КАФЕДРА ОТП НА XXVII МІЖНАРОДНОМУ СИМПОЗІУМІ «МЕТРОЛОГІЯ І МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ», Г. СОЗОПОЛЬ (БОЛГАРІЯ)

З 3.09 по 11.09 викладач кафедри ОТП проф. Гавриленко Світлана Юріївна та студент 5-го курсу Челак Віктор (гр. КІТ-23мп) відвідали Болгарію, і взяли участь в міжнародному симпозіумі «Метрологія та метрологічні вимірювання». Організатором симпозіуму є Технічний університет – Софія. Цей симпозіум проходить на гостинній землі міста Созополя вже 27-й рік. У роботі конференції брали участь: д.т.н. Христо Радев (Болгарія), д.т.н. Раннев Георгій Георгійович (Росія), д.т.н. Тайманов Роальд Євгенович (Росія), д.т.н. Барі Джонс (Великобританія), д.т.н. Міхаель Сфанцікопулос (Греція), академік Емануель Володимир Леонідович (Росія) та інші.

(На фотографіях проф. каф. ОТП Гавриленко С.Ю., студент групи КІТ-23мп Челак В.В., організатор симпозіуму д.т.н. Христо Радев, Болгарія).

 

Відкриття симпозіуму почалося з пленарного засідання, на якому були розглянуті основні проблеми метрології. Великий інтерес і гостру дискусію викликала доповідь Емануель Володимира Леонідовича «Метрологічній коректності досліджень медичної лабораторної діагностики», де були розглянуті основні невизначеності вимірювань в медицині.

Робота симпозіуму тривала 9 секціями, кожна з яких торкалася одну з галузей. Представники кафедри ОТП брали участь в роботі 4-х секцій і виступили в III секції «Вимірювальні та інформаційні системи і технології» з доповіддю на тему «Оцінка стану комп’ютерної системи на основі показника Херста».

Показника Херста, запропонований в якості одного з евристичних методів виявлення аномалій комп’ютерних систем. Дані дослідження проводяться в рамках госпдоговірної тематики кафедри ОТП. Результати цієї роботи будуть використані в якості складової розробляється комплексного антивірусного системи захисту інформації.

Варто відзначити також роботу доцента кафедри фізики ХНУРЕ Сергія Мєшкова пов’язану з дослідженням методів теплового неруйнівного контроля (Секція IV) і аспіранта Сергія Єфименка (ХНУРЕ) (створення інноваційного методу вимірювання кольору відображених поверхонь). Особливий інтерес учасників симпозіуму так само викликали доповіді, представлені на секції VIII «Вимірювання в гуманітарній області».

Учасники симпозіуму також мали можливість ознайомитися з болгарської культурою, дізнатися історію міста, відвідати концерт, організований мером міста Созополя.

Участь у симпозіумі дозволило відстежити тренди і нові технології в галузі вимірювання, придбати нові і корисні зв’язки серед учасників, отримати потужний мотиваційний і емоційний заряд.

До нових зустрічей, Созополь!

 

 

Posted on: 19.09.2017