ПІДСУМКИ РОБОТИ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ “ЧАС ВИКЛИКІВ І МОЖЛИВОСТЕЙ: ПРОБЛЕМИ, РІШЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ”

(БАЛТІЙСЬКА МІЖНАРОДНА АКАДЕМІЯ, 13-15 ТРАВНЯ 2021РОКУ, РИГА)

Професорка кафедри Семке Н.М. та професор кафедри Калагін Ю.А. взяли участь у роботі XI Міжнародної науково-практичної конференції  “Час викликів і можливостей: проблеми, рішення, перспективи” яка була проведена в Балтійської Міжнародної Академії 13-15 травня 2021року в м. Рига.

В результаті активного обговорення підсумків наукових досліджень, представлених науково-педагогічними працівниками кафедри, були визначені перспективні напрямки подальшої співпраці  у галузі управління персоналом.

Пропонуємо студентам та науково-педагогічним працівникам кафедри приєднається до досліджень.

 

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ПІДСУМКИ РОБОТИ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

КАНІКУЛИ З ПОЛІТЕХОМ – ЦЕ ЦІКАВО ТА ПІЗНАВАЛЬНО!!!

Саме так прокоментували школярі свою участь в науково-популярному заході «Канікули в стилі STEMCamp School», який відбувся 8 червня в «Арсеналі Ідей Україна» в НТУ «ХПІ» за участі викладачів та аспіранта кафедри соціології та публічного управління. Цього разу для учнів харківських шкіл ми підготували пізнавальну вікторину, яка допомогла школярам зануритись у світ соціології та управління, отримати цікаву інформацію про суспільство, познайомитись із методами соціологічних досліджень та  дізнатися про особливості професії соціолога.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до КАНІКУЛИ З ПОЛІТЕХОМ – ЦЕ ЦІКАВО ТА ПІЗНАВАЛЬНО!!!

V МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ:

«СУЧАСНА ВІЙНА: ГУМАНІТАРНИЙ АСПЕКТ»

25-26 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

Один з напрямків наукової роботи кафедри, що має міжнародне визнання – соціальні аспекти забезпечення  національної безпеки. Науково-педагогічні працівники кафедри постійно беруть активну участь у заходах щодо вдосконалення функціонування системи національної безпеки України.

Професор кафедри, доктор соціологічних наук Рущенко Ігор Петрович презентував результати чергового етапу наукового дослідження під час роботи  V міжнародної наукової конференції: «Сучасна війна: гуманітарний аспект».

Напрямок наукових досліджень професора Рущенко І.П. є унікальними, бо не має аналогів ані в Україні, ані за кордоном, тому його доповідь на тему: «Русский мир» – ідеологема, що загрожує національній безпеці» викликала активну наукову дискусію та жваве обговорення.

У подальших доповідях розглядалися проблеми: соціальних аспектів «гібрідної війни», цивільно-військових відносин,  інформаційної безпеки, медіаграмотності, морально-психологічного забезпечення бойових дії, які  сьогодні є найбільш актуальними.

Загалом у роботі конференції взяли участь науковці 20 закладів вищої освіти та наукових установ України і зарубіжних країн, офіцери та фахівці Командування Повітряних Сил ЗСУ та Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України тощо.

Черговий раз ми мали можливість переконатися в тому, що наукові розробки нашої кафедри мають міжнародний рівень, нам необхідно  продовжувати консолідувати інтелектуальний потенціал науково-педагогічних працівників кафедри та студентів на користь забезпечення національної безпеки України.

V міжнародна наукова конференція: «Сучасна війна: гуманітарний аспект» – дійсно масштабний івент. Дякуємо представникам Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за запрошення та сподіваємося на подальшу співпрацю.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до V МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ: «СУЧАСНА ВІЙНА: ГУМАНІТАРНИЙ АСПЕКТ» 25-26 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

18 травня 2021 року в он-лайн форматі відбулася щорічна науково-теоретична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «МОЛОДІЖНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ НТУ «ХПІ». Конференція була присвячена актуальним питанням розвитку сучасного суспільства.

За результатами конференції організаційний комітет відмітив грамотами студентів, тези яких були визнані найкращими. Це – Дигун Карина (СГТ-М520), Прокопенко Андрій (СГТ-517), Вєцу Надія (СГТ-517), Хорошман Марія (СГТ-518).

Всім учасникам конференції щиро дякуємо за участь, бажаємо і надалі творчої наснаги та наукових досягнень!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до НАГОРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ МОЛОДІЖНОГО ФОРУМУ

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Соціологічна асоціація України оголошує про підготовку до проведення IV-го Конгресу САУ «Трансформація соціальних інститутів в інформаційному суспільстві», який буде проведено  28-29 жовтня 2021 р. в м. Харків.

Науково-педагогічні працівники та студенти нашої кафедри традиційно приймають активну участь у заходах соціологічної спільноти України.

У рамках роботи Конгресу плануеться робота Секції 12. Розвиток безпекових інституцій в умовах гібридних загроз та ризиків.

Модераторами секції запрошені:

Рущенко Ігор Петрович: доктор соціологічних наук, професор кафедри соціології та політології Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Експерт у царині національної безпеки. Автор першої в Україні монографії, присвяченої воєнному конфлікту: Російсько-Українська війна: погляд соціолога (2015).

Калагін Юрій Аркадійович:  доктор соціологічних наук, професор кафедри соціології та політології Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Експерт у царині функціонування системи воєнної безпеки держави. Досвід практичної роботи у структурах сектору безпеки і оборони понад 20 років.

Запрошуємо Вас узяти участь науково-педагонгічних працівників та студентів у роботі Секції 12. Розвиток безпекових інституцій в умовах гібридних загроз та ризиків.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до КОНГРЕС СОЦІОЛОГІВ

ПІДСУМКИ «МОЛОДІЖНОГО СОЦІОЛОГІЧНОГО ФОРУМУ НТУ «ХПІ»

18 травня 2021 року кафедра соціології та політології організувала та провела в он-лайн форматі щорічну науково-теоретичну конференцію студентів, аспірантів та молодих вчених  «МОЛОДІЖНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ НТУ «ХПІ». В ній взяли участь понад 60 студентів та  молодих вчених із НТУ «ХПІ», інших  ЗВО України та зарубіжних країн.  На пленарному засіданні результати своїх наукових досліджень презентували 10 студентів, тези яких були визнані як найкращі організаційним комітетом конференції, до складу якого увійшли провідні науковці у галузі соціології. Учасників конференції привітали завідуючий кафедрою соціології та політології,  професор, доктор наук з державного управління Мороз Володимир Михайлович та партнери із Балтийської Міжнародної Академії (Латвія, Рига), Грузинського  технічного університету (Грузія, Тбілісі), Херсонського національного технічного університету (Херсон, Україна). Доповіді учасників продемонстрували ґрунтовний методологічний підхід та широкий спектр їх наукових інтересів. Зокрема, найбільшу дискусію серед студентів та викладачів викликали наступні теми: « Лояльність персоналу як ресурс розвитку організації» (доповідач – Дигун Карина, СГТ-М520), «Особливості соціальної роботи та соціальної допомоги ветеранам бойових дій» (доповідач – Прокопенко Андрій, СГТ-517), «Потенціал соціальних мереж для студентської молоді» (доповідач – Вєцу Надія, СГТ-517), «Вплив пандемії Covid -19 на систему вищої освіти» (доповідач – Хорошман Марія, СГТ-518), «Аналіз сприймання зображення успішної жінки чоловіками в сучасному світі управління» (доповідач -Чічкань Крістіна, BEM519a.e).

Оргкомітет конференції щиро дякує всім учасникам за плідну роботу та неординарні ідеї, бажає міцного здоров’я та нових науковий досягнень. До зустрічі в наступному році!!!

Також надійшли привітання з проведенням конференції від наших партнерів:

Волкова Владислава Вікторовича, доктора соціологічних наук, професора, заступника ректора Балтійської  Міжнародної Академії (Латвія, м. Рига)

https://youtu.be/3P2Bu4XAS04 

Лопушинського Івана Петровича, доктора наук з державного управління, професора, завідувача кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, заслуженого працівника освіти України (Україна, м. Херсон)

https://youtu.be/KuoT6UafLI4

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ПІДСУМКИ ФОРУМУ

Міжнародна науково-практична конференція

Балтійська Міжнародна Академія (БМА)

13-15 травня 2021року, Рига

XI Міжнародна науково-практична конференція  “Час викликів і можливостей: проблеми, рішення, перспективи” завершила роботу.

У конференції прийняли участь науковці з США, Польщі, Латвії, Ізраїлю тощо. Тематика доповідей учасників торкалася самих актуальних проблем суспільства: тероризм, пандемія, розвиток особистості, емоційний інтелект, гендерні дослідження. Професора кафедри Семке Н.М. та Калагін Ю.А. презентували результати наукових досліджень кафедри, які викликали великий інтерес у присутніх, а під час обговорення доповідей виникла ідея проведення міжнародного крос культурного дослідження проблем токсичності маскулінності та фемінності. Присутні одноголосно підтримали пропозицію. Запрошуємо науково-педагогічних працівників кафедри та студентів приєднається до нового проекту.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

ТЕОРЕТИЧНИЙ СЕМІНАР АСПІРАНТІВ

На передодні Дня науки в Україні за ініціативи завідувача кафедри соціології і публічного управління проф. Мороза В.М. та під головуванням проф. Бірюкової М.В., 14.05.2021 на кафедрі відбулось обговорення поточних результатів роботи аспірантів кафедри третього року навчання, а саме:

– Криворучко Максима Генадійовича (тема дисертаційного дослідження – «Громадянські конфлікти у контексті гібридних війн»; науковий керівник – проф. Рущенко І.П.)

– Розової Олени Володимирівни (тема дисертаційного дослідження – «Прес-служба університету, як інструмент позиціонування вишу в інформаційному просторі»; науковий керівник – проф. Бірюкова М.В.).

За результатами доповіді аспірантів щодо змісту проведеної роботи, а також їх відповідей на запитання залучених до роботи заходу фахівців за профілем дисертації, булло проведено обговорення презентованих здобувачами наукового ступеню матеріалів та надано поради щодо корегування векторів їх наукових пошуків.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ТЕОРЕТИЧНИЙ СЕМІНАР АСПІРАНТІВ

«МОЛОДІЖНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ НТУ «ХПІ»

УВАГА!!! АНОНС!!!

18 травня 2021 року в он-лайн форматі відбудеться щорічна науково-теоретична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених  «МОЛОДІЖНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ НТУ «ХПІ». Конференція буде присвячена актуальним питанням розвитку сучасного суспільства. В роботі конференції будуть брати участь студенти та науковці із НТУ «ХПІ», партнери із Балтийської Міжнародної Академії (Латвія, Рига), Грузинського  технічного університету (Грузія, Тбілісі), Херсонського національного технічного університету (Херсон, Україна).

Початок роботи конференції о 10-25 за Київським часом.

До конференції можна приєднатися за посиланням https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_Yzc5Y2FiMjAtZDMzNC00MzI1LThkZWMtMWFhNzM2YzcwYWJk%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%222611abf3-4765-483b-8358-29d44f20cc60%22%2c%22Oid%22%3a%224cce8b69-855f-438e-a74c-f4bdabc11495%22%7d

Ми завжди відкриті до дискусії і пропонуємо приєднатися до обговорення студентів, аспірантів, викладачів, абітурієнтів і всіх, хто цікавиться питаннями розвитку сучасного суспільства.

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до АНОНС!!! «МОЛОДІЖНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ НТУ «ХПІ»

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАЖАЮЧИХ ВСТУПИТИ ДО МАГІСТРАТУРИ

 

Інформація для бажаючих вступити до магістратури!

з 11 травня до 3 червня 2021 року НТУ «ХПІ» поводить реєстрацію вступників на складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ) для вступу до магістратури на спеціальність 054 «соціологія». Реєстрація буде проводитись у навчальному корпусі У5, ауд.409 з 11-00 до 16-00 (всі дні тижні окрім суботи та неділі).

Перелік необхідних документів:

  1. документ, що посвідчує особу (ксерокопія);
  2. облікова картка платника податків (ксерокопія);
  3. документ про здобутий ступінь вищої освіти: бакалавр, спеціаліст, магістр (для осіб, які завершили навчання в минулих роках);
  4. фотокартка 3 на 4 см.

Більш детальна інформація за посиланням http://vstup.kpi.kharkov.ua/admission/magistr/

Терміни вступної кампанії затверджено відповідно до Умов прийому до закладів вищої освіти 2021 року.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАЖАЮЧИХ ВСТУПИТИ ДО МАГІСТРАТУРИ