“Соціологія та публічне управління” в інтерв’ю академіка Національної академії наук України ЭЛЛИ ЛИБАНОВОЇ

https://apostrophe.ua/article/society/2022-01-18/myi-hotim-chtobyi-korruptsii-ne-byilo-no-chtobyi-kum-vse-poreshal—ella-libanova/43968

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до інтерв’ю

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ БАКАЛАВРСЬКИХ РОБІТ (ПРОЕКТІВ) У 2021/2022 Н. РОЦІ

З відчуттям великої радості та неабиякого задоволення повідомляємо про той факт, що наші студенти – Прокопенко Андрій Сергійович (науковий керівник – проф. Рущенко І.П.) та Вецу Надія Михайлівна (науковий керівник – проф. Бірюкова М.В.) зайняли перше та друге місця відповідно, у конкурсі бакалаврських робіт 2021/2022 н.р. серед  бакалаврських робіт, які були підготовлені студентами факультету соціально-гуманітарних технологій.

Пишаємося нашими студентами та перш за все їх науковими керівниками!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ПІДСУМКИ КОНКУРСУ БАКАЛАВРСЬКИХ РОБІТ (ПРОЕКТІВ) У 2021/2022 Н. РОЦІ

РОЗВИТОК СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У СОЦІОЛОГІЧНОМУ ВИМІРІ – АКТУАЛЬНА ПРОБЛЕМА СЬОГОДЕННЯ

17 грудня 2021 року кафедрою соціології і публічного управління факультету соціально-гуманітарних технологій НТУ «ХПІ» проведено VІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Розвиток сучасного українського суспільства у соціологічному вимірі». Робота конференції пройшла в онлайн форматі, який повністю виправдав всі сподівання та став чудовою альтернативою для проведення заходів в умовах карантинних обмежень. Захід відбувся за підтримки Варшавської школи економіки, Балтійської Міжнародної Академії, Грузинського технічного університету, Херсонського національного технічного університету, Криворізького національного університету, Інформаційного центру «Майдан моніторинг».

Метою конференції визначено продовження наукового дискурсу з актуальних питань розвитку науки соціології, узагальнення вітчизняного й світового досвіду управлінської практики, а також вироблення пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності інституцій державної влади та місцевого самоврядування; встановлення контактів між вченими різних країн, обмін дослідницьким досвідом та публікація результатів наукових досліджень.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися Володимир Михайлович Мороз, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри соціології і публічного управління НТУ “ХПІ”;  Аліна Шипулевська-Порчинська,  доктор хабілітований, професор, завідувач кафедри міжнародної фінансової політики Варшавської школи економіки (Польща); Рімма Рамазанівна Масирова, доктор педагогічних наук, професор Євразійського технологічного університету (місто Алмати, Республіка Казахстан); Ганна Володимирівна  Ортіна, доктор наук з державного управління, професор, декан факультету економіки та бізнесу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (м.Мелітополь, Україна); Едуард Валерійович Щепанський, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова (м.Хмельницький, Україна). Усі підкреслили важливість зустрічі і актуальність проблеми, яку розглянуто на науково-практичній конференції, відзначили, що особливо цінною є співпраця науковців різних галузей та з різних країн для вирішення актуальних проблем в соціально-гуманітарній сфері.

В ході проведення конференції понад 67 науковців і практиків, аспірантів, здобувачів вищої освіти з України і з-за кордону презентували свої напрацювання, взяли участь у роботі п’ятьох  секцій, де обговорювалися такі актуальні напрями, як  сучасні проблеми молоді, студентства та освіти в сучасному українському суспільстві; цифрові комунікації у розвитку особистості і суспільства; інформаційні війни (фейки та алгоритми їх розпізнавання); механізми публічного управління соціально-економічним і суспільно-політичним розвитком та ін. Були представлені цікаві і змістовні доповіді та презентації доповідачів як українською, так і англійською мовами, велася жвава дискусія щодо сьогоднішніх проблем та питань розбудови високорозвиненої соціальної держави в Україні. Автори найбільш цікавих та актуальних доповідей були відзначені грамотами.

Науково-практична конференція «Розвиток сучасного українського суспільства у соціологічному вимірі» поступово набирає нових обертів. Кожний рік збільшується кількість закладів вищої освіти-співорганізаторів та учасників конференції: якщо ще рік тому брали участь шість закладів вищої освіти із трьох зарубіжних країн, то в цьому році активну участь взяли представники 16 закладів вищої освіти із різних регіонів України, Китаю, Латвії, Республіки Казахстан, Польщі; кількість доповідачів збільшилась майже вдвічі (понад 50 в порівнянні з 26 в минулому році). В тому числі, в конференції взяли участь 15 докторів наук; 14 кандидатів наук, 5 аспірантів; 29 здобувачів, 3 наукових співробітника, 1 представник органів державного управління.

VІІІ міжнародна науково-практична конференція  «Розвиток сучасного українського суспільства у соціологічному вимірі» пройшла успішно, досягнувши визначених цілей. Успішність конференції вимірюється такими показниками, як досить велика кількість учасників (майже 70, які представляли 5 країн), значна кількість доповідей на тематику конференції, які свідчать про актуальність тематики конференції та важливість її для країн Євросоюзу і України, а також позитивні відгуки учасників конференції, які високо оцінили організаційну та змістовну сторони конференції. Зокрема, була висловлена подяка Шипулевською-Порчинською А. (д.хабіл., професор, завідувач кафедри міжнародної фінансової політики Варшавської школи економіки) Національному технічному університету «Харківський політехнічний інститут» за організацію конференції, а також кафедрі соціології і публічного управління за якісну підготовку та проведення заходу. Учасники конференції висловили особливу подяку цілій низці доповідачів за цікаві та актуальні доповіді.

За підсумками проведення VІІІ міжнародної науково-практичної конференції  «Розвиток сучасного українського суспільства у соціологічному вимірі» планується видання збірника наукових праць. Завдяки НТУ «ХПІ» участь у конференції і видання збірника – безкоштовні.

Щиро сподіваємось, що результати роботи конференції стануть імпульсами до подальшого натхнення та вирішення питань успішного формування, запровадження та реалізації планів розвитку країни, регіонів, галузей та підприємств на основі розуміння принципів сучасного соціальноорієнтованого українського суспільства! Кафедра соціології і публічного управління на чолі з доктором наук з державного управління, професором Володимиром Михайловичем Морозом висловлюють велику подяку всім сучасникам конференції за плідну працю і цінний досвід!!!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до РОЗВИТОК СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У СОЦІОЛОГІЧНОМУ ВИМІРІ – АКТУАЛЬНА ПРОБЛЕМА СЬОГОДЕННЯ

ПРЕДСТАВНИКИ КАФЕДРИ СОЦІОЛОГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОВЕЛИ ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ З КЕРІВНИЦТВОМ FACULTY OF PUBLIC GOVERNANCE AND BUSINESS OF MYKOLAS ROMERIS UNIVERSITY

20.12.2021 завідувач кафедри соціології і публічного управління НТУ «ХПІ» проф. Мороз В.М. та заступник завідувача кафедри з наукової роботи проф. Терещенко Д.А. провели онлайн комунікацію з заступникам декана з стратегічного партнерства та інновацій (Vice-Dean for for Strategic Partnerships and Innovation) факультету Публічного управління та бізнесу Університету Міколаса Ремеріса (Литва) доцентом Л. Крауялене (Assoc. prof. dr. Lidija Kraujalienė). Під час спілкування були узгоджені позиції представників названих університетів щодо можливих напрямів розвитку співробітництва, а також обговорені питання інституалізації попередніх домовленостей. Представниця Університету Міколаса Ремеріса висловила зацікавленість керівництва свого Університету в реалізації спільних з НТУ «ХПІ» наукових проектів, а також звернула увагу на неабиякі потенціали міжнародного співробітництва для подальшого розвитку змісту освітніх програм, а також удосконалення практики їх реалізації. Сторони домовилися провести аналіз взаємно наданої інформації та організувати повторну зустріч для конкретизації напрямів можливого співробітництва.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ПРЕДСТАВНИКИ КАФЕДРИ СОЦІОЛОГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОВЕЛИ ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ З КЕРІВНИЦТВОМ FACULTY OF PUBLIC GOVERNANCE AND BUSINESS OF MYKOLAS ROMERIS UNIVERSITY

ПІДСУМКИ VIII МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ “РОЗВИТОК СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У СОЦІОЛОГІЧНОМУ ВИМІРІ”

За підсумками проведеної VIII міжнародної науково-практичної конференції “Розвиток сучасного українського суспільства у соціологічному вимірі”, яка відбулась 17 грудня 2021р., низка студентів були відзначені організаційним комітетом почесними грамотами.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ПІДСУМКИ VIII МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

ПРОВЕДЕНО КОНСУЛЬТАЦІЮ З АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ПІДГОТОВКИ ДО СКЛАДАННЯ ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ІСПИТУ

 Одним із головних пріоритетів кафедри соціології і публічного управління НТУ ХПІ є якісна підготовка майбутніх публічних службовців. Наприкінці цього календарного року (14 грудіня)  на здобувачів вищої освіти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», які здобувають ступінь магістра, очікує непросте випробування – складання Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. З цією метою 13 грудня на факультеті СГТ організовано зустріч зі здобувачами вищої освіти за спеціальністю 281 щодо підготовки до ЄДКІ. Консультування проводили завідувач кафедри соціології і публічного управління, доктор наук з державного управління, професор Мороз Володимир Михайлович і професор кафедри соціології і публічного управління – доктор наук з державного управління, професор   Терещенко Діна Акрамівна.

Під час консультування Мороз В.М. звернув увагу на то факт, що «процеси забезпечення формування та реалізації державної політики здійснюються здебільшого службовцями інституцій публічного управління, що і обумовлює високі вимоги до їх компетентності. Безсумнівно, сучасними вимогами до публічного управлінця стали інформаційна компетентність, гнучкість, ініціативність, креативний підхід, соціальна відповідальність, готовність діяти в умовах невизначеності, навички системного мислення тощо. В цьому випадку запровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту, враховуючи варіативність програм підготовки в різних закладах вищої освіти, зможе забезпечити ефективний feedback щодо з’ясування рівня сформованості компетентностей фахівців у галузі публічного управління та адміністрування. Єдиний державний кваліфікаційний іспит для випускників магістратури передбачає стандартизований спосіб діагностики рівня професійної компетентності фахівця та його готовності до провадження професійної діяльності. ЄДКІ – важке випробування не лише для студентів, а й для професорсько-викладацького складу факультету СГТ та НТУ «ХПІ» в цілому. Адже в нашому освітньому закладі він проходить вперше».

Терещенко Д.А. зазначила, що перелік компетентностей, перевірка яких повинна бути передбачена ЄДКІ, містить глибоке знання основ  публічного управління та адміністрування, стратегічного управління, знання з адміністративного права, з публічних фінансів, вміння та навички у сфері управлінського документознавства, знання експертних технологій, знання основ та вміння впровадження електронного урядування, компетентності з реінжинірингу адміністративних процесів, технологій урядування та адміністрування. Вона закликала здобувачів вищої освіти не хвилюватися, бути впевненими у своїх знаннях та побажала успіхів під час написання профільного іспиту.

В ході проведення консультації Мороз В.М. і Терещенко Д.А. розкрили низку проблемних питань, що містяться у Програмі ЄДКІ, які викликали щиру зацікавленість студентів, а саме: засад антикорупційної політики, знання інформаційних і комунікативних технологій у галузі публічного управління, налагодження ефективних зв’язків з громадськістю, застосування законів, принципів і методів в управлінні суб’єктами публічної сфери; знання принципів та засад сталого розвитку, технологій прийняття управлінських рішень. Здобувачі вищої освіти взяли активну участь у заході та закріпили корисні знання.

Колектив кафедри соціології і публічного управління бажає всім високих результатів!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ПРОВЕДЕНО КОНСУЛЬТАЦІЮ З АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ПІДГОТОВКИ ДО СКЛАДАННЯ ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ІСПИТУ

ВІТАЄМО З ЗАХИСТОМ ДИПЛОМНИХ РОБІТ!

Вітаємо магістрів випуску 2021р. з захистом дипломів!!!
Бажаємо здоров’я, натхнення та успіхів у майбутніх досягнень!

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ВІТАННЯ

УВАГА!!!

Шановні учасники VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток сучасного українського суспільства у соціологічному вимірі», організаційний комітет науково-комунікативного заходу повідомляє про те, що у зв’язку з діючими на цей час карантинними обмеженнями наша конференція буде проведена 17.12.2021 у дистанційному режимі. Просимо вибачення за незручності та будемо ради приєднати кожного із зацікавлених проблематикою конференції запосиланням https://join.skype.com/OGFJWhBX5qLx. Початок пленарного засідання – 11.00 за київським часом. Програма конференції

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції

ЗВІТ АСПІРАНТКИ ДАНІЛЕНКО АНАСТАСІЇ НА ЗАСІДАННІ КАФЕДРИ

Під час засідання кафедри соціології і публічного управління НТУ «ХПІ» (23 листопада 2021 року), відбулось обговорення поточних результатів роботи аспірантки кафедри другого року навчання – Даніленко Анастасії Юріївни (тема дисертаційної роботи – «Соціологія перекладу як напрям дослідження міжкультурних комунікацій»; науковий керівник – д.соц.наук, проф. Рущенко І.П.)

Під час доповіді були висвітлені мета та предмет дослідження. Також пройшло обговорення плану виконання дисертаційної роботи та надані фахівцями поради стосовно презентованих матеріалів здобувачем наукового ступеню доктора філософії щодо змісту першої половини дисертаційної роботи.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

ВИГРАЙ ГРАНТ НА НАВЧАННЯ

ІСТОРІЯ УСПІХУ

Студентка 4-го курсу кафедри соціології і публічного управління НТУ “ХПІ” Хорошман Марія успішно пройшла відбір та виграла грант на навчання в Українській академії лідерства

Вже 3й місяць Марія навчається в Українській академії лідерства. Це платформа для молоді віком від 16 до 20 років з формування лідерських якостей. Академія поєднує річну програму всебічного розвиток для вмотивованих підлітків та реалізацію масштабних соціальних проектів у сфері державотворення, підприємництва, освіти і науки, охорони здоров’я, національної безпеки та оборони.

Український розмовний клуб «#ТутВарто спілкуватися українською» перший проект, який був реалізований за участю Марії.

“Я відповідала за підготування невеликого опитування. Мені це сподобалось, бо допомогло пригадати видатні події української історії ” – ділиться студентка.

Українська академія лідерства – один із лідерів у роботі з активною молоддю та найпотужніший молодіжний лідерський рух в Україні. Головна мета Академії – якісно змінити суспільство силою розумної відповідальної ініціативної молоді.

Студентка розповідає про особливості навчання та як це допомагає їй у власному формуванні світогляду. Також ділиться  про  зустрічі з провідними спікерами як от гештальт-терапевт Володимир Чупрін, керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Михайло Винницький, експерт у галузі адвокації та боротьби з корупцією Ярослав Юрчишин.

Марія разом з іншими студентами з різних куточків України навчаються та проживають у Маріуполі. “Ми одна команда, значить усе робимо разом. Перемоги, випробування, свята, навчання – це все наша спільна діяльність” – розповідає дівчина.

Попри навчання в Українській академії лідерства  Марія успішно поєднує навчання в університеті та готується до захисту дипломної роботи та державних  іспитів.

З 1 грудня 2021 року можна подати заявку на новий набір в Академію. Деталі можна дізнатися за посиланням.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ВИГРАЙ ГРАНТ НА НАВЧАННЯ ІСТОРІЯ УСПІХУ