КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Он-лайн-курс: «УСПІШНИЙ СТАРТАП: ВІД ІДЕЇ ДО МАСШТАБУВАННЯ»

Дивіться безоплатний курс про створення та розвиток стартапів на Prometheus.

Студентів та викладачів запрошують на новий онлайн-курс, створений командою Українського фонду стартапів на чолі з Міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим на платформі Prometheus.

Програма курсу містить шість модулів, які розкривають нюанси юридичних та маркетингових питань. На учасників чекають відеолекції, практичні завдання і кейси, а наприкінці курсу – презентація власних проєктів, на якій можна буде отримати фідбек та натхнення від практиків.

Роботу над проєктом з Prometheus було розпочато ще до початку повномасштабного вторгнення, попри всі вищевказані обставини вдалось реалізувати задумане й записати курс.

 Навчання на онлайн – курсі розпочнеться 10 лютого 2023 року.

Участь безкоштовна за умови реєстрації, яка передбачає повний доступ до відеолекцій та матеріалів курсу.

Детальніше: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:UkrainianStartupFund+S_STARTUP101+2023_T1/about

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до «УСПІШНИЙ СТАРТАП: ВІД ІДЕЇ ДО МАСШТАБУВАННЯ»

МОДЕЛЬ ВСТУПУ-2023

У МОН ПРЕДСТАВИЛИ МОДЕЛЬ ВСТУПУ 2023 ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів (української мови та математики) та одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія. Незалежно від обраного вступником додаткового предмета позитивний результат НМТ дозволить подавати заяву для вступу на будь-яку спеціальність з урахуванням вагових коефіцієнтів, установлених для предметів на різні спеціальності.

Детальніше – за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/u-mon-predstavili-model-vstupu-2023-do-zakladiv-vishoyi-osviti

Кафедра соціології і публічного управління Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарних технологій НТУ «ХПІ» здійснює підготовку бакалаврів, магістрів, докторів філософії (Ph.D)  за спеціальностями:

Випускники отримують кваліфікації:

Бакалавр Магістр Доктор філософії
Бакалавр з соціології

 

Магістр з соціології Доктор філософії (Ph.D) за спеціальністю 054 «Соціологія»
Бакалавр публічного управління та адміністрування Магістр публічного управління та адміністрування  

Наші контакти:

E-mail: socipol2015@gmail.com

http://web.kpi.kharkov.ua/sp/uk/

https://www.facebook.com/sociologia.ntukhpi

https://instagram.com/soc.i.pub.adm?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://t.me/cpyntykhpi

Також Ви можете зателефонувати нам за наступними номерами:

📞+380 (66) 827 76 61;  📞+380 (96) 700 18 76

ШЛЯХ ДО УСПІХУ ПОЧИНАЄТЬСЯ З НАМИ!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до У МОН ПРЕДСТАВИЛИ МОДЕЛЬ ВСТУПУ 2023 ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

СОЦІОЛОГИ З ДУМКОЮ ПРО МАЙБУТНЄ

Дванадцятий місяць українське суспільство живе в жахливих, нелюдських умовах війни. Але, нажаль, війна страшна не тільки своєю реальністю, а й тими наслідками, з якими Україна зіштовхнеться в найближчий перспективі.

Так, підводячи підсумки року директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Елла Лібанова вважає, що через низьку народжуваність та надмірну смертність під час війни, до 2030 населення України може скоротитися до 35 млн.

Про це вона сказала під час презентації в Укрінформі на тему “Повоєнне відродження України. Візія відділення економіки Національної академії наук України”. Е. Лібанова наголосила, що висока смертність спричинена не тільки обстрілами – сюди ж входить перевтома, стрес, погане харчування та нестача медичної допомоги.

“Я мрію, щоб до 2030 року нас було 35 мільйонів. На жаль, цього може й не бути. Тому що війна триває, ми втрачаємо людей через надмірну смертність. Це не тільки загиблі, а й ті, хто вмирає через стреси, перевантаження, неякісне харчування, недостатність медичної допомоги”, – сказала вона. Вона зазначила, що показники народжуваності в Україні були надто низькими ще у 2021 році, проте у 2023 варто очікувати критичного їх падіння. “Ми ще повною мірою цього не відчуваємо. Але 2023 рік буде роком катастрофічного падіння цього показника. Скажімо, для того, щоб мати просте відновлення поколінь, треба, аби одна жінка за своє життя (усереднено) народила 2,13 – 2,15 дитини. 2021 року ми мали показник 1,1. 2022 року — ще менше, але скорочення ще не буде катастрофічним за рахунок дітей, які народилися в першій половині року. Дай Боже, щоб 2023-го ми зупинилися на показнику 0,8”, – розповіла науковиця.

Мрія всіх українців сьогодні – якнайшвидша перемога. У нас ще багато завдань і планів на мирне майбутнє!

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до СОЦІОЛОГИ З ДУМКОЮ ПРО МАЙБУТНЄ

28 СІЧНЯ – ДЕНЬ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ!

28 січня 1992 року постановою Верховної Ради України синьо-жовтий прапор було затверджено Державним прапором України. У 1996 році було прийнято Конституцію України, стаття 20 якої визначала: “Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів”.

Державний Прапор України – це офіційний символ, яким пишається кожен українець. Синьо-жовтий біколор прославляє нашу Україну у різних куточках світу, на всіх континентах планети Землі. Його яскраве полотнище з гармонійним поєднанням кольорів неодноразово поважно майоріло на п’єдесталах слави, на підкорених вершинах гір, над спорудами державних установ, консульств та посольств, на суміжних із сусідніми державами кордонах. Український блакитно-жовтий стяг гордо підноситься на територіях Донбасу, де мужні воїни світла й добра боронять українську землю, відстоюють державну цілісність та суверенітет.

Державний Прапор України – це наша гордість, наша національна святиня із багатовіковою історією свого існування.

Зі святом, незламні!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до 28 СІЧНЯ – ДЕНЬ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ!

ВІТАЄМО СТУДЕНТКУ ГРУПИ СГТ-722 СЛІСАРЕНКО МАРІЮ З ВДАЛИМ НАУКОВИМ СТАРТОМ!!!

Марія успішно прийняла участь у Другому Всеукраїнському конкурсі наукових робіт здобувачів вищої освіти та молодих вчених « БІЗНЕС І ПРАВА ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА РІШЕННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ ТА ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ» з нагоди 25-ти річчя заснування інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Вітаємо, Маріє! Бажаємо, щоб теоретична база завжди співпадала з практикою. Щоб Вас відвідували геніальні ідеї і з’являлися нові концепції. Великого Вам успіху в справах, колосального розвитку і досягнення бажаних цілей!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ВІТАЄМО СТУДЕНТКУ ГРУПИ СГТ-722 СЛІСАРЕНКО МАРІЮ З ВДАЛИМ НАУКОВИМ СТАРТОМ!!!

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ: «ЛІДЕРСТВО»

«Незвинувачувальна культура» як середовище для навчання і зростання. У незвинувачувальній культурі лідери зосереджуються на розумінні того, чому щось сталося, а не на тому, хто за це відповідальний

(Бен Лейкер)

Бен Лейкер (Ben Laker) — професор лідерства у Бізнес-школі Хенлі Університету Редінга стверджує, що визнаючи неминучість помилок, організації дозволяють працівникам експериментувати та ризикувати, при цьому не боячись покарання чи ганьби. Це заохочує до творчого вирішення проблем, співпраці та інновацій — усіх важливих складових успішного бізнесу. Створення простору, де працівники почуваються в безпеці, можуть пробувати щось нове і, що важливо, робити помилки, не боячись наслідків чи осуду, допомагає заохочувати їх виходити за межі зони комфорту, вчитися на власному досвіді та розробляти інноваційні рішення, які допомагають рухати організацію вперед.
Лідери в незвинувачувальній культурі також визнають, що вони є частиною системи, тому беруть на себе відповідальність за власні помилки — наприклад, недостатнє інформування про важливе питання або прийняття поганого рішення — і не очікують бездоганності від себе чи інших. Це заохочує працівників бути відкритими щодо своїх помилок і використовувати їх як можливості для навчання, а не приховувати їх, боячись покарання.

Джерело: https://www.management.com.ua/hrm/hrm362.html

Детальніше за посиланням: https://www.management.com.ua/hrm/hrm362.html

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ: «ЛІДЕРСТВО»

КОНКУРС ДЛЯ НАУКОВЦІВ НА 2023 РІК ЗА ПРОГРАМОЮ НАТО

Оголошено конкурс для науковців на 2023 рік за програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS) для посилення цивільної науки та технологій щодо вирішення нових викликів у сфері безпеки та їхнього впливу на міжнародну безпеку.

Перевага надається дослідженням у сфері штучного інтелекту, квантових та біотехнологій, технологічної конвергенції, зміни клімату, екологічної та енергетичної безпеки.

Деталі, інструкції та шаблони документів за посиланням.

https://mon.gov.ua/ua/news/nauka-zaradi-miru-ta-bezpeki-vidkrito-konkurs-programi-nato

Заявки приймаються до 17 лютого 2023 року.

Нагадуємо, в Україні стартує проєкт зі створення інноваційних укриттів

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до КОНКУРС ДЛЯ НАУКОВЦІВ НА 2023 РІК ЗА ПРОГРАМОЮ НАТО

ВІТАЄМО НАУКОВЦІВ НАШОЇ КАФЕДРИ

Вітаємо науковців нашої кафедри професора Бірюкову Марину Василівну, доцента Ляшенко Наталію Олександрівну, старшого викладача Григор’єву Світлану Василівну з виходом наукової публікації «Біженці і внутрішньо-переміщені особи російсько-української війни: соціальні характеристики й практики». Стаття опублікована у фаховому виданні Науково-теоретичний альманах Грані. Статтю присвячено аналітичному опису соціальних характеристик й практик, що здійснювали біженці й внутрішньо переміщені особи російсько-української війни 2022 року. Висновки, які зазначено в статті, зроблено на основі результатів соціологічного дослідження, яке проводилося у червні-липні 2022 року науковцями кафедри соціології і публічного управління Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Для ознайомлення з публікацією запрошуємо за посиланням:

https://grani.org.ua/index.php/journal/article/view/1827/1796

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

СЬОГОДНІ СВІТ ВШАНОВУЄ ПАМʼЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.
Як зазначив Президент України В. Зеленський: « Ми знаємо й памʼятаємо, що байдужість убиває разом із ненавистю. Байдужість і ненависть завжди тільки вдвох здатні творити зло. Сьогодні ми повторюємо ще вагоміше, ніж раніше: ніколи знову – ненависті; ніколи знову – байдужості. Що більше народів світу подолають байдужість, то менше простору у світі залишиться для ненависті».
Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до СЬОГОДНІ СВІТ ВШАНОВУЄ ПАМʼЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

24 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОСВІТИ
Всіх причетних – студентів та викладачів, школярів та вчителів, освітян
зі святом!!!
Миру, повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих
сил, натхнення, щастя!!!

Міжнародний день освіти – свято досить молоде. Воно було
встановлене в грудні 2018 році, а вперше світова спільнота відзначала цей
день у 2019 році. Цей день був проголошений 3 грудня 2018 року в Брюсселі
на міжнародній конференції, присвяченій проблемам сучасної освіти.
Ініціатором запровадження такого дня стала Нігерія.
Ідею африканської країни підтримали 58 держав-членів конференції.
Було складено відповідну резолюцію на підтримку якісної рівноцінної освіти,
яка була б доступна для кожної людини незалежно від її національності, статі
та соціального стану. У засадах ООН вказано, що кожна людина повинна
мати доступ до якісної освіти. Освіта допомагає людині стати грамотною,
отримати впевненість у собі, забезпечити добробут для себе та своєї родини в
майбутньому.
На думку засновників свята, кожен рік має розглядатися особлива тема,
пов’язана з актуальними проблемами у сфері освіти.
Освіта – це не просто можливість, а право кожної людини. Всі люди на
Землі повинні мати можливість на отримання цього суспільного блага, а відповідальність за надання такої можливості лежить на державі та
державних структурах.
Дуже важливо реалізувати право людей на вищу освіту – тільки так
можна розкрити таланти та розвинути творчість та практичні навички для
сталого розвитку у світі.
СТАТИСТИКА У СВІТІ
1. Згідно з дослідженнями станом на 2013 рік у світі 92% дітей
отримували початкову освіту. Це значно вищий показник у порівнянні з 1990
роком, коли до початкової школи ходили лише 81% діток.
2. 74% мешканців Землі мають змогу отримати неповну середню
освіту.
3. Вища освіта отримується лише 30% населення планети.
4. У той самий час понад 700 мільйонів людей у світі не вміють читати,
а 260 мільйонів ніколи не відвідували початкової школи.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до