Category Archive Новини

Вітаємо молодих вчених кафедри ФМН з присудженням Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2021 рік

Відповідно до Постанови Верховної Ради України “Про Премію Верховної Ради України молодим ученим” та подання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Премію Верховної Ради України молодим ученим за 2021 рік присуджено науковцям кафедри фізики металів та напівпровідникі Конотопському Л.Є. та Суровицькому С.В., за роботу виконану «Створення нових функціональних матеріалів для експлуатації в сильних електромагнітних полях» авторського колективу у складі: Суровицького С.В., Конотопського Л.Є., Богданової К.Б., Захарова А.В..

NURECAB 1st meeting

Відбулась стартова зустріч проєкту –

5-6 вересня 2024 року в Києві відбулася стартова зустріч проєкту NURECAB («EU-UA Nuclear Research and Education Capacity Building», GA# 101173510), що офіційно розпочала реалізацію проєкту в межах Робочої Програми EURATOM на 2023–2025 роки. Захід проходив у два етапи, об’єднуючи представників консорціуму NURECAB та зацікавлених сторін.
Участь у заході взяли представники Європейської Комісії за Програмою Євратом, Cпільного дослідного центу ЄК, Міністерства освіти і науки України, Офісу Горизонт Європа в Україні, Європейського ядерного товариства Європейської мережі ядерної освіти, НАЕК “Енергоатом, а також провідних українських університетів і дослідницьких центрів.
5 вересня пройшла відкрита частина заходу, на якій представники координатора та партнерів консорціуму NURECAB представили детальний план реалізації проєкту, який полягає у заходах із підтримки ядерної освіти в Україні та інтеграції української наукової спільноти до Програми досліджень і навчання Євратом. Основною метою реалізації проєкту є покращення освітньої та академічної системи України для нарощування кадрового потенціалу та забезпечення безпечної роботи ядерних об’єктів в Україні, покращення взаємодії між європейськими та українськими вченими ядерного сектору за Програмою Євратом.
У другій половині дня партнери проєкту зосередилися на внутрішніх обговореннях, присвячених роботі над окремими робочими пакетами (WP1, WP2, WP3, WP4, WP5) проєкту.
Другий день зустрічі, що проходив у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, розпочався з засідання робочої групи WP6 та обговорення адміністративних питань проєкту. Після підведення підсумків робочої зустрічі, учасники мали змогу взяти участь в екскурсії до ядерного навчального центру НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського.
В результаті стартової зустрічі був обговорений дії щодо реалізації планів та досягнення цілей першого року виконання проєкту NURECAB. Найближчі заходи від проєкту у вересні – жовтні 2024:
Участь у VI Міжнародній конференції “Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику”, 26-27 вересня 2024 року, м. Київ;
NURECAB workshop “UA and EU nuclear education trends and nuclear industry prospects”, 10 жовтня 2024, м. Київ;
Організація української частини Європейського дня вчителя за напрямом термоядерного синтезу, 11 жовтня 2024, on-line.
Відеозапис стартової наради можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=oq9wsUV1Nto .
З матеріалами стартової наради можна ознайомитися на сайті Національного контактного пункту Євратом в Україні https://uaineuratom.com.ua/vidbulas-startova-zustrich.

Фізика та IT

До несподіваного висновку прийшли вчені в результаті аналізу літератури: «QIT is deeply rooted in the field of physics», див. препринт arXiv:1910.06969

примітка: QIT це абревіатура для «Квантові Інформаційні Технології»