13–14 листопада 2015 року в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченко відбулась актуальна за своєю науковою спрямованістю та важлива з огляду на своє змістовне наповнення, Перша міжнародна наукова конференція з питань науково-обґрунтованої практики в психології в Україні. Ініціатором та основним співорганізатором проведення цього науково-комунікативного заходу виступив Університет соціальної психології та гуманітарних наук (SWPS, Польща).
На запрошення SWPS, з яким НТУ «ХПІ» починаючи з травня цього року тісно співпрацює в області реалізації програми подвійного диплому бакалаврського рівня за спеціальністю «Психологія», професор кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами Мороз В.М. та доцент цієї ж кафедри Чала Ю.М. виступили з відкритою лекцією «Мотивація трудової діяльності: крос-культурні особливості та їх прояв в системі ціннісних орієнтацій особистості». Презентація наукової доповіді Мороза В.М. та Чалої Ю.М. відбулась в аудиторії імені Михайла Максимовича, що свідчить не лише про рівень організації науково-практичної конференції, а й про визнання організаторами науково-практичної конференції наукового рівня кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами.
З огляду на відчутну рефлексію учасників науково-комунікативного заходу, доповідь співробітників нашої кафедри визвала неабияке зацікавлення у представників наукової громадськості. Обговорення порушеної під час відкритої лекції проблематики було продовжено на неформальних дискусійних майданчиках науково-практичної конференції за участю заступника директора Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України Л.М. Карамушки, завідувача кафедри психології розвитку КНУ імені Тараса Шевченко О.І. Власової, завідувача кафедри загальної психології і психології розвитку особистості Одеського національного університету імені І.І. Мечникова З.О. Кіреєвої, професора Державного каліфорнійського університету Дж. Перротта, ассоційованного професора Університету соціальної психології та гуманітарних наук А. Габінської та багатьох інших науковців.
Для продовження роботи над проблематикою мотивації, Морозом В.М. було запропоновано всім бажаючим приєднатися до участі у некомерційному проекті «Дослідження рівня розвитку трудового потенціалу вищого навчального закладу», робота над яким передбачає організацію наукових пошуків за такими основними напрямами:
- з’ясування змісту мотивації до науково-педагогічної діяльності та визначення рівня відповідальності окремих суб’єктів за формування і підкріплення відповідних мотивів;
- особливості формування та розвитку трудового потенціалу вищого навчального закладу.
Слід звернути увагу, що організація та проведення науково-практичної конференції відбулась за безпосередньої участі та всебічної підтримки Факультету психології КНУ імені Тараса Шевченко. Учасники науково-практичної конференції, висловлюють щиру подяку Факультету психології КНУ імені Тараса Шевченко за створення атмосфери наукового свята та професійне адміністрування науково-комунікативного заходу.
Більш детальна інформація про роботу Першої міжнародної наукової конференції з питань науково-обґрунтованої практики в психології в Україні розміщена на офіційному сайті науково-комунікативного заходу: www.changingsocietyconference.com