Навчально-науковий інститут комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики
освітня програма
ПРИКЛАДНА ФІЗИКА ТА НАНОМАТЕРІАЛИ ДЛЯ ЕНЕРГЕТИКИ,
МЕДИЦИНИ, РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
Прикладна фізика та наноматеріали – це комплекс розділів і напрямків фізики та інших науково–технічних дисциплін, які спрямовані на дослідження фізичних явищ і процесів, вирішення проблеми наукових досліджень, розробку і практичне застосування технологій мікро- і наноелектроніки, наноматеріалів, розробку фізичних принципів приладобудування .
Характеристика спеціальності:
Підготовка фахівців для досліджень фізичних об’єктів і систем, фізичних процесів і явищ, технологічних процесів і розробки фізичних основ створення нових приладів, апаратури, обладнання, матеріалів, речовин, технологій. А також поглиблена комп′ютерна підготовка для управління технологічними процесами і синтезом.
Освітня програма:
Метою освітньої програми є поєднання високого рівня професійної підготовки з формуванням у студента наукового світогляду у фундаментальній і професійній сфері, формування навичок самостійного планування та проведення науково-дослідницької роботи. А також підготовка фахівців в сфері інженерної та наукової діяльності, для наукових і проектно-конструкторських організацій, академічних інститутів, навчальних закладів та фірм, що спеціалізуються в області мікро- і наноелектроніки, приладобудування і, в цілому, прикладної фізики і матеріалознавства.
Можливості працевлаштування:
Сферою діяльності бакалаврів та магістрів з прикладної фізики є науково–дослідні установи, підприємства машинобудівної, приладобудівної, автомобільної, аерокосмічної, легкої промисловості, металургії, енергетики, будівництва, а також навчальні заклади різних рівнів акредитації.
Наші партнери в науці і в працевлаштуванні:
1.Національний науковий центр «Харківський фізико–технічний інститут» НАН України, Харків
2.Інстітут монокристалів НАН України, Харків.
3.Фізіка–технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, Харків.
4.Новокраматорскій Машинобудівний завод, Краматорськ.
5.Інстітут судово–медичної експертизи ім. Бакаріуса, Харків.
6.Компанія XADO Chemical Group.
7.Center for Nano–Wear, Yonsei University, Seoul, Korea.
8.Advanced Light Source, Berkeley National Laboratory, USA
та ін.
Перспективи:
Практично всі професії, на які з повним правом можуть претендувати випускники прикладного фізмату, складають перелік найбільш затребуваних на сучасному ринку праці. Більш того, варто особливо відзначити, що в питанні успішного працевлаштування люди, які закінчили даний напрямок, за рахунок більш широкої наукової підготовки мають більше переваг, ніж випускники напрямків прикладної математики, фізики або інформатики. Особливо це стосується інноваційної наукової діяльності.
Підготовку веде:
Кафедра фізики металів та напівпровідників
Кафедра мікро- та наноелектроніки
По трьом рівням підготовки:
– Бакалавр
– Магістр
– Доктор філософии (PhD) по «прикладна фізика та наноматеріали
Навчання забезпечують десять професорів (доктора наук) і чьотири доцента (кандидати наук) і 32 наукових співробітника.
У складі кафедри ФМН вісім навчальних і дослідницьких лабораторій.
Студенти: