Профорієнтаційна робота

XI Українська олімпіада з лінгвістики серед школярів

XI Українська олімпіада з лінгвістики проходила 9 і 10 березня на підземному поверсі в Ліко-ліцеї на Теремках у м. Кіїв.
До участі у змаганні були допущені переможці відбіркового етапу олімпіади, що проходив очно в окремих регіонах України та через інтернет для решти учнів.
Командний тур проходив у суботу, 9 березня, з 16:00 до 19:00. Вісім команд у складі 3 або 4 учасники кожна, працювали в єдиному заліку над однією розлогою задачею.
Особистий тур проходив у неділю, 10 березня та тривав з 10:00 до 14:00. Учасники працювали у двох заліках: для молодших та старших класів. В обох заліках журі запропонувало на розв’язування чотири рівноцінних задачі.

Харків представляли дві школярки Інюхіна Марія (8-ий клас) – ліцей 152 та Семенюк Марія (6-ий клас) – ліцей 150. Хоча учасників від Харкова могло бути більше, але у зв’язку з війною не всі змогли чи захотіли брати участь. Але обидві Маші, а також їхні мами приїхали з ними до Києва та гідно виступили. Варто зазначити, що обидві Маші з багатодітних сімей, сім’я Інюхіної Марії становить 4 дитини, а сім’я Семенюк Марії – 3 дитини, таким чином їхні досягнення є ще більш вражаючими. Результати очікуються за два тижні. Віримо у перемогу, але вже сама участь та приїзд із Харкова до Києва та участь в олімпіаді – це величезна перемога.

Особливу подяку хотілося б сказати організаторам заходу, які не лише сплатили дітям та батькам дорогу, а й проживання у готелі. А також забезпечили безпечне проведення цього заходу. Сподіваємось у майбутньому бачити талановитих дітей у нас на кафедрі та бажаємо їм подальших успіхів у навчанні.
Наша кафедра й надалі продовжуватиме тісне співробітництво з ліцеями 150, 152 та 156 та допомагатиме талановитим дітям розкрити себе.

Відвідання шкіл та ліцеїв

Для залучення майбутніх абітурієнтів, що бажають навчатися на нашій кафедрі, регулярно проводиться профорієнтаційна робота з учнями шкіл та ліцеїв.

З цією метою 10 лютого 2016 р. пройшла зустріч зі старшокласниками ліцею “Професіонал”, на якій розповідалося про специфіку кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем, зокрема, про перспективи “Прикладної лінгвістики”.

Prof_10.02_3 Prof_10.02_1 Prof_10.02_2

У зустрічі взяли участь студенти 1 курсу, які поділилися своїми враженнями про навчання на кафедрі ІКС, так як самі нещодавно були абітурієнтами.


14 листопада 2016 р. кафедра інтелектуальних комп’ютерних систем завітала до Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 132 з метою проведення профорієнтаційної роботи.

Студенти 1 та 3 курсів кафедри ІКС, колишні випускники цієї школи, розповіли учням 10-11 класів про спеціальність “Прикладна лінгвістика” та її актуальні напрямки.

132-2 132-1

17 квітня 2019 року викладачі та студенти кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем виступили на конференції “Мови світу” в Ліцеї №89.

Доцент кафедри ІКС Оробінська Олена Олександрівна розповіла про нашу кафедру і спеціальність “Прикладна лінгвістика”.

Студентки 1-го курсу групи 1.СГТ210.8в виступили з презентаціями: Сорокіна Ірина представила доповідь “Будова науки про мову” і Капітан Анастасія розповіла про Студентський альянс НТУ “ХПІ”.


Презентація спеціальності “Прикладна лінгвістика” на кафедрі ІКС 

(автор: к.т.н., доцент кафедри ІКС Олена Олександрівна Оробінська)
Презентация


10 березня 2020 р. кафедра інтелектуальних комп’ютерних систем завітала до Будянського ліцею Харківської районної ради. Студентка 2 курсу групи СГТ-318б Полевая Мирослава розповіла старшокласникам про спеціальність “Прикладна лінгвістика” та особливості навчання на кафедрі.