Лекція Михайла Красикова “Поезія як живопис”

15 вересня в 17:00 – в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбудеться лекція з циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво», тема: «Поезія як живопис». Лектор – етнограф, фольклорист, культуролог, мистецтвознавець, літературознавець, поет Михайло Красиков.

«Любіть живопис, поети!» – закликав Микола Заболоцький колег, запевняючи, що «лише йому, єдиному, дано душі мінливої прикмети переносити на полотно». Але можна і перефразувати класика, звернувшись до живописців: «Любіть поезію, художники!».

Чим цікава може бути поезія майстрам пензля, чи може поет словом працювати, як кольором, а також світлом, як візуалізується словесний образ – про це та багато іншого лектор розповість, гортаючи сторінки своєї книги віршів «Дерева дитинства. Чиста лірика» (2001).

Красиков Михайло Михайлович – етнограф, фольклорист, літературознавець, культуролог, мистецтвознавець, культуртрегер, поет. Автор 700 наукових, науково-популярних і літературних публікацій. Укладач ок. 50 книг Кандидат філологічних наук. Член Національної спілки письменників України, Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців. Член Міжнародної асоціації мистецтвознавців (АІС) і ряду інших наукових товариств і міжнародних асоціацій. Доцент кафедри етики, естетики та історії культури НТУ «ХПІ», директор Етнографічного музею НТУ «ХПІ» «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича, директор Харківського відділення Українського етнологічного центру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України, голова Ради неформального товариства друзів Зінаїди Серебрякової. Лауреат муніципальної премії (2007), лауреат біографічного довідника «Хто є хто: всесвітнє видання» (Москва, 2014 року). У 2008 р Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка видана книга «Михайло Красиков – вчений, краєзнавець, співає: біобібліографічній покажчик».

Вхід вільний! Чекаємо на Вас за адресою: Держпром, 4-й під’їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Тел. / Факс: (057) 717-10-40

Міжнародний пленер «По місцях Зінаїди Серебрякової. Зміїв»

Харківська обласна бібліотека для дітей у співпраці з Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової, Зміївським краєзнавчим музеєм,  Етнографічним музеєм «Слобожанські скарби» ім. Г.Хоткевича НТУ «ХПІ» 10-20 серпня 2017 р. проводить Міжнародний пленер «По місцях Зінаїди Серебрякової. Зміїв» під патронатом голови Зміївської районної державної адміністрації, депутата Харківської обласної ради (БПП «Солідарність»)  Кошеленка В.А.

Пленер проводиться за підтримки Благодійного фонду «Дар» та  Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та національним фондом підтримки демократії, проводить міжнародний пленер «По місцях Зінаїди Серебрякової. Зміїв».

У пленері беруть участь 26 художників із Львова, Одеси, Іллічівська, Слов’янська, Запоріжжя, Харкова, Москви. Мета заходу — зафіксувати куточки старого міста, які могла бачити 100 років тому художниця світової слави, уродженка села Нескучного на Харківщині, коли доля закинула її до Змієва внаслідок революційних подій.

     За результатами пленеру 20.08.17 у Зміївському краєзнавчому музеї відкриється виставка, з якою можна буде ознайомитися протягом місяця. Потім пленерні роботи будуть представлені на виставках у Музеї славетних харків’ян ім. К.Шульженко, Харківській художній галереї ім. Г. Семирадського, Харківському художньому музеї, Пархомівському художньому музеї ім. О.Ф.Луньова, ЦНБ ХНУ ім. В.Н.Каразіна та інших закладах освіти та культури.

     Урочисте відкриття пленеру — 10.08.17 на території літнього табору Гідрометтехнікуму (м. Зміїв, провулок Кольцова, 4) о 19.00.

     У програмі пленеру — автопрезентації учасників, екскурсії «По місцях Зінаїди Серебрякової. Харків — с. Нескучне Харківського р-ну Харківської обл.», «Старовинний Зміїв», до Зміївського краєзнавчого музею, відкриття виставки Етнографічного музею «Слобожанські скарби» ім. Г.Хоткевича НТУ «ХПІ»  «Останні мазанки Харкова» у Зміївському краєзнавчому музеї, лекції-презентації «Зінаїда Серебрякова на Харківщині»,  «Художник Євген Кібрік», дискусія «Художник у сучасному світі», поетичний вечір «Поезія як живопис», перегляд фільмів, присвячених родині Бенуа-Лансере-Серебрякових та інші заходи.

Рада молодих вчених НТУ “ХПІ” допомагає викладачам удосконалювати знання англійської мови

Цього року доцент кафедри етики, естетики та історії культури Марина Миколаївна Міщенко стала учасницею проекту “Academic English” Ради молодих вчених НТУ “ХПІ”. Цей проект включає в себе грант у вигляді 6-місячного курсу “English for Academic Purposes”, який викладають фахівці нашого університету для молодих вчених. Марина Миколаївна успішно пройшла конкурс для участі у цій грантовій програмі, навчалася впродовж півроку і склала підсумкове тестування.

7 липня 2017 року на засіданні Вченої ради НТУ “ХПІ” ректор Євген Іванович Сокол та голова Вченої ради, почесний ректор Леонід Леонідович Товажнянський урочисто вручили сертифікат, який засвідчує результати навчання, Марині Миколаївні Міщенко та іншим учасникам і учасницям проекту “Academic English”. Рада молодих вчених і колектив кафедри вітають нашу колегу та бажають подальших успіхів у вдосконаленні рівня володіння англійською мовою!

Наші нагороди

2 червня 2017 року на засіданні Вченої Ради НТУ “ХПІ” була відзначені два викладача кафедри етики, естетики та історії культури.

Доцент Михайло Михайлович Красіков отримав почесну грамоту ректора за високі досягнення в науково-дослідній роботі НТУ “ХПІ”.

Доцент кафедри Василь Володимирович Маліков отримав диплом за перемогу у конкурсі “Кращий молодий науковець НТУ “ХПІ” 2017 року за секцією “Соціально-політичні, природничі та гуманітарні науки, спорт і здоров’я людини”, а також грамоту ректора за високі науково-освітні досягнення і активну громадську діяльність.

Щиро вітаємо наших колег і бажаємо подальших успіхів у праці!

MicroCAD 2017

19 травня 2017 року в навчально-методичному кабінеті кафедри етики, естетики та історії культури (ауд. 702 У-1) відбулося засідання секції «Актуальні проблеми розвитку інформаційного суспільства в Україні» XXV Міжнародної науково-практичної конференції MicroCAD-2017. Керівник секції – декан факультету соціально-гуманітарних технологій, д-р техн. наук, проф. А. В. Кіпенський, секретар – доц. кафедри етики, естетики та історії культури, канд. іст. наук В. В. Маліков.

Виголошені доповіді українською, англійською, російською мовами. Вони стосувалися економічних, правових, філософських, екологічних, культурних та педагогічних аспектів становлення і розвитку інформаційного суспільства в сучасній Україні.

IMG_20170519_121441
IMG_20170519_121436
IMG_20170519_120648
IMG_20170519_120620
IMG_20170519_120512
IMG_20170519_120506
IMG_20170519_134449
IMG_20170519_124623
IMG_20170519_124616
IMG_20170519_124609
IMG_20170519_124552
IMG_20170519_122639
IMG_20170519_122606

Серед доповідей, які викликали жвавий науковий інтерес, варто відзначити «Особливості політико-ідеологічної ідентифікації студентської молоді в українському суспільстві» К. А. Агаларової «Щодо обґрунтування понять «втрачене майбутнє» та «нереалізоване майбутнє» Н. Б. Годзь, «Спроба визначити тональність тексту «Есе про походження мов» Ж.–Ж. Руссо» О. В. Гайдамачук, «Проблемы разума в информационном обществе» В. І. Міщенка, «Цвет в визуальной культуре информационного общества» О. О. Петутіної. Ці доповіді дозволили провести плідну дискусію щодо ключових викликів, які постають перед українським суспільством у політичній, естетичній, філософській, етичній і громадській площинах за інформаційної доби, осмислити наявні досягнення у культурному просторі України. А доповіді А. В. Зуб «Концепція стратегії розвитку інформаційної безпеки учнівської молоді в Україні», В. В. Малікова «Promoting local cultural initiatives with information and communication technologies», О. В. Гаєвої «Конституція праці в праві Європейського Союзу», Л. В. Перевалової «Державна політика в сфері інформаційної безпеки» дозволили накреслити практичні шляхи розв’язання основних проблем розвитку інформаційного суспільства в правовій, екологічній, педагогічній, технологічній сферах.

 

Фестиваль “Недитячий час” у ЗМІ

Про фестиваль “Недитячий час”, який відбувся 3-5 травня 2017 року, пишуть ЗМІ Харкова.

Фестиваль актуальної пам’яті «Недитячий час»

Фестиваль актуальної пам’яті «Недитячий час», приурочений до Дня пам’яті та примирення й  72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  проходив у місті Харкові з третього по п’яте травня. В межах фестивалю, у фойє нашого Театрально-концертного центру 4-го травня відкрито виставку за результатами міського студентського краєзнавчого конкурсу «1941-1945: фотоісторія у родинному альбомі».

Говорить головний організатор та ініціатор фестивалю, директор етнографічного музею імені Гната Хоткевича НТУ «ХПІ», мистецтвознавець, історик, етнограф, філолог Михайло Красиков:

„Фестиваль має назву „Актуальна пам’ять”, оскільки пам’ять буває й державною, яка охоплює суспільство і кожного з нас особисто. Буває так, що люди найзаповітніше тримають у найпотаємніших закапелках сімейної пам’яті, не доносячи до широкого загалу, оскільки воно не збігається із офіційною державною історією. Намагаючись убезпечити себе, здебільшого – з політичних причин, люди приховують фрагменти сімейної історії, яка є частиною неофіційної, справжньої історії суспільства. Я, як культуролог, маю свої пріоритети, тож вважаю, що нам цю історію обов’язково треба знати. Цей наш фестиваль актуальної пам’яті присвячений темі війни. Адже війна, це те страшне явище, яке прийшло на нашу землю і стосується кожного з нас. Йдеться не про офіційний пафос, а про те, що кожній людині всередині болить. Тут є історії, які вражають, вони ніяк не вписуються в офіційну історіографію, затверджену цензурою. ”

Після відкриття виставки відбулася творча зустріч із харківською поетесою, виконавицею тематичних пісень та віршів про воєнне дитинство з книги «Мої спогади» письменниці та співачки, лауреата літературних премій   Елеонорою Булгаковою, яка, зокрема сказала:

„Я з того покоління, яке називають дітьми війни. Це жахливе непорозуміння, а не назва. Діти та війна несумісні. Діти мають народжуватися та зростати в тиші. Я пам’ятаю той день, коли ми дізналися, що війну скінчено. Хтось радів, а хтось просто вив, дізнавшись, що близькі загинули. Як можна називати день Перемоги святом, якщо вся земля була всіяна трупами? Це має бути днем Скорботи. Я завжди вважала, що після таких страхіть, війна ніколи не повториться. І яким же шоком було отримати цинковий гроб із тілом однокласника моєї дочки! Дев’ятнадцятилітній хлопчик загинув у Афганістані. Війну треба припинити. Люди мають сісти за стіл переговорів і домовлятися.”

Пізніше, о 16.30 відбулася вистава-спомин, яка мала назву «Пам’ятаємо….». Захід для дітей воїнів АТО, переселенців з окупованих територій, громадської організації «Фундація материнської любові», Міжнародної Християнської благодійної організації «Армія спасіння», громадської організації інвалідів та інших дітей соціально незахищених верств населення підготували юні артисти народного шоу-театру оригінального жанру «Діти майбутнього» за участі хореографічного ансамблю танцю «Промінь».

Режисер Альона Ніколайчук наголошує, що колектив «Діти майбутнього» щорічно дає тематичні концерти:

„Враховуючи, що на Сході України ллється кров, ми закликаємо усіх людей не допустити цього знову. Наша театрально-музично-хореографічна композиція має назву «Пам’ятаємо. Цінуємо. Ніколи не допустимо.» Три етапи війни: як розпочалася війна, коли її ніхто не чекав; які події вона за собою потягла, скільки було втрачено наших молодих хлопців – чиїхось синів, батьків, чоловіків; як їх чекали та пам’ятали. Напевне, це і врятувало життя кожному із героїв. В роки війни загинуло понад 50 мільйонів наших співвітчизників, і ми хочемо сказати, що народ, який не знає своєї історії, не має майбутнього. А ми – театр «Діти майбутнього». Тому ми повинні знати, пам’ятати і вклонятися тим ветеранам, які подарували нам можливість насолоджуватися життям, нашою Батьківщиною – Україною. Наша композиція надзвичайна, бо деякі твори до неї написані мною та дітьми: ми відтворювали листи дідусів, бабусь, сестер і мам солдатів. Також ми використовували твори світової літератури. І третій етап, це, звичайно, Перемога: голос Левітана, святий для наших дідусів і бабусь, який і голосив цю Перемогу. І сьогодні, я думаю, ці дітки, яким від трьох до вісімнадцяти років, пропускають все це через себе, як справжні актори. Гадаю, наша композиція «Пам’ятаємо. Цінуємо. Ніколи не допустимо.» нині нікого не залишає байдужим. Сьогодні ветеранів зосталося дуже мало. Усім їм хочемо вклонитися низько-низько до землі. Тому, що ми дуже любимо і цінуємо нашу неньку-Україну, найкращу країну в світі.”

Хореограф, керівник танцювального колективу «Промінь» Олена Панишева ділиться особистими відчуттями щодо Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги.

„Нас запросили на цей концерт, і ми дуже дякуємо, бо дітям потрібно знати історію і виступати на такій великій сцені. Ми виконуємо дитячі номери „Білосніжка і сім гномів” та „Чиполіно”: війна чи мир, а діти є діти. Дитяча тема має звучати за будь-яких обставин. В концерті беруть участь діти від восьми до 15-ти років. День примирення та день Перемоги дуже визначні дні для мене. З одного богу – свята, з іншого – дні вшанування людей, які бачили ту війну і розуміють що таке мир, а що таке війна. Коли буде мир, то тоді свято буде святом, діти будуть щасливі, і жити нам буде на багато краще. Зараз іде війна. Якби це було можливо, ми би поїхали виступати в АТО. Хочеться підтримати наших солдат, шкода, що їх сьогодні немає на цьому святі. ”

Джерело: http://tkc.kh.ua/

Фото Прес-служби НТУ “ХПІ”

Програма фестивалю актуальної пам’яті «Недитячий час»…

Опубліковано Прес-cлужба НТУ "ХПІ" 3 травня 2017 р.

DSC_6390
DSC_6568
DSC_6567
DSC_6566
DSC_6565
DSC_6564
DSC_6560
DSC_6559
DSC_6557
DSC_6553
DSC_6551
DSC_6550
DSC_6548
DSC_6546
DSC_6545
DSC_6544
DSC_6543
DSC_6542
DSC_6539
DSC_6538
DSC_6533
DSC_6531
DSC_6525
DSC_6521
DSC_6520
DSC_6513
DSC_6505
DSC_6500
DSC_6491
DSC_6488
DSC_6486
DSC_6479
DSC_6467
DSC_6464
DSC_6456
DSC_6446
DSC_6445
DSC_6440
DSC_6438
DSC_6427
DSC_6425
DSC_6423
DSC_6413
DSC_6411
DSC_6405
DSC_6402
DSC_6399

Фестиваль “Недитячий час”

Етнографічний музей «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ»
Факультет соціально-гуманітарних технологій НТУ «ХПІ»
Профспілковий комітет студентів НТУ «ХПІ»
Харківське відділення Українського  етнологічного центру ІМФЕ НАН України
Академія військово-історичних наук і козацтва ГШ СКВ
Центр краєзнавства ім. акад. П.Т. Тронька  при ХНУ  ім. В.Н. Каразіна
Асоціація випускників, викладачів і друзів ХНУ  ім. В.Н. Каразіна
Історичний факультет ХНПУ ім. Г.С. Сковороди
Харківська обласна бібліотека для дітей
Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр
Харківський історичний музей ім. М.Ф.Сумцова
за підтримки ректорату НТУ “ХПІ”

запрошують на

фестиваль актуальної памʼяті
 «НЕДИТЯЧИЙ ЧАС»

Програма

3.05.17 . 14.30. НТУ «ХПІ» (Кирпичова, 2). Ректорський корпус, 12 ауд. (2-й поверх).
Відкриття фестивалю. Допремʼєрний показ документального фільму «Час недитячий» (Кіностудія ім. О.Довженка, 2016) та зустріч із режисером, лауреатом міжнародних премій  Ольгою Самолевською (м. Київ).

3.05.17 . 16.30. НТУ «ХПІ» (Кирпичова, 2). Корпус У -1, 702 ауд. (7-й поверх).
Відкриття виставки за результатами міського краєзнавчого конкурсу студентських робіт «Недитяче дитинство: 1941 – 1945».

4.05.17. 10.30.  Науково-технічна бібліотека НТУ «ХПІ» (Кирпичова, 2). 63 ауд. (4-й поверх).
Зустріч із проф. І.О.Шудриком, автором книги «Фронтовики та їхні діти»

4.05.17. 13.00. ХНАТОБ (Сумська, 25), Малий зал, фойє.
Відкриття виставки за результатами міського студентського краєзнавчого конкурсу«Фотоісторія у родинному альбомі». Зустріч із письменницею та співачкою, лауреатом літературних премій  Елеонорою Булгаковою.

4.05.17. 16.30. ХНАТОБ (Сумська, 25), Малий зал.
Концерт “Пам’ятаємо”.

5.05.17.  10.30.  НТУ «ХПІ» (Кирпичова, 2). Корпус У -1, 702 ауд. (7-й поверх).
Зустріч із доц. І.В.Мельницькою, письменницею, лауреатом міжнародних премій,  авторкою книги  про окупований Харків «Когда не было лета».

5.05.17.  12 .45. Науково-технічна бібліотека НТУ «ХПІ» (Кирпичова, 2). 63 ауд. (4-й поверх).
Демонстрація документального фільму про окупований Харків  «Ночь длиной в 641 день» та зустріч із Валерієм Чернаєм, сином Олени Чернай, за чиїми щоденниками фільм був знятий.

5.05.17. 15.00. Харківський історичний музей (вул. Університетська, 5), 1 поверх.
Відкриття  виставки за результатами міського студентського краєзнавчого конкурсу    «Історія одного трикутничка».

Закриття фестивалю.

Вхід на всі заходи вільний.

Довідки: 067 91 014 91 Красіков Михайло Михайлович

Запрошуємо на виставку “Світ довкола нас”!

Музей знаменитих харків’ян ім. К. І. Шульженко
Етнографічний музей “Слобожанськi скарби”
ім. Г. Хаткевіча НТУ “ХПІ”
Неформальне товариство друзів Зінаїди Серебрякової
З 10.04.17 запрошують по 28.04.17
на художню виставку:
Євгена Турута
“Світ навколо нас”
Картини з вовни. Живопис.
Графіка. Батік.
презентація виставки
11.04.17 о 16-00
Вхід вільний
Харків, пер.Байкальскій, 1
т. (057) 732-69-18