Профорієнтаційна зустріч у Харківському ліцеї №80

9 березня 2026 року для учнів Комунального закладу «Харківський ліцей № 80 Харківської міської ради» аспірант кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей Павло Корекян провів STEAM-захід «Матеріали майбутнього: від невидимості до броні».
Під час заходу школярі ознайомилися з сучасними досягненнями матеріалознавства та дізналися, як новітні матеріали змінюють різні сфери життя — від медицини й електроніки до космічної техніки та оборонної промисловості. Особливу увагу було приділено таким темам, як метаматеріали, прозора броня, надміцна кераміка та матеріали з унікальними фізичними властивостями.
У доступній та інтерактивній формі учні дізналися:
• як створюють матеріали, здатні керувати світлом і робити об’єкти «невидимими»;
• чому кераміка може бути міцнішою за метал;
• де використовуються сучасні композитні та захисні матеріали;
• як наука про матеріали допомагає створювати технології майбутнього.
STEAM-зустріч поєднала елементи науки, технологій, інженерії та практичних прикладів застосування нових матеріалів, що викликало жвавий інтерес серед учнів. Захід сприяв популяризації науки, розвитку дослідницького мислення та заохоченню школярів до вивчення природничих і технічних

Поділитись: