м. Харків, вул. Кирпичова, 2, Навчальний корпус №2 (У2), 4-й поверх (410 аудиторія)

(057) 707-64-31, (057) 707-65-75

Кафедра геометричного моделювання та комп'ютерної графіки

  • Галузь — «Інформаційні технології»
  • Спеціальність — «Комп'ютерні науки та інформаційні технології»
  • Спеціалізація — «Геометричне моделювання та графічні інформаційні технології»
CorelDraw

CorelDraw - векторний редактор для графічного дизайну.

CorelDraw

Adobe Photoshop - професійний растровий графічний редактор.

CorelDraw

Visual Studio - повнофункціональне інтегроване середовище розробки для створення програмного забезпечення для ОС Windows, Android і IOS, а також веб-додатків і хмарних служб.

CorelDraw

КОМПАС-3D - багатофункціональна система тривимірного моделювання.

CorelDraw

JavaScript - прототипно-орієнтована сценарна мова програмування.

CorelDraw

PHP - скриптова мова загального призначення, інтенсивно застосовується для розробки веб-додатків.

CorelDraw

MySQL - вільна реляційна система управління базами даних.

CorelDraw

HTML - мова для структурування та подання вмісту всесвітньої павутини.

Знайомтесь із командою «Pretty Ukraine» з Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”

Знайомтесь із командою «Pretty Ukraine» з Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”: Андрій Дашкевич, Дар’я Воронцова – доценти кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки, та студенти тієї ж кафедри – Віталій Власенко та Влад Тягло.
📱 Їх розробка – це мобільний додаток з енциклопедичною інформацією для дітей про Україну та інші країни Європи. Важко не погодитись, що інформація, яку вони намагаються донести, дійсно важлива, але, на жаль, недостатньо популярна на сьогодні серед дитячого медіа.
Сенс та унікальність стартапу у особливій формі подачі інформації – використанні аудіо та інтерактивних ігор з елементами доповненої реальності.
🌍  Глобальна мета – зробити свій внесок в виховання розвинених особистостей, справжніх патріотів своєї країни та формування покоління, яке поважає традиції українського народу і розуміє їх місце в полікультурному європейському суспільстві.
🗣️ «Багато хто з нас батьки! Скажіть, чи достатньо знає ваша дитина про нашу країну? Чи знає вона, яка найвища гора? Що таке смерека? Які в нас є значущі історичні особистості, видатні вчені, спортсмени? Ми готові розповідати їм про це в цікавій формі, адже дуже хочеться, щоб наші діти ще більше пишалися своєю Батьківщиною», – розповідають розробники.
🏔️  Команда завершує розробку тематичного випуску «Карпати», який присвячений фауні, легендам, історії та традиціям Карпатських гір та вірить, що обов’язково зможе працювати над такими ж проєктами у кожному куточку нашої країни.
🔑  Рецепт успіху від Pretty Ukraine:
«Щоб розвинути стартап важливо діяти по чітко задуманому плану, але водночас постійно знайомитися з новими людьми і залишатися відкритими для кваліфікованих
 порад та лайфхаків».

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з WEB-технологій та WEB-дизайну 2021/2022н.р.

 25  лютого  2022 р. на базі кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (НТУ “ХПІ”) відбудеться І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з WEB-технологій та WEB-дизайну 2021/2022н.р.

Для участі в першому етапі олімпіади з WEB-технологій та WEB-дизайну необхідно заповнити форму реєстрації (див додаток) та направити її за наступними адресами:

WEB-технології  olha.simonova@khpi.edu.ua

WEB-дизайн    inesa.shelikhova@khpi.edu.ua 

Кінцевий термін реєстрації учасників 25.02.2022 о 10.00.

 

Початок Олімпіади 25.02.2022 о 11.00 в TEAMS.

Тривалість Олімпіади 4 години. Виконані завдання надсилати до15.00 25.02.22 на відповідні електронні адреси архівом .zip:

WEB-технології  olha.simonova@khpi.edu.ua

WEB-дизайн   inesa.shelikhova@khpi.edu.ua

 

Форма реєстрації для участи в І турі Олимпіади з WEB

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт 2021/2022 навчального року зі спеціалізацій “Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика”

У 2021/2022 навчальному році на базі кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (НТУ “ХПІ”) відбудеться Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціалізацій “Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика“.

Умови та правила проведення Конкурсу відповідають наказу МОН України № 1179 від 05.11.2021 р. “Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2021/2022 навчальному році та внесення змін у додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.11.2020 №1457” (www.mon.gov.ua   та www.imzo.gov.ua ). Також з ними є можливість ознайомитися за посиланнями, що наведені нижче.

У 2021/2022 навчальному році приймаються максимально 9 студентських робіт від одного ЗВО зі спеціалізацій:

  • Прикладна геометрія (не більше 3-х робіт);
  • Інженерна та комп’ютерна графіка (не більше 3-х робіт);
  • Технічна естетика (не більше 3-х робіт).

Студентські наукові роботи приймаються до 15 лютого 2022 р. у роздрукованому та електронному вигляді.

За результатами ІІ-го туру Конкурсу в квітні 2022 р. в НТУ “ХПІ” відбудеться підсумкова конференція.

Звертаємо Вашу увагу, що наукові роботи авторів, запрошених на конференцію, а також визначених переможців Конкурсу оприлюднюються на веб-сайті НТУ “ХПІ”, як базового ЗВО.

 

Контактні дані: Сидоренко Олена Сергіївна, к.т.н., доцент кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки НТУ “ХПІ” – секретар галузевої конкурсної комісії ((057)7076431, (063)0649155); e-mail: OlenkaSergSydorenko@gmail.com .

 

Інформація про Конкурс:

nakaz_monu_polozhennya

NMO-1179

Iнф_лист_Всеукр_конкурс_студ_наук_робiт_ПГ_IГ_ТЕ_2021_2022

Наказ_додаток_провед_Конк_студ_наук_робіт_2021_22

 

ПІДСУМКИ Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020/2021 навчального року зі спеціалізацій «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика»

 

Підсумкову науково-практичну конференцію Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020/2021 навчального року зі спеціалізацій «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» було проведено 26–29 квітня 2021 р. в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»). Конференція відбулась онлайн на платформі Microsoft Office 365 у Microsoft Teams. Основним організатором є кафедра «Геометричне моделювання та комп’ютерна графіка».

Конкурс проходив за наказом Міністерства освіти і науки України № 1457 від 24.11.2020 р. «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році» та наказом Міністерства освіти і науки України № 605 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей» від 18.04.2017 р.

Конкурс відбувався за трьома спеціалізаціями: «Прикладна геометрія», «Інженерна та комп’ютерна графіка», «Технічна естетика».

Всього на ІІ тур Конкурсу було подано 151 робіту 251 студента-автора із 34 закладів вищої освіти 16 міст України.

За рішенням галузевої конкурсної комісії на основі рецензування студентських наукових робіт на підсумкову науково-практичну конференцію було запрошено 64 студента. Це автори 39 наукових робіт з 28 закладів вищої освіти.

На підсумковій науково-практичній конференції було сформовано три секції відповідно до спеціалізацій. Засідання вела заступниця голови галузевої конкурсної комісії професор Ольга ШОМАН (завідувачка кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки (ГМКГ) НТУ «ХПІ»).

Підсумкову науково-практичну конференцію відкрив голова галузевої конкурсної комісії, проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ» професор Андрій МАРЧЕНКО, який побажав успіхів усім учасникам. На цьому пленарному засіданні також всіх присутніх привітав директор навчально-наукового інженерно-фізичного інституту НТУ «ХПІ» професор Олексій ЛАРІН. З побажаннями перемоги на конкурсі до учасників звернулися члени галузевої конкурсної комісії – президент Української асоціації з прикладної геометрії професор Віталій ПЛОСКИЙ (Київський національний університет будівництва і архітектури), професор Володимир ВАНІН (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»), професор Сергій ПИЛИПАКА (Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ).

У роботі конференції взяли участь 62 студента – автори кращих наукових робіт з 27 закладів вищої освіти 14 міст України: м. Дніпро, м. Дубляни, м. Запоріжжя, м. Київ, м. Луцьк, м. Львів, м. Мелітополь, м. Миколаїв, м. Ніжин, м. Полтава, м. Суми, м. Харків, м. Херсон, м. Черкаси.    

На підставі рецензій та оцінки наукових доповідей галузева конкурсна комісія вирішила визнати переможцями Конкурсу та нагородити: дипломами І ступеня – 11 студентів, дипломами ІІ ступеня – 20 студентів, дипломами ІІІ ступеня – 31 студента.

На заключному пленарному засіданні привітання переможцям адресували голова галузевої конкурсної комісії, проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ» Андрій МАРЧЕНКО, директор інженерно-фізичного інституту НТУ «ХПІ» Олексій ЛАРІН, завідувачка кафедри ГМКГ НТУ «ХПІ» Ольга ШОМАН. Високий рівень робіт та велике значення цього всеукраїнського форуму відзначили члени галузевої конкурсної комісії – Володимир ГНАТУШЕНКО (НТУ «ДП», м. Дніпро), Євген МАРТИН (ЛДУБЖД, м. Львів), Олена ВАСІНА (ХДАДМ, м. Харків), Валерій БОРИСЕНКО (МНУ ім. В. О. Сухомлинського, м. Миколаїв), Галина ТУЛУЧЕНКО (ХНТУ, м. Херсон), Олександр МАЦУЛЕВИЧ (ТДАТУ ім. Дмитра Моторного, м. Мелітополь).

Переможців конкурсу привітали наукові керівники студентських робіт – Ірина ПИХТЄЄВА (ТДАТУ ім. Дмитра Моторного, м. Мелітополь), Калина ПАШКЕВИЧ (КНУТД, м. Київ), Олександр АРХІПОВ (ХНАДУ, м. Харків), Ірина БАРАНОВА (СДУ, м. Суми), Анатолій ДЕМЧИШИН (НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», м. Київ), Ольга ЗАЛЕВСЬКА (НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», м. Київ), Дмитро НІЦИН (НТУ «ХПІ», м. Харків).

Звернення до оргкомітету, наукових керівників і галузевої комісії прозвучали і від студентів. Зі словами подяки виступили студенти-переможці Марина МОРОЗОВА (НТУ «ХПІ», м. Харків) та Юрій АФОНІН (ЧНУ ім. Петра Могили, м. Миколаїв).

Всі присутні відмітили високий рівень організації підсумкової конференції та подякували організаторам і керівництву НТУ «ХПІ», а також висловили бажання взяти участь (викладачі як керівники і студенти як автори робіт) у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» наступного навчального року.

За підсумками ІІ туру Конкурсу відзначено: дипломами переможців – студентів-учасників підсумкової конференції; дипломами подяки – наукових керівників представлених на конференції студентських робіт, а також членів галузевої конкурсної комісії та організаторів Конкурсу з кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки НТУ «ХПІ».

Наукові роботи і список переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020/2021 навчального року зі спеціалізацій «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» розміщені на сайті за посиланнями:

Роботи_переможців_Всеукр_конкурс_2020_2021

Список_ПЕРЕМОЖЦІВ_Конкурс_2020_2021 список переможців

Фото_з_відеоконфіренції_Конкурс_2020_2021

Підсумки першого етапу II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020/2021 н.р.

В НТУ «ХПІ» підбито підсумки першого етапу II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020/2021 н.р. «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика»

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1457 від 24.11.2020 р. «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році» Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» затверджено базовим закладом вищої освіти з проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика».

ІІ тур Конкурсу проводиться на базі кафедри «Геометричне моделювання та комп’ютерна графіка».

Конкурс проводиться за такими спеціалізаціями:

  • Прикладна геометрія;
  • Інженерна та комп’ютерна графіка;
  • Технічна естетика.

Галузевій комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» надійшла 151 студентська наукова робота з 34 закладів вищої освіти 15 міст України.

Галузева комісія Конкурсу забезпечила рецензування цих робіт. На підставі отриманих рецензій визначено кращі студентські наукові роботи, автори яких запрошені до участі в підсумковій науково-практичній конференції. Листи-запрошення надіслано до закладів освіти, де навчаються студенти-автори кращих робіт (крім того, сканкопії запрошень надіслано на адреси електронної пошти всіх студентів-авторів кращих робіт).

Детальну інформацію про рейтинг студентських наукових робіт за результатами рецензування, кращі наукові роботи та список запрошених студентів-авторів можна отримати за посиланнями:

Список_запрошених_Конкурс_2020_2021

Роботи_рекомендовані_Конкурс_2020_2021

Рецензії_на_роботи_Конкурс_2020_2021

Рейтинговий_список_наукових_робіт_2020_2021

Підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020/2021 навчального року «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» відбудеться з 26 по 29 квітня 2021 року в НТУ «ХПІ». Основний організатор – кафедра «Геометричне моделювання та комп’ютерна графіка». Конференція пройде в форматі відеоконференції (онлайн).

Інформаційний лист з інструкцією про підключення до конференції, необхідними матеріалами щодо участі та проведення конференції буде надіслано на адресу електронної пошти кожного учасника.

 

Вітаємо переможців

     19  лютого  2021 р. на базі кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (НТУ “ХПІ”) відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з WEB-технологій та WEB-дизайну 2020/2021н.р.

ВІТАЄМО

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з WEB-технологій та WEB-дизайну 2020/2021н.р.

     19  лютого  2021 р. на базі кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (НТУ “ХПІ”) відбудеться І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з WEB-технологій та WEB-дизайну 2020/2021н.р.

Для участі в першому етапі олімпіади з WEB-технологій та WEB-дизайну необхідно заповнити форму реєстрації (див додаток) та направити її за наступними адресами:

WEB-технології  olha.simonova@khpi.edu.ua

WEB-дизайн  olena.hlibko@khpi.edu.ua

     Кінцевий термін реєстрації учасників 19.02.2021 о 10.00.

 

Початок Олімпіади 19.02.2021 о 14.00. Посилання на конференцію ZOOM для отримання завдання:

https://us04web.zoom.us/j/6644331436?pwd=MnhBY3NHdHNwaERhdzdNTnNuL2Yydz09

Идентификатор конференции: 664 433 1436

Код доступа: 3BuqE9

Тривалість Олімпіади 4 години. Виконані завдання надсилати до18.00 19.02.21 на відповідні електронні адреси архівом .zip:

WEB-технології  olha.simonova@khpi.edu.ua

WEB-дизайн  olena.hlibko@khpi.edu.ua

     Назва архіву за зразком: Ivanov_P_D_I218 (Прізвище_ініціали_група)

Форма реєстрації для участи в І турі Олимпіади з WEB