27 листопада 2024 року відбулося комплексне міждисциплінарне заняття студентів кафедри «Електроізоляційна та кабельна техніка», яке об’єднало студентів 1, 3-6 курсів. Захід розпочався з історичного огляду традицій кафедри, представленого д.т.н., проф. Ганною Вікторівною Безпрозванних. Вона підкреслила важливість командної роботи, міждисциплінарного підходу та наступності поколінь у студентській спільноті.
Під час заняття студенти першого курсу познайомилися з ключовими аспектами спеціальності, старші курси презентували свої напрацювання, а магістри продемонстрували дослідницькі проєкти. Студенти групи Е-121к Роман Іщенко та Артем Євстратенко з використанням програмного середовища GNU Octave представили результати власних досліджень коаксіальних кабелів.
Студенти-магістри Денис Сіятовський (гр. Е-Н124к) та Юрій Бондар (гр. Е-Н123к) представили молодшим колегам свої напрацювання: «Дослідження законів геометричної оптики та дисперсії одномодових волокон» та «Сучасні волоконно-оптичні датчики» відповідно.
Подібні заходи допомагають студентам глибше розуміти спеціальність, обмінюватися досвідом і розвивати навички, необхідні для вирішення сучасних технічних задач. Кафедра пишається своїми студентами та продовжує підтримувати традиції, що сприяють професійному зростанню майбутніх фахівців. Ми впевнені, що саме такі заходи формують компетентних фахівців, готових до сучасних викликів у галузі електроізоляційної, кабельної та оптоволоконної техніки.
У сучасному світі, де інновації в технологіях стають все більш важливими, студенти мають чудову можливість внести свій вклад у розвиток цієї галузі. 24 травня 2024 року відбулась XXXII Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я (MicroCAD-2024)».
У рамках підсекції 1.3: “Сучасні інформаційні та енергозберігаючі технології в енергетиці” студенти групи Е-Н123к підготували доповідь на тему “Кабель в електромобілях”, яка привернула значну увагу науковців. Участь студентів у таких конференціях не лише сприяє їхньому професійному розвитку, але й приносить користь суспільству, адже вони представляють нові ідеї та рішення для актуальних проблем. Доповідь “Кабель в електромобілях” продемонструвала високий рівень знань та дослідницьких навичок студентів.
Під час заходу мали можливість обговорити актуальні проблеми та перспективи розвитку галузі з провідними фахівцями та науковцями. Презентації та доповіді учасників викликали жвавий інтерес і стали платформою для конструктивних дискусій та обміну досвідом.
Студенти мають займатися наукою з першого дня, а не просто читати про те, як це роблять інші.
Свідченням цього є участь з доповідями магістрів заочної форми навчання Осіна Данила та Пушкаря Ігоря на Міжнародному Симпозіуму “Проблеми електроенергетики, електротехніки та електромеханіки” (SIEMA’2023) та XVII Науково-практичній конференції магістрантів та аспірантів.
![]() ![]() |
![]() ![]() |
З 02 по 06 жовтня 2023 року в НТУ “ХПІ” в онлайн форматі пройшла четверта міжнародна конференція “2023 IEEE 4th KhPI Week on Advanced Technology”. В ній брали участь викладачі нашої кафедри з доповідями та підготовленими презентаціями. Матеріали, освітлені в роботах, мають як інтерес у науковій спільноті, так і актуальність у електроізоляційній та кабельній техніці сьогодення. Дякуємо за прекрасні доповіді всіх учасників!
21 жовтня 2022 року відбулося засідання секції “Електроізоляційна, кабельна та оптоволоконна техніка” у рамках проведення Міжнародного симпозіуму “Проблеми електроенергетики, електротехніки та електромеханіки SIEMA’2022”. Засідання, хоча проходило у дистанційному форматі, проте було насправді міжнародним. Дякуємо учасникам за прекрасні доповіді, а технічній комісії у складі викладачів кафедри ЕІКТ д.т.н., проф. Ганни БЕЗПРОЗВАННИХ та к.т.н. Євгена МОСКВІТІНА за чудову організацію та супровід роботи засідання секції!
З матеріалами засідання можна ознайомитись нижче
Taking Engineering Education to 2030 Нобелівський лауреат з фізики Мюррей Гелл-Манн: Нам потрібно йти від мудреця, що стоїть на сцені, до гіда, що стоїть у осторонь
Доброю традицією на кафедрі є проведення під керівництвом проф. Безпрозванних Ганни Вікторівни щорічних комплексних міждисциплінарних занять серед бакалаврів та магістрів спеціалізації із захистом студентами колективних та індивідуальних розробок з дисциплін «Теорія електромагнітних полів в електроізоляційній, кабельній та оптоволоконній техніці», «Основи оптоволоконної техніки: кабелі зв’язку» та «Фізичні основи оптоволоконної техніки».
Представлені до захисту роботи структурно-логічно пов’язані одна з одною: кожна наступна ґрунтується на попередній та є продовженням та розвитком на більш високому теоретичному рівні та практичній реалізації попередньої з урахуванням дисциплін, які викладаються на 3, 4 та 5 курсах спеціалізації. “Електроізоляційна, кабельна та оптоволоконна техніка”.
Саме такий формат проведення підсумкового міждисциплінарного заняття серед студентів спеціалізації різних курсів забезпечує формування спадкоємності, усвідомлення значущості спеціалізації та є фактором мотивації студентів до навчання.
Індивідуальні завдання є обов’язковою складовою дипломного проєкту як бакалаврів, так і магістрів.
За результатами виконаних завдань, активності студентів на стадії виконання та під час захисту студентами спеціалізації отримано грамоти за підписом ректора НТУ “ХПІ” проф. Сокола Є.І.:
Іщенко Роман та Шустер Сергій – бакалаври групи Е-121к;
Сіятовський Денис – бакалавр групи Е-120к; Бондар Юрій – магістр групи Е-Н123к.
Нижче наведено скриншоти з презентацій студентів:
![]() Іщенко Роман |
![]() Сіятовський Денис |
![]() |
|
![]() |