Українська народна танатологія (філософія смерті)

Для людини традиційного світогляду Життя і Смерть – не антиподи. Це світи, межу між якими легко подолати. «Вмерле» «оживає» у ритуальних діях, а обряди (навіть найрадісніший – весілля) насичені семантикою смерті. За великим рахунком, смерті як остаточного зникнення для народної культури взагалі не існує.
Традиційна народна культура виробила певний дискурс для спілкування з Провидінням (Вищими Силами, Долею). Той світ не байдужо чекає людей з Цього світу: система знаків, які подаються вмираючому та (або) його рідним і близьким, спрямована не на те, щоб залякати людину, а на те, щоб хоч мінімально підготувати її до, можливо, найзначнішої події у її земному житті – переходу в інший світ, міцний зв’язок із яким насправді ніколи й не переривався.
Про віщування смерті, спілкування з мерцями, про те, яким уявляється Той світ в українському фольклорі і якою в цілому постає народна танатологія (вчення про смерть) – йтиметься у лекції, що базується виключно на польових матеріалах.

Михаил Красиков Не бійтеся сумної теми! Можливо, саме ця лекція змінить Ваш світогляд, Ваше розуміння Смерті як втрати. Нема нічого оптимістичнішого, ніж народний погляд на Небуття!

Автор:

Красиков Михайло Михайлович  – етнограф із 40-річним експедиційним стажем, фундатор етнографічного музею, культуртрегер, організатор наукових експедицій, конференцій, краєзнавчих конкурсів, художніх виставок, культурологічних фестивалів, дитячих фольклорно-етнографічних таборів, автор понад 600 наукових робіт з етнології, фольклористики, літературознавства, мистецтвознавства, музеєзнавства, педагогіки, культурології, краєзнавства, упорядник, науковий та літературний редактор понад 50 книг, серед яких «Українські сороміцькі пісні», «Українські жартівливі пісні», «Муравський шлях-97», «Нескучне: зустріч через століття», відкоментовані перевидання фундаментальних праць класиків етнології М.Сумцова, П.Іванова, С.Таранушенка та ін.

Лауреат Творчої премії Харківського міськвиконкому в галузі етнології та фольклористики ім. П.В.Іванова, лауреат біографічного довідника «Кто есть кто. Всемирное издание», Почесний член Спілки краєзнавців України.

Місце проведення:

Культурний центр «Новий Акрополь», вул. Римарська 19, оф.31 (3 під’їзд, 2 поверх)

Благодійний внесок: 30 грн*

* Зібрані кошти будуть використані на проведеня міжнародного пленеру «Місцями Зінаїди Серебрякової. Зміїв».

Попередня реєстрація: http://www.newacropolis.org.ua/register/filosofiia-buttia-ukrainskoho-selianyna-1483566725

Контакти: +38-073-009-04-63, +38-095-008-55-09

Сторінка події у facebook: https://www.facebook.com/events/403528296658474/?active_tab=about

Сторінка події у ВК: https://vk.com/event136927128