Конкурс “ІСТОРІЯ ОДНОГО ТРИКУТНИЧКА”

Етнографічний музей «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича
Національного технічного університету «ХПІ»
Харківське відділення Українського етнологічного центру ІМФЕ НАН України
Академія військово-історичних наук і козацтва ГШ СКВ
Профспілковий комітет студентів Національного технічного університету «ХПІ»
Центр українських студій ім. Д.І. Багалія
Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Центр краєзнавства ім. акад. П.Т.Тронька при ХНУ ім. В.Н. Каразіна
Асоціація випускників, викладачів і друзів ХНУ ім. В.Н. Каразіна
Харківський національний автомобільно-дорожній університет
Історичний факультет
Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди

ОГОЛОШУЮТЬ
КРАЄЗНАВЧИЙ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ РОБІТ
«ІСТОРІЯ ОДНОГО ТРИКУТНИЧКА»

Знання минулого розпочинається з вивчення документів. На тлі сьогоднішніх переоцінок подій 1941–1945 рр. дуже важливим видається знайомство не лише з офіційними документами, але й з листами, щоденниками, записами приватних осіб, які були учасниками Другої світової війни. Хоча листи з фронту (так звані «трикутнички») проглядалися цензурою, тим не менше їх автори щиро висловлювали свої думки і почуття. Саме тому ці свідоцтва епохи для нас безцінні, особливо враховуючи сумний досвід війни на Донбасі.

Виходячи з цього, ми пропонуємо усім харківським студентам пошукати у родинних архівах листи з фронту і написати до них коментар. Лист треба сфотографувати або сканувати з обох сторін, роздрукувати форматом А4 і помістити у рамку. Коментар повинен займати 1–2 сторінки формату А4 (шрифт 12 Times New Roman, міжрядковий інтервал 1,5) і містити заголовок, фото (бажано періоду війни) автора листа (якщо є), прізвище, ім’я, по батькові, роки життя, коротку біографію фронтовика, думки нащадка з приводу листа, його повне ім’я, прізвище, відомості про ВНЗ, факультет, курс.

Оформлені у рамках роботи форматом 20х30 см приймаються до 25 квітня 2016 р. у музеї «Слобожанські скарби» Національного технічного університету «ХПІ» (вул. Фрунзе, 21, корпус У1, ауд. 702, з 9.00 до 16.30). На звороті рамок повинні бути вказані дані про автора. Електронну версію робіт (листів та коментарів) треба обов’язково попередньо надіслати за адресою: mmkrasikov@mail.ru.

До роботи додати авторську довідку конкурсанта: прізвище, ім’я, по батькові, навчальний заклад, курс, група та контактні телефони. Планується видання збірки з кращими роботами; крім того, вони будуть експоновані на виставці до Дня Перемоги.

Переможців чекають нагороди!

Довідки за тел.: 755-59-37, 067-91-014-91 (Красиков Михайло Михайлович)