НТУ «ХПІ» став єдиним українським закладом вищої освіти, який  увійшов до міжнародного консорціуму університетів «UNINOVIS Alliance». Такий результат став наслідком успішного співробітництва Харківського Політеху з Університетом Вюрцбурга-Швайнфурта (Німеччина) протягом останніх років. UNINOVIS об’єднує 8 європейських  університетів у Франції, Литві, Німеччині, Фінляндії, Іспанії, Італії, Албанії та України. Серед основних цілей консорціуму: збереження Європи на передовій цифрових процесів; просування сучасної педагогіки та інновацій; створення  транс’європейського центру для розширення взаємодії між членами Альянсу та європейським суспільством. Координатор UNINOVIS –Університет Сорбонна Паріж Норд  у Франції.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» став єдиним українським закладом вищої освіти, який  приєднався до міжнародного консорціуму університетів «UNINOVIS Alliance». Це значне досягнення для всіх учасників проєкту та свідчення плідної співпраці з міжнародними партнерами Харківського Політеху, зокрема з Університетом Вюрцбурга-Швайнфурта (THWS).

Глибоку вдячність президенту THWS професору  доктору Жану Майеру за його непохитну підтримку  висловив ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол. «Отримання фінансування від ЄС для проекту UNINOVIS Alliance є важливим кроком у зміцненні нашої міжнародної співпраці та розвитку інноваційних рішень. Ми високо цінуємо підтримку наших партнерів і віримо, що ця співпраця принесе значні переваги нашим студентам, викладачам та дослідникам», – зазначив ректор Харківського Політеху.

Президент Університету Вюрцбурга-Швайнфурта професор Жан Майер також висловив своє захоплення успіхом проєкту: «Ми раді, що наша спільна заявка на фінансування була успішною. Це відкриває нові можливості для співпраці між нашими університетами та сприятиме розвитку інновацій у галузі освіти і наукових досліджень. Ми з нетерпінням чекаємо на реалізацію нових  ідей та планів та подальше зміцнення наших відносин. Ми раді, що цей далекосяжний проєкт ще більше зміцнить нашу співпрацю. Найближчим часом французькі лідери консорціуму офіційно повідомлять  про всіх асоційованих партнерів альянсу. Ми дуже задоволені цим успіхом, якого ми довго і наполегливо досягали».

“Команда нашого університету надзвичайно рада і перебуває в стані радісного очікування початку нашої співпраці! Такий видатний результат є наслідком нашого успішного співробітництва протягом останніх кількох років. Успішний та активний обмін студентами і викладачами, участь у міжнародних конференціях та наукових проєктах зумовили той неймовірний рівень довіри, завдяки якому наш університет мав честь бути включеним у консорціум UNINOVIS. Дякуємо всім колегам університетів-партнерів за продуктивну роботу над створенням проєкту UNINOVIS!” – прокоментував приєднання до консорціуму координатор проекту UNINOVIS Alliance від НТУ “ХПІ” Денис Мешков.

Слід відзначити, що UNINOVIS Alliance об’єднує вісім європейських вищих навчальних закладів у Франції, Литві, Німеччині, Фінляндії, Іспанії, Італії, Албанії та України.  Серед них: Hochschule für angewandte Wissenschaften Würzburg-Schweinfurt (Німеччина); Universität Sorbonne Paris Nord (Франція);  Universität von Kampanien Luigi Vanvitelli (Італія); Hochschule für angewandte Wissenschaften Kaunas (Литва);  Universität von Malaga (Іспанія); Kauno kolegija Higher Education Institution (Албанія);  National Technical University «Kharkiv Polytechnic Institute»(Україна). Координатор Альянсу –університет Sorbonne Paris Nord у Франції.

Довідка:

UNINOVIS — консорціум державних багатопрофільних європейських університетів, в яких людські знання та процеси, засновані на даних, пов’язані в контексті цифрової трансформації. Оскільки використання даних стало звичайним явищем для всіх європейців у всіх аспектах їхнього життя, європейська вища освіта та дослідження потребують передових структур викладання і дослідження даних у всіх галузях, побудови знань і нових навичок для нових поколінь. Щоб дозволити громадянам, установам та всім зацікавленим сторонам приймати оптимальні рішення та знаходити найкращі вирішення всіх проблем, які стоять перед Європою в 21 столітті, UNINOVIS прагне розширити масштаби використання, вивчення та управління даними для кожного.

Мета UNINOVIS Альянс – створення і постійне вдосконалення європейського університету, який буде повністю готовий до роботи до 2030 року, що передбачає досягнення трьох основних цілей: стати провідним європейським університетом з використанням, вивченням та управлінням даними у всіх академічних галузях для того, щоб зберегти Європу на передовій цифрових процесів і дозволити європейцям та всьому світу використовувати інтелектуальні інструменти та методи, засновані на даних, створити нові знання за допомогою досліджень і викладання, які пов’язані з європейськими потребами та застосовуються у відповідь на них; побудувати маяк вищої освіти та досліджень, просуваючи сучасну педагогіку та інновації для передачі знань усім спільнотам навколо, з різними освітніми просторами, міждисциплінарними шляхами і з метою сталого розвитку, зайнятості, промислових і економічних перспектив; створити транс’європейський центр для розширення взаємодії між членами Альянсу та європейським суспільством, для зміцнення потенціалу інновацій через різноманітність і багатомовність, для просування європейських цінностей, ідентичності та культури, а також для того, щоб зробити європейські університети щоденним фактом, близьким до всіх.

Проєкт UNINOVIS Альянс  базується на трьох основних довгострокових цілях: запропонувати всім європейцям міжгалузеві та транснаціональні багатомовні курси, інноваційні методи навчання, міжнародну діяльність та перебування в галузі науки, культури, спорту та дозвілля, щоб надати новим поколінням навички, найбільш корисні перед викликами глобалізованого світу та зміцнити академічну, наукову та культурну співпрацю в Європі на благо всіх; розвивати дослідження та навчання високого рівня в галузі науки про дані, які вивчаються та застосовуються у всіх дисциплінах, щоб забезпечити Європу необхідними знаннями та навичками, особливо, але не тільки, в контексті цифрової трансформації; використання та технічне, а також людське володіння даними стає все більш важливим, і європейці повинні мати доступ до найкращого навчання в цій галузі, що є результатом найкращих досліджень; створити щільну та постійну європейську мережу між університетами, науковими та культурними установами, державними установами, промисловими, економічними, трудовими асоціаціями та всіма громадянами шляхом поширення даних, їх обробки за допомогою нових аналітичних інструментів, комунікації між учасниками; оптимізувати освіту та дослідження шляхом об’єднання наукових, технічних та професійних компетенцій з людськими, культурними та мовними компетенціями, створюючи нові педагогічні інструменти, щоб кожен міг використовувати університет відповідно до своїх потреб.