Широ вітаємо Вас на сайті!

Вітаємо Вас на офіційному сайті кафедри Видобування нафти, газу і конденсату Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.

Майбутні наші студенти!

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» має славетну історію і великий досвід підготовки висококваліфікованих спеціалістів на протязі більш ніж 132  років. У рейтингу вищих навчальних закладів «ТОП-200 Україна» 2020р. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» зайняв 2 місце серед харківських вузів і 4 – в Україні. У складі університету 102 кафедри, серед яких належне місце займає кафедра «Видобування нафти, газу та конденсату».

Кафедра видобування нафти, газу та конденсату здійснює підготовку фахівців першого освітнього рівня бакалавр (ліцензійний обсяг 95 осіб) та другого освітнього рівня магістр (ліцензійний обсяг 80 осіб).

Галузі знань – 18 Виробництво та технології.

Спеціальність 185 Нафтогазова інженерія та технології.

На кафедрі видобування нафти, газу та конденсату навчається понад 300 студентів з України, Іраку, Нігерії, Сирії, Ірану, Лівану, Туркменістану, Азербайджану, Італії, Конго, Єгипту, Анголи, Йорданії, Танзанії, Туреччини, Узбекистану, Судану.

З 2015 року кафедра співпрацює за програмою наукового обміну за програмою наукового обміну з Магдебурзьким університетом  ім. Отто-фон-Геріке.

На базі кафедри видобування нафти, газу та конденсату проводиться процес студентського чаптеру комітету нафтогазових інженерів (SPE).

Навчаючись за нашою спеціальністю, Ви придбаєте знання, достатні для роботи, в цілому, на підприємствах і в організаціях, що охоплюють паливно-енергетичний комплекс України. І не тільки України, оскільки багато підприємств, інститути та організації відряджають своїх фахівців в зарубіжні країни.

Основні спеціальні навчальні дисципліни: Фізика нафтового і газового пласта, Технологія розробки і експлуатації нафтових, газових, і гк. родовищ, Технологія буріння нафтових і газових свердловин, Технологія збору і підготовки нафтогазопромислової продукції, Проектування розробки нафтогазових родовищ, Нафтогазопромислова геологія, Промисловогеофізичні дослідження свердловин, прогресивні технології розробки нафтових і гк. родовищ та експлуатації нафтогазових і гк. свердловин, Сучасні технології транспортування та експлуатації нафтогазових свердловин, Проектування систем збору і підготовки нафти і газу, Дослідження і підземний ремонт свердловин, Проектування конструкцій та експлуатація нафтогазових свердловин.

На кафедрі видобування нафти, газу та конденсату створено спеціалізований дослідний стендовий клас, де встановлені натуральні зразки агрегатів, вузлів та елементів бурового і нафтопромислового обладнання. Кафедра оснащена сучасним комп’ютерним классом з сучасними програмними комплексами «Eclipse», «Petrel» та «PipeSim» для практичних занять та самостійної роботи студентів.