Візит компанії «Giuliani Security & Safety LLC» (США)

11 травня 2017 року Національний технічний університет «Харківський політехнічний нститут» відвідала американська делегація на чолі з генеральним директором компанії  «Giuliani Security & Safety LLC» (GSS, США), екс-директором Департаменту поліції Нью-Йорка Джоном Хувейном. Мета візиту — знайомство з діяльністю ХПІ у сфері кібербезпеки.

 

 

Зокрема, делегацію цікавила підготовка IT-фахівців з цих питань. Місце зустрічі було обрано невипадково: на сьогодні НТУ «ХПІ» — єдиний виш в країні, де навчають безпечному програмуванню.

«Кафедра обчислювальної техніки та програмування ХПІ є єдиною в Україні, яка обрала напрямок, пов’язаний з безпечним програмуванням. Це відкриває перспективи і дає переваги нашим студентам перед іншими подібними спеціальностями інших вузів», — підкреслив на зустрічі професор Сергій Семенов.

Одночасно з затвердженням нового стандарту з кібербезпеки з’явилася величезна зацікавленість реальних українських і зарубіжних інвесторів до цієї програми.

У зустрічі з американською делегацією також взяв участь студент 4-го курсу кафедри обчислювальної техніки та програмування ХПІ Віктор Челак. Юнак неодноразово брав участь в олімпіадах IT-UNIVERSE, World IT Planet, Всеукраїнській студентській олімпіаді «Системи штучного інтелекту», фестивалі робототехніки та інновацій BestRoboFest (FreeStyle), інших професійних конкурсах. У 2017-му Віктор став переможцем XIX Всеукраїнської студентської олімпіади з системного програмування.

«Навчаючись в ХПІ, я паралельно займаюся власними дослідженнями і розробками у сфері кібербезпеки. Це моє хобі. На кафедрі ми також приділяємо особливу увагу науковим публікаціям і розробкам у цій галузі», — розповів студент.

Джон Хувейн висловив упевненість в тому, що ХПІ знайде підтримку американських компаній, особливо це стосується студентів, які вивчають в харківському Політеху IT-технології.

«Зараз усе наше життя пов’язане з технологіями. Правоохоронні органи Нью-Йорка готують спеціальні підрозділи для боротьби з кіберзлочинністю. Менше злочинності — підвищується економічне зростання, бізнес відчуває безпеку і вкладає кошти», — сказав Джон Хувейн. Він зазначив, що у цьому аспекті ХПІ відіграє величезну роль, адже готує фахівців для боротьби з кіберзлочинністю, що буде сприяти підвищенню економічної стабільності країни.