e-mail: nat_masalitina@ukr.net
В 2001 році закінчила середню школу. В цьому ж році поступила на факультет органічних речовин Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ “ХПІ”), який закінчила у 2008 р. з відзнакою та здобула кваліфікацію інженера-дослідника. Ступінь: магістр.
З 2008 по 2011 навчалася у аспірантурі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
У 2011–2014 роках працювала асистентом кафедри біотехнології та аналітичної хімії НТУ “ХПІ”.
У 2014 році Масалітіна Н.Ю. підвищувала кваліфікацію в «Інституті тваринництва національній академії аграрних наук України».
У 2014 –.2018 роках старший викладач кафедри біотехнології та аналітичної хімії НТУ “ХПІ”».
Здійснювала наукове консультування ПАТ «Северодонецький ОРГХІМ» з питань розробки та впровадження нових оксидних каталізаторів з 01.01.2016 року по 19.10.2018 року.
У 2017 захистила дисертацію на здобуття ступеню кандидата технічних наук.
З 2018 року до цього часу працюю на посаді доцента кафедри біотехнології, біофізики та аналітичної хімії НТУ “ХПІ”.
У 2018 стала переможцем Першого обласного конкурсу «Найкращий молодий науковець Харківщини».
З 2018 року член вченої ради Навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
З 2018 року є членом Методичної комісії Навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії.
У 2019 отримала сертифікат, який підтверджує володіння англійською мовою на рівні В2.
У 2023 році Масалітіна Н.Ю. підвищувала кваліфікацію в Державній установі «Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова Національної академії медичних наук України» за темою: «Дослідження молекулярно-генетичних та біохімічних властивостей мікробіоти біотехнологічних виробництв та удосконалення біохімічних та бактеріоскопічних методів аналізу поживних середовищ».
Приділяє увагу розробці навчально-методичної літератури. Опублікувала десять навчальних посібників для студентів напряму підготовки «162 Біотехнології та біоінженерія». Є одним з ініціаторів впровадження у навчальний процес поточної інформації з мережі Інтернет та електронних підручників, посібників і монографій щодо біотехнологічного напрямку підготовки фахівців. Відповідальна за розміщення електронних файлів бакалаврських та магістерських дипломних робіт у Цифровому репозитарії науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ». Здійснює поточну роботу як заступник завідувача кафедри з заочного навчання. Займається профорієнтаційною роботою. Проводить активну виховну роботу зі студентами, виконуючи обов’язки куратора.
Входить до складу проектної групи кафедри біотехнології, біофізики та аналітичної хімії з розробки освітніх програм спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» для першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Входить в групу забезпечення спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія».
Керівник постійно діючого гуртка «Актуальні проблеми біохімії, клітинної біології та молекулярної біотехнології», за результатами науково-дослідної роботи є спільні публікації зі студентами. Член Спілки біотехнологів Харківщини. Була керівником студентів, які зайняли призові місця на I етапі Всеукраїнської студентської олімпіади та роботала у складі організаційного журі Всеукраїнської студентської олімпіади. Студенти, під керівництвом Масалітіної Н.Ю, зайняли призові місця у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» (Гугніна Юлія (1 місце) у 2021 році, Гаврютіна Влада, Ковальницька Катерина ( 1 місце), Швецова Дар’я (2 місце) у 2022 році)
Була виконавцем окремих етапів держбюджетних тем МОН України “Дослідження радіаційно-індукованої модифікації біологічних полімерів та матеріалів електронними збудженнями” (Д.Р. № 0111U002274), «Фізико-хімічні основи і методи для створення високоефективних технологій аміаку, нітратної кислоти та фосфоровмісних мінеральних добрив» (Д.Р. № 0115U000517), «Комплексне дослідження і оптимізація промислових та фармацевтичних біотехнологій», що виконується без фінансування. У 2017 році отримала 2 патенти України на винахід.
Успішно поєдную педагогічну, науково-дослідну та методичну роботу. Під час роботи на посадах старшого викладача та доцента підготувала 10 навчальних посібників, 156 публікацій, з них 36 наукового характеру (3 монографії, 39 статті – у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, серед яких 7 – Scopus) та 3 патенти на винахід, зробила ряд доповідей на вітчизняних та міжнародних науково-технічних конференціях. За час роботи підготувала та читала лекційні курси з дисциплін «Біохімія Ч1,Ч2», «Біохімія та молекулярна біологія», «Загальна мікробіологія і вірусологія», «Біологія клітини», «Біоорганічна хімія», «Аналітична хімія», «Молекулярна біотехнологія та біоінженерія», «Генетична інженерія та біоінженерія», та курси англійською мовою «Analytical Chemistry», «Molecular biotechnology and bioengineering», «Genetic engineering and bioengineering». Розробила систему індивідуальних завдань, тестів, модульні контрольні роботи для поточного та рейтингового контролю знань студентів. Плідно застосовує нові технології ведення навчального процесу (проблемний підхід, тестування тощо)