НЕФОРМАЛЬНА ТА ІНФОРМАЛЬНА ОСВІТА

ФОРМАЛЬНА ОСВІТА – це освіта, яка включає в себе всі види здобуття знань у рамках національної системи освіти.

НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій. Вона передбачає отримання актуальних практичних і теоретичних знань, навичок, опановування сучасних методів розв’язання професійних завдань, самоорганізоване здобуття певних компетентностей, вдосконалення наявних знань та саморозвиток. 

ОСНОВНІ ЦІЛІ НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ

  • професійний розвиток відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти;
  • підвищення якості освітніх послуг, які надаються Коледжем;
  • підвищення ефективності пошукових та наукових досліджень здобувачів освіти;
  • підвищення конкурентоздатності випускників Коледжу на вітчизняному та міжнародному ринках освітніх послуг та праці;
  • збагачення індивідуального досвіду учасників освітнього процесу щодо інших моделей створення та поширення знань.

ІНФОРМАЛЬНА ОСВІТА (САМООСВІТА) – це освіта, яка передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов’язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям.


Освітні платформи для неформального навчання

1. campus.epam.ua

EPAM Campus – широкий перелік навчальних можливостей – від базових курсів у форматі самостійного опрацювання до поглиблених стажувань, що допоможуть тобі зробити перші кроки до твоєї майбутньої кар’єри.

Basic level (про ІТ від самого початку)

🔸IT Fundamentals 

Beginner level (самостійне вивчення технічних основ)

🔸Automated Testing in Python
🔸.NET Self-Paced
🔸Java Self-Paced
🔸Automated Testing Self-Paced
🔸Software Testing Self-Paced
🔸DevOps Essentials Self-Paced
🔸Front-End Self-Paced

Specialization level

🔸Cloud&DevOps Laboratory 
🔸Design Program for Juniors 

Fundamentals level

🔸Data Quality Engineering 
🔸Data Analytics Engineering 
🔸Data Software Engineering 
🔸Automated Testing in Java 
🔸Automated Testing in .NET 
🔸Automated Testing in JavaScript 
🔸Business Analysis 
🔸Cloud&DevOps Fundamentals Self-Paced 

2. CISCO Networking Academy

Cisco Networking Academy – глобальна програма електронного навчання дозволяє здобути освіту в галузі ІТ за допомогою занять через Інтернет під керівництвом інструкторів та практичних лабораторних вправ. Програма діє з 1997 року, і з цього часу більш ніж 11 000 мережевих академій у 167 країнах світу надають студентам комплексний підхід до навчання. Навчальні курси охоплюють широке коло напрямків: від основ інформаційних технологій та базових курсів із мереж до спеціалізованих курсів із безпеки, бездротових технології, основ Java програмування та UNIX.

3. prometheus.org.ua

Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS.

4. www.coursera.org

На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри.

5. www.edx.org

Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп’ютерні та інформаційні технології. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати.

6. www.udacity.com

Більшість курсів Udacity – технічного напряму. Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу. Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими.

7. www.codecademy.com

Сodecademy – заснована у 2011 році інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки сторінок HTML і CSS. Сайт дозволяє кожному створювати та публікувати нові курси, використовуючи Course Creator, а для деяких курсів існують «пісочниці», в яких користувачі можуть тестувати свої програмні коди. Codecademy також запустила iOS-додаток «Hour of Code» для тих, хто прагне вивчати програмування в ігровій формі. Станом на січень 2014 року 24 млн користувачів виконали більше 100 млн вправ.

8. osvita.diia.gov.ua

Дія. Цифрова освіта – національна онлайн-платформа для розвитку цифрової грамотності. 2 461 809 сертифікатів отримали студенти платформи. На платформі вчитись – просто та зручно. Доступні кілька десятків освітніх серіалів. Усі вони безкоштовні. Можна навчатися, коли вам зручно і де вам зручно. А після перегляду серії скласти невелике тестування – для кращого засвоєння теми, та отримати сертифікат. Він підтверджує здобуті навички та допоможе під час працевлаштування. Популярні теми освітніх серіалів: діджитал, інформаційна грамотність, безбар’єрність, кібербезпека, інструменти Google, хаби, пілоти, публічні послуги, журналістика, програмування, технології, криптовалюта.

9. udemy.com

Udemy — це міжнародна навчальна платформа з безліччю онлайн-курсів, призначених для розвитку життєвих навичок, які допоможуть прискорити процес здобуття освіти чи кар’єрний ріст. Курси пропонуються по широкій категорії, включаючи бізнес та науку, мови та технології. Udemy є частиною зростаючого руху MOOC, доступного поза традиційною університетською системою освіти.