ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми соціального розвитку в суспільстві змін»

27–29 березня 2025 року триває робота ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми соціального розвитку в суспільстві змін» (присвяченої 140-річчю НТУ «ХПІ» та 25-річчю кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами НТУ «ХПІ» імені академіка І.А. Зязюна). На пленарному засіданні з вітальними словами до учасників конференції виступили директор навчально-наукового інституту міжнародної освіти НТУ «ХПІ», д.е.н., проф. Дмитро Горовий та завідувачка кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами НТУ «ХПІ» імені академіка І.А. Зязюна НТУ «ХПІ», д.психол.н., проф. Ніна Підбуцька. Вчені нашого університету і вчені із США, гості конференції, порушили важливі для обох країн теми. Адже наша конференція має досить амбітну мету, реалізація якої можлива завдяки поєднання досвіду науковців та практиків не лише з України, вона має стати значним кроком у розвитку гуманітарних наук і людських ресурсів, а також сприяє обміну думками між молодими й досвідченими вченими, підтримує зв’язок між наукою та практикою.

Такі теми, як: «Діяльність кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами імені академіка І.А. Зязюна: шлях у 25 років» (Олександр Романовський, Ніна Підбуцька), «Риси педагогічної культури викладачів різних країн світу» (Джозеф Мукуні), «Як віртуальні шкільні лідери бачать спільноту та рівність в суспільстві змін» (Сара К. Варнік, Керрол А. Маллен), «Права студентів і політика транс освіти в суспільстві конфліктів» (Джесіка К. Веймос-Герман, Керрол А. Маллен), «Розширення порогового лідерства у просторі та часі: просторово-часова грамотність та активні аспекти місця в часи конфліктів» (Чарльз Л. Лоурі), ««Ми не дозволимо собі бути переможеними:» багаторівневе якісне дослідження старших іспаномовних дорослих з хронічним болем в обслуговуваних громадах в Массачусетсі, США» (Наталія Гілардо-Сантьяго) викликали великий інтерес в учасників науково-комунікативного заходу.

 

 

На конференції також продовжилось залучення аспірантів кафедри до міжнародної спільноти. Аспіранти спеціальностей 011 «Освітні, педагогічні науки» та 053 «Психологія» із цікавістю прослухали доповіді американських вчених, активно брали участь у обговореннях та задавали питання доповідачам, а також представили результати власних напрацювань і виступали із доповідями англійською мовою.