Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

Визначено переможців ігрового проектування в галузі цифрової схемотехніки

На кафедрі промислової і біомедичної електроніки НТУ «ХПІ» відбувся публічний конкурсний захист курсових проектів з дисципліни «цифрова схемотехніка». Курсове проектування за традицією пройшло у вигляді гри. Цього разу у проекті взяли участь 15 студентів третього курсу. До ділової гри долучилися студенти різних кафедр, представивши навчально-науковий інститут енергетики, електроніки та електромеханіки; факультет комп’ютерних та інформаційних технологій; навчально-науковий інженерно-фізичний інститут (навчальні групи Е-46а (ЕМБ), Е-46в (ЕМБ), Е-47у (ЕМБ), КІТ-76, І-56 (ФТ)). Як і завжди, формування складу проектних груп було проведено самими студентами за їх бажанням.

Учасники ігрового проектування з керівником та членами журі

Тема курсового проекту «Цифровий пристрій розподілом сигналів у часі», охоплює всі основні розділи навчальної програми дисципліни «цифрова схемотехніка» та допомагає студентам отримати більш чітке уявлення про синтез та налагодження цифрових електронних пристроїв.

В цьому році захист курсових проектів відбувався в два тури. На першому етапі студентам було запропоновано в форматі «elevator pitch» доповісти переваги своєї розробки. Із поставленим завданням студенти впорались креативно, що було зазначено конкурсним журі.

Ігор Полтавець презентує свою розробку умовному інвестору в форматі «elevator pitch»

На другому етапі, який передбачав командну презентацію своєї розробки, кожен студент проектно-конструкторської групи доповів свій розділ проекту на базі принципових електричних схем, пояснюючи роботу цифрового вузла чи блока часовими діаграмами.

Додаткові бали до конкурсної оцінки журі додавало учасникам бригад, які задавали питання своїм колегам під час захисту їх проектних рішень.

Учасники проектних груп задають питання умовним конкурентам

За підсумками конкурсного захисту курсових проектів, оцінки технічних рішень діючих експериментальних макетів, роботи кожного студента на проміжних етапах курсового проектування переможцями визнані:

І місце розділили між собою бригади № 2 та № 4: Ярошенко Артем (Е-47у (ЕМБ)), Багров Владислав (Е-47у (ЕМБ)), Нагорняк Ігор (Е-47у (ЕМБ)), Литвиненко Артем (Е-46в (ЕМБ)), Литвиненко Владислав (Е-46в (ЕМБ)), Саєнко Сергій (І-56 (ФТ)), Смоляр Валентин (Е-46в (ЕМБ)).

IІ місце – бригада № 1: Полтавець Ігор (Е-46а (ЕМБ)), Демченко Ярослав (КІТ-76), Павлов Сергій (Е-46а (ЕМБ)), Салоїд Вікторія (КІТ-76).

ІII місце – бригада № 3: Чепурко Андрій (Е-46а (ЕМБ)), Максименко Артем (Е-46а (ЕМБ)), Святенко Євгеній (Е-46а (ЕМБ)).

Всі учасники ігрового проектування отримали грамоти за активну участь у ігровому проекті. Обов’язки керівника і консультанта проектних груп виконував лектор дисципліни «Цифрова схемотехніка» – старший викладач Богдан Стисло.