Дарина Котляр

Кафедра економічного аналізу та обліку пишається своїми талановитими студентами. Знайомтесь – Котляр Дарина, студента 5-го курсу освітньої програми «Облік, аудит і оподаткування», учасниця конкурсів студентських наукових робіт та олімпіад. Сьогодні успішно поєднує навчання в університеті із практичною діяльністю в аудиторській фірмі «Фактор-Аудит», що є відомою не лише в Харкові, але й по всій Україні, оскільки має має 25-річну позитивну репутацію на ринку аудиту та консалтингу України.

Дарина поділилася своїми здобутками навчання в університеті та дала кілька цінних порад для майбутніх абітурієнтів.

  1. Які здобутки під час навчання в НТУ “ХПІ” (спорт, олімпіади, творчі конкурси, наукові дослідження тощо) Ви маєте?

Під час навчання в НТУ “ХПІ” брала участь у Всеукраїнській олімпіаді з економічної аналітики та статистики, а також зайняла призове місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік та оподаткування». Отримала диплом бакалавра зі спеціальності з відзнакою:)

  1. Які навчальні дисципліни вам подобаються найбільше? Чому?

Найбільше мені сподобалися дисципліни саме з бухгалтерського обліку: фінансовий облік, бухгалтерський облік у галузях,  управлінський облік. Предмети з бухгалтерського обліку дуже логічні, головне вловити суть, а далі – справа практики. Програма побудована таким чином, що кожен предмет йде один за одним і раніше отримані знання закріплюються при вивченні наступної дисципліни. Це дозволяє почуватися впевнено на парах та опрацьовувати успішно предмет наступних семестрів. Єдине що хотілося б вдосконалити – це робота з первинними документами. Було б чудово, якби на парах були якісь комплексні завдання, направлені на оформлення господарських операцій реальними первинними документами. Цих знань дуже бракує на практиці.

  1. Що Вам вже дало навчання? Як здобута освіта допомагає в роботі?

Навчання в університеті дало гарну теоретичну базу, дуже вдячна усім без винятку викладачам за їхню працю. Ця теоретична база значно полегшує період адаптації в роботі та допомагає швидше вникати в суть справи. Також за час навчання в університеті я познайомилася з багатьма цікавими людьми, які змінили мій світогляд.

  1. Чи складно поєднувати роботу з навчанням? Як Вам це вдається?

Дуже вдячна викладачам нашої кафедри, які з розумінням ставляться до працюючих студентів. Звісно, поєднувати роботу з навчанням складніше, аніж увесь час присвячувати університету. Проте, грамотний розподіл часу та визначення пріоритетності у справах дозволяють за допомогою поступових кроків справлятися з навчанням. Головне – почати виконувати завдання одразу, а не відкладати їх на потім. Звісно, часу на “гульки” залишається менше, але таке воно доросле життя:)

  1. Що, на Вашу думку, потрібно зробити під час навчання в університеті, аби стати успішною людиною?

На мою думку, під час навчання потрібно використовувати кожну можливість, яку дає університет. Брати участь в різноманітних стажуваннях, олімпіадах, конкурсах.

Використовуйте час в університеті “на пробу пера”. Якщо навіть щось у вас не вийде або зрозумієте, що це “не ваше”,  у вас буде досвід. Цей досвід дасть вам розуміння як  саме ви хочете реалізувати себе у професії.

  1. Що Ви можеш порадити студентам і абітурієнтам?

Моя порада студентам – вірити в себе, з цього все починається. Грамотно розподіляйте свій час та вчіться працювати у команді, бо інколи твої soft skills  можуть переважити hard skills. Беріть участь у різноманітних конкурсах, розширюйте нетворк, дізнавайтеся про професію у практиків, як-то кажуть, із перших вуст.  Не бійтеся, пробуйте, помиляйтеся, але йдіть далі. І все у вас вийде!:)