У співпраці з НТУ «ХПІ» Магдебурзький університет з 2022 року пропонує випускникам українських шкіл програму подвійних дипломів на факультетах електротехніки та інформаційних технологій, машинобудування та інженерії процесів і систем. Метою програми є полегшення вступу до німецької системи вищої освіти для майбутніх українських студентів, які виїхали до Німеччини. Програма також відкрита для випускників шкіл, які наразі перебувають в Україні.
Через війну в Україні багато випускників середніх шкіл опинилися в Німеччині. На жаль, система освіти в Німеччині побудована таким чином, що випускники українських шкіл не можуть вступити безпосередньо до німецького університету, оскільки в Україні атестат про повну загальну середню освіту отримують після 11-го класу. Для того, щоб мати можливість навчатися в німецькому університеті, випускники українських шкіл, як правило, повинні вступати до німецького підготовчого коледжу з обмеженою кількістю місць, як правило, на платній основірозповідає доктор Денис Мєшков, керівник Німецького освітнього центру при НТУ «ХПІ»
Програма DSG-2 університетів Магдебурга та Харкова пропонує альтернативу: українські випускники шкіл спочатку проходять рік дистанційного навчання в університеті в Харкові та відвідують курси німецької мови. Після того, як вони досягнуть мовного рівня В1, вони зможуть розпочати очне навчання в Магдебурзькому університеті в наступному зимовому семестрі.
На програмі дистанційного навчання в Харківському національному технічному університеті студенти вивчають технічні основи, а також німецьку мову. На другому курсі вони приїжджають до Магдебурга і вступають на звичайні бакалаврські програми Магдебурзького університету та навчаються в Магдебурзі підкреслює професор доктор Мартін Вольтер з Інституту електроенергетичних систем Магдебурзького університету
Адміністративну підтримку надаватиме офіс DSG, який вже створено в Магдебурзькому університеті в рамках існуючого проекту DSG. Усі факультети-учасники також призначають координатора DSG, який є контактною особою для студентів, подібно до академічних радників. Навчання на бакалавраті за програмою DSG-2 триває від чотирьох до чотирьох з половиною років.
До програми DSG-2 застосовуються звичайні вимоги до вступу. Усі випускники українських середніх шкіл повинні скласти національний мультидисциплінарний тест (НМТ) для вступу до українських університетів та пройти відбіркові співбесіди з представниками обох університетів. Абітурієнти з районів, де ведуться бойові дії, таких як Харків, Маріуполь та Херсон, звільняються від цієї вимоги.