м. Харків, вул. Кирпичова, 2, Навчальний корпус №2 (У2), 4-й поверх (410 аудиторія)

(057) 707-64-31, (057) 707-65-75

Кафедра геометричного моделювання та комп'ютерної графіки

  • Галузь — «Інформаційні технології»
  • Спеціальність — «Комп'ютерні науки та інформаційні технології»
  • Спеціалізація — «Геометричне моделювання та графічні інформаційні технології»
CorelDraw

CorelDraw - векторний редактор для графічного дизайну.

CorelDraw

Adobe Photoshop - професійний растровий графічний редактор.

CorelDraw

Visual Studio - повнофункціональне інтегроване середовище розробки для створення програмного забезпечення для ОС Windows, Android і IOS, а також веб-додатків і хмарних служб.

CorelDraw

КОМПАС-3D - багатофункціональна система тривимірного моделювання.

CorelDraw

JavaScript - прототипно-орієнтована сценарна мова програмування.

CorelDraw

PHP - скриптова мова загального призначення, інтенсивно застосовується для розробки веб-додатків.

CorelDraw

MySQL - вільна реляційна система управління базами даних.

CorelDraw

HTML - мова для структурування та подання вмісту всесвітньої павутини.

2017


Посилання, за якими Ви можете переглянути історію та статистику Конкурсу з галузі науки “Прикладна геометрія, інженерна графіка та ергономіка” за роками, фото з підсумкової конференції, Програму конференції та Інформаційний лист конкурсу від 27-31 березня 2017 року:

Історія та Статистика Конкурс_ПГ_IГ_та_Ерг_2016_2017_.pps

Фото Всеукр конкурс 2017

Всеукр_конкурс_Прикл_геом_ПРОГРАМА Конференції_2017

Iнформ_лист_КОЛЕГам_Всеукр_конкурс_студ_наук_робiт_2016_2017


ПІДСУМКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ ПІДБИТО В НТУ ХПІ

27–31 березня 2017 р. в НТУ “ХПІ”, уже вшосте, було проведено підсумкову науково-практичну конференцію Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2016/2017 навчального року з галузі науки “Прикладна геометрія, інженерна графіка та ергономіка”.

Цей конкурс, який став дуже популярним серед українських студентів, має свою історію. Заснований ще в 2009/2010 навчальному році за ініціативи кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки (ГМКГ) НТУ “ХПІ” як Міжвузівський конкурс студентських наукових робіт, він у 2011/2012 н.р. набув статусу Всеукраїнського. Традиційно основним організатором другого туру конкурсу і підсумкової конференції виступає кафедра ГМКГ, колектив якої, як завжди, гостинно зустрів гостей. Серед них – 61 студент з 26 ВИШів, їхні наставники та члени галузевої конкурсної комісії з 12 міст України: Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Мелітополя, Чернігова, Одеси, Миколаєва, Херсона, Черкас, Полтави, Сум. На конференції було сформовано три секції за спеціальностями: “Прикладна геометрія, інженерна графіка”, “Технічна естетика”, “Ергономіка”.

Підсумкову науково-практичну конференцію відкрив голова галузевої конкурсної комісії, проректор з наукової роботи НТУ “ХПІ”, професор А. П. Марченко: “Ця конференція – велика подія для нас”, – зазначив він. – “Ми завжди раді бачити гостей зі всієї України. Надзвичайно важливим є те, що в наш складний час, незважаючи на важку економічну ситуацію, у студентів не згасає бажання займатися наукою. Це – важка постійна праця студентів і викладачів. Я щиро вдячний наставникам сьогоднішніх доповідачів, бо кожна представлена на конкурс робота є результатом спільної праці, яка приносить велике задоволення. Бажаю всім приємного хвилювання, доброзичливого ставлення один до одного і об’єктивності у суддівстві. Хай перемога в цьому конкурсі стане для студентів путівкою в серйозну науку”.

Після переднього слова розпочала свою роботу секція “Прикладна геометрія, інженерна графіка”, очолена д.т.н., проф. Шоман О.В. Хвилюються студенти, не менш за них хвилюються їхні наставники. Доповідачі змінюють один одного, детально розповідають про сутність кожної роботи, чітко реагують на запитання. Кожна доповідь по-своєму цікава. Одними з кращих було визнано роботи студентів М. Стельмаха і Ю. Хуторянської з Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ; керівник – проф. Пилипака С.Ф.) та студентів А. Жаркіх і В. Осадчук з Херсонського національного технічного університету (керівник – проф. Тулученко Г.Я.). В останній запропоновано новий спосіб вибору початкових положень фокусів апроксимуючої лемніскати на основі розв’язання допоміжної задачі “про найбільше порожнє коло”.

Під час роботи секції “Технічна естетика” (голова – д.т.н., проф. Шоман О.В.) присутніх зацікавила доповідь студента 4‑го курсу Харківської державної академії дизайну і мистецтв А. Дьяконова (керівник – проф. Бойчук О.В.), присвячена дизайн-проектуванню індивідуального транспортного засобу з інноваційними функціями для людей з обмеженими можливостями пересування. Напередодні робота цього талановитого юнака була відзначена перемогою на міжнародному конкурсі з дизайну “Get me 2 the Top”, який відбувся у Києві. Антону Дьяконову, як одному з кращих студентів, надали можливість безкоштовно прослухати лекційний курс з італійського дизайну. Присутні на секції з технічної естетики відзначили хлопця схвальними оплесками, а журі – дипломом І ступеня.

Плідно працювала секція “Ергономіка” під головуванням д.т.н., проф. Березуцького В.В. На цій секції визнано одним з найбільш актуальних досліджень роботу студентів Харківського національного автомобільно-дорожнього університету О. Порхуна і Д. Прокопенка, які під керівництвом доц. Попова В.М. провели оцінку складності управління оператора фронтального навантажувача Т‑156‑09‑03 при серійному його комплектуванні і стандартному розташуванні органів управління, що дозволяє вдосконалити навчальний процес з підготовки інженерів зі спеціальності “Будівельно-дорожні машини”.

В цілому, за підсумками рішення галузевої комісії, 12 студентів отримали дипломи І‑го, 18 – ІІ‑го і 31 студент – ІІІ‑го ступенів. Також дипломами було відзначено і роботу наукових наставників.

Вдало виступили дев’ятеро студентів нашого університету, представивши на підсумковій конференції п’ять робіт, авторами чотирьох з яких є студенти кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки. Так, дипломом І‑го ступеня було відзначено роботу п’ятикурсників механіко-технологічного факультету (МТ) І. Карася та Ю. Прилуцької (керівники доц. Савченко Л.М. і доц. Матюшенко М.В.) з оптимізації створення візуальних ефектів і анімації двовимірної та тривимірної графіки у програмі, призначеній для композитингу. Результати роботи було застосовано у розробці рекламного відео, що розв’язує реальну комерційну задачу. Такими же дипломами І‑го ступеня була оцінена робота студенток МТ-факультету О. Кужелєвої та К. Васильєвої, які під керівництвом доц. Федченко Г.В. досліджували можливості оптимізації створення візуальних ефектів з полігональною сіткою у тривимірній графіці. А студенти гр. МТ‑42 П. Бєляєва та Є. Іванов (керівники доц. Сидоренко О.С. і доц. Шеліхова І.Б.) отримали дипломи ІІ‑го ступеня за проектування та дизайн інтерфейсу мобільного додатку для перегляду розкладу занять в НТУ “ХПІ”. Інші підопічні доц. Шеліхової І.Б. – В. Любарський і В. Романенко – одержали дипломи ІІ‑го ступеня за дослідження способів побудови скелетної анімації при розробці двовимірного анімаційного відеоролика. Цікаву доповідь, також оцінену журі дипломом ІІ‑го ступеня,  підготував студент кафедри охорони праці та навколишнього середовища М. Дейнега, який під керівництвом ст. викл. Котлярової С.В. дослідив ефективність енергопоглинаючого сидіння водія.

Та не тільки науковою роботою були зайняті учасники конференції. Організатори запропонували їм пішохідну екскурсію історичним центром Харкова, відвідини Літературного музею та перегляд вистави в академічному драматичному театрі ім. О. С. Пушкіна.

На заключному пленарному засіданні підсумкової конференції нагороди переможцям конкурсу вручив проректор НТУ “ХПІ”, професор Ю. І. Зайцев. Він привітав конкурсантів – майбутнє української науки – та побажав їм подальших успіхів і нових звершень. Численні гості подякували організаторам за теплий прийом та дружню атмосферу, яка панувала на конференції.

 

З. РОЖЕНКО,

доцент кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки


Контактні дані:

Сидоренко Олена Сергіївна, к.т.н., доцент кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки – секретар галузевої конкурсної комісії (тел. (057) 707 64 31; 0630649155; e‑mail: el-ser-el@yandex.ua).

Оргкомітет