В підпорядкуванні студмістечка знаходяться  15 гуртожитків загальною житловою площею 41272 м.кв на 6400 ліжко-місць, з яких 5 блочного, 9 коридорного та 1 сімейного типу .

Чотири гуртожитки призначені для компактного проживання іноземних студентів та один для проживання аспірантів. Найближче до університету, по вулиці Пушкінська, 79 , розташований комплекс споруд, який включає в себе гуртожитки №1, №4, №5 , учбовий корпус У-5, Палац студентів. Головним корпусом студмістечка є гуртожиток №1 «Гігант», в якому розміщена дирекція студмістечка, медичний пункт та медичний центр, в гуртожитку No 5 – студентська їдальня.

На території споруджено спортивний майданчик та кафетерій, напроти Палацу студентів мається невеличка паркова зона. Даний житловий комплексграничить з міським парком «Молодіжний» та навчально  – спортивним комплексом НТУ «ХПІ».  Гуртожитки №3, №7, №9, №11, №12 є складовою студентських гуртожитків «Олексіївського» житлового масиву де також розташовані гуртожитки інших вищих навчальних закладів.

На території є спортивні майданчики, комплекси розважальних та побутових послуг. В 2015 році поряд зі студентським містечком   відкрито станцію метрополітену «Олексіївська». Окремо знаходяться гуртожитки №2, №13, №14, №15. Всі в они розташовані поблизу станцій метрополітену та доступного транспортного сполучення, що звязує гуртожитки з університетом та дає можливість швидко добиратися до нього . Гуртожитки розташовані в густонаселених районах де є в сі необхідні побутові та торговельні послуги.

У всіх гуртожитках є спортивні зали, кімнати для занять та відпочинку, також проведено локальну ком ’ютерну мережу з  можливістю доступу до Інтернету. Для кожного гуртожитку складена своя вартість проживання з урахуванням витрат на одного проживаючого. Гуртожитки закріплені за факультетами та інститутами університету, в кожному є один чи два базові факультети/інститути, які мають пріоритетне право поселення своїх студентів в даний гуртожиток. Відповідно факультетами формується студентське самоуправління,

Кімнати в гуртожитках коридорного типу розраховані для проживання 3 -4 -ох осіб, кухні, туалети, умивальні кімнати по дві на кожному поверсі, душова кімната на першому поверсі. Кімнати в гуртожитках блочного типу розраховані для проживання  2, 3, 4  – ох осіб, кухні – по дві на кожному поверсі,  душова кімната, туалет в блоці або в кімнаті.

Майже в кожному гуртожитку облаштовані пральні. До кінця 2017 року пральні кімнати з сучасним устаткуванням будуть дообладнані в усіх гуртожитках без винятку.