Музей НТУ "ХПI"

Сайт музею історії НТУ "ХПІ"

By

І один у полі воїн

Сьогодні, 22-го жовтня до музею історії НТУ “ХПІ” завітав цікавий гість, студент Майк з Еквадору.
І хоча у місті доволі напружена ситуація через пандемію, Майк не злякався і ознайомився з історією славетного вишу. Бажаємо наполегливому студенту успіхів у навчанні, та якомога більше приємних вражень та спогадів про Україну!

By

До Дня Захисника України


13 жовтня 2021р. Музей історії НТУ «ХПІ» та Навчально-науковий інститут механічної інженерії та транспорту НТУ «ХПІ» (директор професор В.В.Єпіфанов, заст. директора з виховної роботи проф. М.Є. Сергієнко) провели відеоконференцію, присвячену Дню захисників і захисниць України. Зустріч проходила в режимі он-лайн.
До учасників і гостей від ректорату університету звернувся проректор НТУ «ХПІ» професор Ю.І.Зайцев. Він поздоровив всіх зі святом і побажав здоров’я, миру, всіляких успіхів, а студентам – особливо успіхів у навчанні.
Спікерами зустрічі були:
начальник організаційно-аналітичного сектору ДП «ХКБМ імені О.О. Морозова», кандидат технічних наук, лауреат премії Президента України для молодих вчених, випускник НТУ «ХПІ» Сергій Стрімовський;
Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач кафедри КГМ імені О.О. Морозова НТУ «ХПІ» у 1992-2007рр., випускник ХПІ, д.т.н, професор Є.Є. Александров;
викладач Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», учасник АТО/ООС, підполковник Андрій Кривошапка.

Учасники заходу познайомились з розвитком бойових машин, які створювались в ХКБМ з 30-х років минулого сторіччя до сучасних розробок під час виступу С. Стрімовського.


Професор Є.Є. Александров зосередив увагу на особистостях вчених та конструкторів, які створювали українську школу танкобудування. Саме кафедра ХПІ, створена за ініціативи видатного конструктора танків О.О. Морозова та керівництва ХПІ, і зараз єдина в Україні, яка готує фахівців в галузі танкобудування. Випускники НТУ «ХПІ», які працюють на керівних посадах на ДП «Завод імені В.О. Малишева», надали фото сучасного обладнання та продукції підприємства, але в зв’язку з виробничою необхідністю не змогли доєднатися до заходу.


Продовжив зустріч викладач Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», учасник АТО, ООС, підполковник Андрій Кривошапка, який особисто передав відгуки танкістів-учасників АТО, ООС про високий рівень нової та оновленої техніки, що розробляють харківські танкобудівники.Учасники подивились документальні кадри про участь вихованців НТУ «ХПІ» у війні на Донбасі, вшанували Героїв України, які загинули, та подякували тим, хто героїчно захищає Україну сьогодні.

By

80-ті роковини трагедії у Бабиному Яру

Сьогодні, 30 вересня в музеї НТУ “ХПІ” вшанували память безвинно загиблих жертв У Бабиному Яру. Студенти першого курсу Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу(директор – проф. О.В. Манойленко) та Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки(директор – проф. Р.С. Томашевський) з повідомлення директора музею Г.В. Бистріченко дізналися про трагічні події ХХ-го сторіччя в історії України: Голодомори, репресії, депортації, війни. Серед цих кривавих злочинів проти людяності особливим цинізмом і жорстокістю виділяється розстріл 29 та 30 вересня 1941р. майже 34 тисяч мирних жителів Києва єврейської національності, серед яких переважно були діти, жінки, люди похилого віку. Про цю страшну трагедію та злочинні дії гітлерівців у Дробицькому Яру під Харковом у 1941-1942рр. студентам розповів доцент кафедри українознавства, культурології та історії науки(зав. каф. проф. В.М. Скляр), дослідник історії Голокосту університетської партнерської програми Claims Conference, доктор філософії А.В. Харченко.


By

До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру


29-30 вересня 1941 року у Бабиному Яру міста Києва відбулася страшна трагедія – загибель майже 34 тисяч безвинних жертв єврейської національності. Всього за роки окупації в цьому урочищі було страчено понад 100 тисяч людей, серед яких психічнохворі пацієнти психіатричної лікарні, ОУНівці, роми, діти, підпільники, військовополонені червоноармійці.
ПАМ’ЯТАЄМО…

By

До дня народження НТУ “ХПІ”

Вітаємо політехніків усіх поколінь зі 136-річчям відкриття Харківського Практичного Технологічного Інституту!
Бажаємо здоров’я, успіхів у навчанні та роботі, подальшого розвитку та самовдосконалення.

By

100-річчя видатного політехніка

26 вересня виповниться 100 років з дня народження відомого вченого в галузі динаміки та міцності машин, теорії коливань та оптимального проектування турбомашин, Почесного доктора НТУ “ХПІ”, пожиттєвого стипендіата Президента України, Заслуженого діяча науки УРСР, двічі лауреата Державної премії УРСР (1984р.) та України (1997р.), доктора технічних наук, професора Сергія Івановича Богомолова. Професор С.І.Богомолов був нагороджений трьома орденами та багатьма медалями як учасник бойових дій під час Другої світової війни. Після закінчення інженерно-фізичного факультету ХПІ в 1951р. він пройшов шлях від асистента до завідувача однієї з провідних кафедр університету – Динаміки та міцності машин. Професор С.І. Богомолов багато зробив для розвитку кафедри “Динаміка та міцність машин”, інженерно-фізичного факультету, НТУ “ХПІ”. Його учні, серед яких багато відомих вчених, дослідників і сьогодні продовжують справу Вчителя.

By

Ніч Науки у музеї Харківського Політеху

Як завжди, заходи “Ночі Науки у НТУ “ХПІ” викликали жвавий інтерес серед молоді. Старшокласники шкіл Харкова №№ 13,17,54, 122,157 з викладачами відвідали різні локації, серед яких були прогулянки кампусом університету з цікавими розповідями про видатних вчених, наукові школи, досягнення кафедр та екскурсії до музею.Майбутніх абітурієнтів привітала молода вчена НТУ “ХПІ”, лауреатка Державної премії Президента України для молодих вчених, керівник наукового об’єднання “Welding World”, ст. викладач кафедри зварювання, кандидат технічних наук Альона Глушко.

Приємно було бачити і випускників минулих років, які з задоволенням пригадали студентські роки навчання у ХПІ, улюблених викладачів.

By

Поздоровлення до Дня Знань


Шановні політехніки!
Вітаємо з початком нового навчального року!
Нехай вашими найкращими друзями стануть
НЕВИЧЕРПНА ЖАГА ПІЗНАННЯ НОВОГО,
УСТРЕМЛІННЯ, САМОВДОСКОНАЛЕННЯ,
НАПОЛЕГЛИВІСТЬ У ДОСЯГНЕННІ МЕТИ!

Запрошуємо ознайомитися з виставкою “Незабутні студентські роки”. Серед експонатів альбоми випускників різних років, залікові книжки та інші документи.

By

День пам’яті захисників України

29 серпня 2014 року стало днем найбільших втрат України на Донбасі, коли колони українських військових було розстріляно при виході з оточення в Іловайську. Тоді, за офіційними даними, загинули 366 осіб.
Пам’ятаємо…

By

Поздоровлення зі святами

Шановні політехніки усіх поколінь!

Поздоровляємо з 78-ою річницею визволення Харкова від нацистів

та 30-ою річницею Незалежності України!

Бажаємо миру, натхнення, творчих успіхів та реалізації усіх задумів!

Нехай процвітають ненька Україна, рідний Харків, славетний НТУ “ХПІ”!!!