АРХІВ СШІ 2017

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА «СИСТЕМИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ»

На базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» кафедри Обчислювальна техніка та програмування 18-20 квітня 2017 р. відбулася згідно наказу Міністерства освіти та науки України ІІ Всеукраїнська студентська олімпіада «Комп‘ютерні системи штучного інтелекту».

Кафедра ОТП, яка є базою для олімпіади, спеціалізується на освіті і має ряд сучасних наукових досліджень в області розробки систем керування асинхронним дизель-поїздом, інтелектуальних систем підтримки прийняття рішень для технологічних процесів механообробки різанням, кібербезпеки, створення сучасних інформаційних систем та комп‘ютерних технологій і робототехніки. Завдяки цьому є точкою тяжіння для професіоналів, що працюють в сферах ІТ і високих технологій.

Були присутні команди з технічних вузів України: Харківський національний університет радіоелектроніки, Криворізький національний університет, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «ХАІ», Національний технічний університет «ХПІ», всього 8 команд.

Метою олімпіади «Комп‘ютерні системи штучного інтелекту» є не тільки перевірка рівня знань з математики, фізики, програмування, робототехніки, механіки чи інше. ЇЇ метою є популяризація серед студентів технічних знань та сучасних напрямків розвитку науки та техніки, розвинути інноваційне та критичне мислення у студентів та отримати практичні навички створення достатньо складних мехатронних систем, що можуть входити до складу сучасних робототехнічних систем.

19 квітня пройшов перший тур олімпіади – теоретичний, на якому учасники відповідали на тестові питання з штучного інтелекту, радіоелектроніки, логіки та робототехніки.

20 квітня у «Палаці Студентів НТУ ХПІ» пройшов експериментальний тур олімпіади, в ході якого командам запропоновано виконати три практичні завдання, що були оголошені два місяця тому.

В ході завдання «Слідування по лінії» роботи в автономному режимі під керуванням відеокамер повинні за максимально короткий час пройти складну трасу від старту до фінішу.

В ході завдання «Розпізнавання образів» роботи в автономному режимі повинні знайти на ігровому полі за допомогою відеокамер всі об‘єкти, що будуть їм задані. При цьому роботи не можуть виїжджати за межі ігрового поля та збивати предмети, що на полі встановлені.

В ході третього завдання «Робокерлинг» роботи повинні за максимально короткий час знайти та виштовхнути за межі поля шість кеглів. Виїжджати за межі поля заборонено.

Роботи, що приймали участь у змаганнях зібрані студентами самостійно і відрізняються за зовнішнім виглядом та внутрішнім складом.

На прикладі низки завдань студенти отримують практичні навички програмування мікропроцесорної техніки, які можна застосувати як у українських високотехнологічних іграшках, та і у системах керування автомобілях, потягах і навіть у космічних кораблях.

Висловлюємо велику подяку Індустріальної групі УПЕК – одній з найбільших в Україні приватних компаній, яка об’єднує ряд провідних машинобудівних підприємств і інженерних центрів, за інформаційну підтримку та участь у проведенні олімпіади. Особливу подяку висловлюємо особисто Анатолію Мойсейовичу Гіршфельду, народному депутату України, Голові Ради директорів індустріальної групи УПЕК за надані подарунки та призи та Сімсону Едуарду Альфредовічу, заслуженому діячу науки і техніки України, лауреату державної премії в області науки і техніки, доктору технічних наук, професору, без участі яко го ці події не відбулися. Оргкомітет олімпіади вдячний нашому випускнику Брагінського Ігорю, нині директору NIX Solutions за фінансову допомогу. Також хочеться подякувати нашому солодкому спонсору – молодій компанії Харків-кондитер.

Переможцями змагань стали:

          П.І.Б. Учасника     Назва

 команди

    Сума  балів за      ІІ тур   Місто                  ВНЗ Курс
Зеленов Денис Володимирович “Без назви”      120   Харків
 Харківський
національний
університет
радіоелектроніки
    2
1 Приходько Максим Олександрович     1
Хапілін Валерій Костянтинович     1
2 Бєлоусов Павло Миколайович     “ХПІ-1”       95   Харків
Національний технічний
університет “ХПІ”
    5
3 Волошин Денис Геннадійович “Trismegist”       75   Харків
Національний технічний
університет “ХПІ”
    5

Звіт СШІ 2017