Архив за месяц Июнь 2017

Завершено конкурс есе «Моя майбутня професія»

Конкурси серед студентів та молодих вчених є поширеною практикою роботи з молоддю в НТУ «ХПІ». У 2017 році вперше в історії університету Рада молодих вчених НТУ «ХПІ» провела конкурс есе для випускників шкіл та технікумів. Тема для написання творчих робіт була проста і водночас надскладна: «Моя майбутня професія». Головними завданнями конкурсу стали підвищення рівня компетентності учнів у сфері особистісного та професійного самовизначення, а також профорієнтаційна підтримка активної обдарованої молоді.

Роботи приймалися до 30 квітня. Всього подано понад 50 есе більш ніж з 30 шкіл та коледжів України. Географія конкурсу виявилася вражаючою: лише 10% робіт були виконані школярами із Харкова і більш ніж 80% – учнями з інших областей України. Однак розмаїття робіт на цьому не закінчувалося, адже, за словами журі, роботи різко відрізнялися як за змістом, так і за описаними професіями. Не зважаючи на це, всі есе перевірялися на плагіат. Оцінювалася кожна робота мінімум трьома членами журі, до якого увійшли представники факультетів Ради молодих вчених.
Координатори конкурсу відзначили, що всі учасники отримають почесні грамоти НТУ «ХПІ», а переможці – пам’ятні сувеніри.

Переможці
1) Стрельченко Яна Олексіївна — учениця 11 класу Миколаївського навчально-виховного комплексу Лозівської районної ради Харківської області;
2) Савченко Софія Ігорівна — учениця 10 класу Шосткинського НВК «Загальноосвітня школа № 6 – дитячий навчальний заклад імені Героя Радянського Союзу Колодко М.О.»;
3) Семенов Артур Анатолійович — учень 11 класу Загальноосвітньої школи I-III ступенів №7 м. Бердянськ;
4) Артюх Іван Андрійович — учень Полтавського політехнічного коледжу НТУ “ХПІ”;
5) Герасименко Катерина Олегівна — учениця 11 класу
КЗ «НВК «КСШ I-III ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов»;
6) Калініна Єва Юріївна — учениця Мелітопольської вечірньої школи №1;
7) Перлова Світлана Дмитрівна — учениця 10 класу Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17;
8) Темчур Карина Олексіївна — учениця 11 класу Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 м. Маріуполя, Донецької області;
9) Шатохіна Катерина Валеріївна — учениця Коледжу Миколаївського Національного університету імені В.О. Сухомлинського
10) Голуб Анастасія Романівна — учениця 11 класу
Криворізької загальноосвітньої школи I -III ступенів №22

П.С. До речі, одна з переможців конкурсу — Перлова Світлана Дмитрівна сьогодні була присутня на Meet Up «Їстівна хімія: енергетики та алкогольні депресанти», організованому кафедрою органічного синтезу та нанотехнологій НТУ «ХПІ». Як ви гадаєте, яку професію вона обрала? 😉

Вітаємо переможців конкурсу «Кращий молодий науковець НТУ «ХПІ» 2017 року»

Рада молодих вчених НТУ «ХПІ» щиро вітає переможців конкурсу «Кращий молодий науковець НТУ «ХПІ» 2017 року». Цей, вже традиційний для університету конкурс, було започатковано Радою молодих вчених для виявлення талановитої молоді та підтримки наукових досліджень молодих науковців цього навчального закладу.

Цього року переможцями стали:

  • За секцією «Комп’ютерні та інформаційні технології, автоматика і керування» – асистент кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем Петрасова Світлана Валентинівна.
  • За секцією «Електротехніка та електромеханіка, радіотехніка й енергетичне машинобудування» – аспірант кафедри промислової і біомедичної електроніки Стисло Богдан Олександрович.
  • За секцією «Економіка та підприємництво, менеджмент і адміністрування» – доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності та фінансів Носирєв Олександр Олександрович.
  • За секцією «Хімічна технологія та харчова промисловість, біотехнологія і розробка корисних копалин» – доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології Шестопалов Олексій Валерійович.
  • За секцією «Соціально-політичні, природничі, та гуманітарні науки, спорт і здоров’я людини» – доцент кафедри етики, естетики та історії культури Маліков Василь Володимирович.
  • За секцією «Металургія та матеріалознавство, фізика» – доцент кафедри ливарного виробництва Костик Катерина Олександрівна.
  • За секцією «Машинобудування і транспортне машинобудування» – докторант кафедри теорії і систем автоматизованого проектування механізмів і машин Ткачук Микола Миколайович.
  • За окремою номінацією «Кращий аспірант року» переможцем стала аспірантка кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем Козуля Марія Михайлівна.
  • Абсолютним переможцем конкурсу стала доцент кафедри ливарного виробництва Костик Катерина Олександрівна.

Переможців було нагороджено почесними ректорськими дипломами і рекомендовано до подання на стипендії обласного та державного рівня.

Загальні збори молодих вчених НТУ «ХПІ»

1 червня 2017 року відбулися щорічні Загальні збори молодих вчених НТУ «ХПІ». Рада молодих вчених звітувала про основні досягнення і результати діяльності в 2016 /2017 навчальному році та визначила перспективні напрями діяльності і проекти на наступний навчальний рік.

Головою Ради молодих вчених НТУ «ХПІ» було обрано Романа Томашевського, заступницею Голови — Олену Авдєєву, Секретарем Ради — Сергія Радогуза. Вітаємо!

 

Протягом зборів, присутні, з цікавістю, слухали доповіді, задавали питання доповідачам, цікавилися перспективами поточних проектів, а також, проектами, які плануються в майбутньому. З актуальною інформацією про діяльність Ради молодих вчених за рік можна ознайомитися за презентаціями:

Презентація «Academic English» та «Науковий Андерграунд»;
Презентація «Грантрайтинг — Соціально значимі проекти»;
Презентація «ХІ Міжнародная науко-практична конференція магістрантів та аспірантів»;
Презентація «Клуб Молодих Вчених»Презентація «Academic English» .