Міжнародна діяльність

Співробітники кафедри ІТПА ще з 1990-х років активно брали участь у  міжнародних наукових проєктах та грантах, регулярно виступали на конференціях закордоном, проходили науково-педагогічні та виробничі стажування в найкращих університетах Європи та на підприємствах зі світовим ім’ям.

Сьогодні долучитися до подібної діяльності можуть вже й студенти: для них в університеті функціонують програми міжнародної кредитної мобільності, навчання за обміном, програми подвійних дипломів, виробничі практики, тренінги, стажування та інші види співробітництва з вищими навчальними закладами та компаніями у країнах Європейського союзу.

Професор Капустенко Петро Олексійович, к.т.н., доц.

Зі співробітників кафедри найактивніше міжнародною співпрацею займається проф. Петро Олексійович Капустенко. На його рахунку щорічно не мене п’яти-семи очних доповідей на науково-практичних конференціях у різноманітних зарубіжних установах.

Важко знайти велику та розвинену країну, де б Петро Олексійович ще не бував з науковою метою. Нижче на цій сторінці серед його сертифікатів представлені лише декілька, і лише за останні два роки, бо інакше не залишилося б місця на інших викладачів та студентів.

Професор Рябова Ірина Борисівна, к.т.н., доц.

Багаторічний заступник завідувача кафедри за навчально-методичної роботи проф. Ірина Борисівна Рябова також має чималий досвід участі у міжнародних науково-практичних конференціях, форумах, тренінгах та семінарах. Вона неодноразово брала участь у інтернаціональних наукових грантових проектах та більше десятка разів була на стажуваннях у пов’язаних з ними відрядженнях у різні країни.

Як справжня жінка, Ірина Борисівна віддає перевагу фотографуванню не у темних лекційних залах та нудних аудиторіях відомих університетів, а на тлі чудової європейської архітектури та міських краєвидів.

Гавенко Лизавета Русланівна, ХТ-М121к

Серед студентів найбільшу активність продемонструвала Лизавета Русланівна Гавенко, яка за термін навчання в університеті встигла тричі з’їздити на навчання за обміном та за програмою подвійних дипломів у Німеччину (2019-2020 та 2021-2022 рр.; 2020-2021 рр.), потрапивши там на грантове стипендіальне фінансування. Більше того: випустившись з кафедри ІТПА із дипломом з відзнакою, станом на 2024-2025 навчальний рік Ліза ще продовжує навчатися (!!!) у Магдебурзькому університеті, повноцінно опановуючи вже другу для себе спеціальність – електротехніку та енергозбереженням у промислових мережах.

Величезний досвід навчання у Магдебурзькому університеті Отто фон Ґеріке (OVGU), який за строками вже давно фактично перевищив терміни навчання у НТУ “ХПІ”, дозволив Лізі сформувати життєві пріоритети, познайомитися з європейськими методичками викладання, опанувати практичні навички та просто активно і з користю для кар’єри провести юність. Сьогодні Лизавета вже працює паралельно із навчанням, але продовжує активно суміщувати своє позауніверситетьске життя з цікавим дозвіллям: записом музичних відео та зніманням власних танців і жартівливих відеороликів для соціальних мереж у тому числі, й безпосередньо на території кампусу OVGU, перед будівлею університету, у його коридорах та аудиторіях. У галереї фотографій ліворуч можна побачити кілька яскравих моментів з сьогодення Лізи та інших українських студентів.

Скрипник Вікторія Анатоліївна, ХТ-М122к

Ще одна студентка нашої кафедри Вікторія Анатоліївна Скрипник у 2021-2022 навчальному році за спеціальним запрошенням змогла потрапити на виробничу практику до міста Лааге, Німеччина. У непростих умовах, знаходячись далеко від рідних, Віка дізналася про початок повномасштабної війни, але доклала усіх зусиль, щоб гідно завершити свій практичний курс, а згодом написати та захистити дипломну роботу бакалавра на відмінну оцінку.

Сертифікати

Накази, запрошення