Про виставку “Недитяче дитинство” пишуть ЗМІ

Медіагрупа “Об’єктив” опублікувала матеріал про відкриття виставки “Недитяче дитинство” в Харківському історичному музеї ім. М. Ф. Сумцова у травні 2018 року. Ініціатором виставки є професор кафедри етики, естетики та історії культури Михайло Михайлович Красіков, а серед робіт є такі, що виконані студентами і студентками НТУ “ХПІ”.

В Историческом музее проходит экспозиция «Недетское детство» (видео)

В экспозиции представлены воспоминания детей, переживших Вторую мировую войну.

Ольга Оконевская родилась в 1940 году. За годы войны маленькая Оля успела пережить голод, видеть много нищих и повешенных. От недоедания на ее теле появлялись раны, шрамы от которых остались по сей день. Ольга Максимовна вспоминает, как 9 мая 1945 мама дала им с сестрой наушники, чтобы ее дети первыми услышали долгожданные слова: «Война закончилась».

Ольга Оконевская, ребенок Второй мировой войны:
Мама нас так крепко обняла и мы смотрели этот салют и радовались жизни, как никогда до этого. А потом что-то теплое: кап-кап. Посмотрела: дождя нет. Оказалось, это слезы у мамы текут. Я даже не могла понять, что это мама плачет. Потому что за всю войну мы ни разу не видели, как мама плачет

Воспоминания детей Второй мировой войны представлены на экспозиции «Недетское детство» в Историческом музее. Тем временем, в университете Каразина презентовали фильм о борьбе с нацизмом знаменитых харьковчанок: Клавдии Шульженко, Валентины Гризодубовой и Ляли Убийвовк.

Ольга Красько, кандидат исторических наук:
Сьогодні ми обрали такий захід пам’яті про 9 травня – це саме жінки, жінки на війні. І ми зробили такі дві частини. Перша-це фільм, який ми готували протягом року

На выставке «Женские судьбы, обожженные войной» представлены фотографии и фрагменты воспоминаний женщин-участниц боевых действий. Студенты и сотрудники Каразинского университета читают письма бойцов Второй мировой своим женам и матерям.

Виставка “Недитяче дитинство: 1941 – 1945”

Кафедра етики, естетики та історії культури разом з етнографічним музеєм “Слобожанські скарби” ім. Гната Хоткевича запрошують на відкриття виставки “Недитяче дитинство: 1941 – 1945” за результатами краєзнавчого конкурсу.  На виставці представлені творчі роботи студентів і студенток НТУ “ХПІ”.

Відкриття виставки: 8 травня о 14:00 в Харківському історичному музеї.

STEMСamp School

Відкривається набір до волонтерської команди STEMCamp School, літньої школи в “Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, яка триватиме 4 – 16 червня 2018 року.
Проект реалізується ГО “Об’єднання молодих науковців НТУ “ХПІ” за підтримки Посольства США в Україні.
У цій літній школі активні та мотивовані учні 13 – 16 років під керівництвом досвідчених молодих вчених НТУ «ХПІ» протягом 10 робочих днів братимуть участь в інтерактивних освітніх заходах (лекції, тренінги, семінари, лабораторні практикуми, майстер-класи, workshop тощо) та зроблять презентації створених ними проектів в рамках Фестивалю науки в завершальний день проведення STEMCamp School.

Переваги участі в STEMСamp School для волонтерів і волонтерок:
– можливість долучитися до створення унікального позашкільного соціально доступного освітнього простору у форматі літньої школи;
– отримання досвіду волонтерської діяльності, підтвердженого сертифікатами Посольства США в Україні;
– знайомство з однодумцями, активними молодими людьми з Харкова і області, незабутні враження та позитивні емоції від спілкування з ними;
– можливість дізнатися про світові досягнення у сфері STEM освіти з перших рук, зокрема American Association of Physics Teachers та НТУ “ХПІ”;
– отримання практичних знань і навичок у справі популяризації науки та реалізації освітніх проектів для дітей.

Завдання волонтерської команди:
– щоденна реєстрація учасників STEMCamp School, зустріч дітей, які навчаються у літній школі, щоранку на території НТУ “ХПІ”, супровід їх до локацій, де відбуватимуться заняття (на території НТУ “ХПІ”), на обід та до харківських музеїв;
– супровід дітей та організаційна допомога у проведенні занять у літній школі разом з молодими вченими НТУ “ХПІ” ;
– відданість таким якостям як пунктуальність, відповідальність, сумлінність, уважність до потреб дітей.

Літня школа STEMСamp School організовується на території НТУ “ХПІ” в центрі Харкова, і заняття з дітьми будуть проходити тільки в денний час з понеділка по п’ятницю. Організатори забезпечують тренінги, харчування і культурно-розважальну програму для волонтерів і волонтерок.
#STEMcampschool #stemcamp #goKhPI #khpiYoungScientists
Реєстрація для участі у волонтерській команді STEMCamp School відкрита до 25 травня: https://goo.gl/forms/5pySxn2L34JqkhKr2

Духовна культура України: традиції і сучасність

Сьогодні, 19 квітня 2018 р., в межах Міжнародної науково-теоретичної конференції студентів та аспірантів «Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта і соціальний прогрес» успішно відбулось засідання секції № 3 “Духовна культура України: традиції і сучасність”. Засідання вела голова секції зав. кафедри етики, естетики та історії культури НТУ “ХПІ”, канд. філос. наук, проф. Олена Олександрівна Петутіна. Із доповідями виступили студенти і студентки Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, та Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Кожна доповідь супроводжувалась жвавим і конструктивним обговоренням.

IMG_20180419_111646
IMG_20180419_111550
IMG_20180419_110057
IMG_20180419_105823
IMG_20180419_105800
IMG_20180419_105746
IMG_20180419_104547
IMG_20180419_104447
IMG_20180419_104419

Конференція “Україна і світ”

Шановні колеги!

18-19 квітня 2018 року працюватиме Міжнародна науково-теоретична конференція студентів та аспірантів «Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта і соціальний прогрес».

Кафедра етики естетики та історії культури запрошує всіх учасників та учасниць на засідання секції № 3 “Духовна культура України: традиції і сучасність” 19 квітня 2018 року о 10:25 в ауд. 702 У-1. 

Відкриття виставки Дмитра Дідоренка у Пархомівському музеї

1 квітня 2018 року професор кафедри етики, естетики та історії культури М. М. Красіков  брав участь у відкритті виставки художніх робіт “Щоденники на узбіччі” Дмитра Дідоренка у Пархомівському краєзнавчому музеї.

Печать
20180401_122304
20180401_125053
20180401_122212

Конференція Слобожанські читання та кафедра етики, естетики та історії культури

Шановні колеги!

19 та 20 квітня 2018 р. в навчально-методичному кабінеті кафедри етики, естетики та історії культури  за адресою: м. Харків, вул. Кирпичова, 2, корпус У- 1, 7 поверх, ауд. 702 відбудеться

СЕКЦІЯ: ЕТНОГРАФІЯ, ФОЛЬКЛОРИСТИКА, ДІАЛЕКТОЛОГІЯ І ЛІТЕРАТУРНЕ КРАЄЗНАВСТВО

XXII Міжнародної наукової конференції «Слобожанські читання», присвяченої 170-річчю від дня народження Єфименко Олександри Яківни (1848 – 1918), українського історика, етнографа, першої жінки в Російській імперії, що здобула ступінь доктора історії honoris causa (1910), автора книги «Исторія Украйны и ея народу», 1907.

 Керівник секції: Михайло Михайлович Красиков, директор Харківського відділення Українського етнологічного центру Iнституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України,  професор кафедри етики, естетики та історії культури Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», директор Етнографічного музею «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ», член Консультативної ради з охорони культурної спадщини Харківської області, кандидат філологічних наук, член Національної спілки письменників України.

Робота секції присвячена 90-річчю від дня народження Єфросинії Хомівни Широкорад – лінгвіста, професора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна»

Початок о 8.30 год. в приміщенні Національного технічного університету «ХПІ»

З повною програмою конференції ви можете ознайомитись за посиланням:

ПРОГРАМА XXII конференції

Запрошуємо на XXII Міжнародну наукову конференцію «Слобожанські читання»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

 Запрошуємо Вас взяти участь у роботі XXII Міжнародної наукової конференції «Слобожанські читання», присвяченої 170-річчю від дня народження Єфименко Олександри Яківни (1848 – 1918), українського історика, етнографа, першої жінки в Російській імперії, що здобула ступінь доктора історії honoris causa (1910), автора книги «Исторія Украйны и ея народу», 1907.

Дата і місце проведення: 16 – 20 квітня  2018 в рамках проведення Міжнародного дня пам’яток і визначних місць і Дня пам’яток історії та культури, м. Харків, вул. Жон Мироносиць, 9 Харківський художній музей.

Провідною темою конференції є відновлення історичної пам’яті та збереження культурного надбання.

На конференції передбачено роботу секцій:

  • «Охорона культурної спадщини і музейна справа», «Мистецтвознавство», «Культурологія», «Археологія, охорона археологічної спадщини», «Історичне краєзнавство», «Етнографія, фольклористика, діалектологія і літературне краєзнавство», «Історія родин та генеалогія», «Освіта, виховання, навчання», «Воєнна історія», «Музична спадщина», «Церковна історія та філософія».

круглі столи:

  • «Політичні репресії доби «Великого терору», «Голодомори в Україні», «Некрополі Слобожанщини», «Монументальне мистецтво Харківщини», «Зберегти культурну спадщину Слобожанщини – безцінне сховище історичної пам’яті».

Заплановано презентацію видань з краєзнавчої та пам’яткоохоронної роботи 2017 – 2018.

У разі Вашої згоди взяти участь у роботі конференції просимо до 31.03.2018 заявки та тексти доповідей надсилати в електронному вигляді на носіях CD-R, флеш-USB, або на e-mail: kharkivoks@ukr.net (ОКЗ «Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини») або svenlanabahtina2017@gmail.com. Перед назвою доповіді необхідно подати короткі відомості про автора (прізвище, ім’я, по батькові, місце роботи або навчання, посада, вчений ступінь, вчене звання, домашня та електронна адреса, телефон, факс), необхідність технічних засобів.

Після вказаної дати надіслані заявки розглядатись не будуть.

Оргкомітет залишає за собою право відбору доповідей для включення до програми конференції. Програма конференції буде сформована після отримання заявок.

Адреса оргкомітету: 61002, Харків-22, Держпром, 1 під’їзд, 4 поверх, ОКЗ «Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» Тел. 705-20-11, тел./факс 705-40-66

Актуальна інформація про наукові конференції, публікації та стажування

Шановні викладачі кафедри і наші колеги-гуманітарії!

Пропонуємо добірку інформаційних порталів та ресурсів в мережі Інтернет, в яких є актуальна інформація про наукові конференції, публікації та стажування в галузі соціально-гуманітарних наук.

Інформаційний портал “Уроки истории ХХ век: новые возможности для гуманитариев и историков”: http://urokiistorii.ru/article/54572

Група в соціальній мережі facebook “Гранты, стажировки, конкурсы в социальных и гуманитарных науках”: https://www.facebook.com/groups/586011011497405/?ref=group_browse_new

Група в соціальній мережі facebook “Наукові конференції та публікації”: https://www.facebook.com/groups/1640946626166875/?ref=group_browse_new

На нашому сайті у розділі Новини також періодично будуть з’являтися відповідні оголошення та посилання на інші джерела інформації що можливостей участі у вітчизняних і закордонних конференціях, публікаціях, літніх школах, конкурсах і стажуваннях.

XXVI міжнародна науково-практична конференція “Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я” (MicroCAD-2018)

Шановні колеги!
16-18 травня 2018 р. на базі НТУ “ХПІ” разом із Мішкольцьким, Магдебурзьким, Петрошанським, Софійським університетами, Познанською політехнікою буде проведено XXVI міжнародну науково-практичну конференцію “Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я” (MicroCAD-2018)
Запрошуємо до участі в роботі секції 21. Актуальні проблеми розвитку інформаційного суспільства в Україні.
Правила оформлення тез та вся інформація про конференцію у додатку: Інформаційний лист MicroCAD-2018

Тези приймаються до 20 березня 2018 року на адресу: malikovvasyl@gmail.com.

http://science.kpi.kharkov.ua/xxvi-mizhnarodna-naukovo-praktichna-konfer/