У даний час рівень розвитку інформатики і рівень використання досягнень в цій області визначають рівень розвитку суспільства. Зараз зароджується новий тип цивілізації ¬ постіндустріальна.
Індустріальна цивілізація у 19-му столітті і в першій половині 20-го століття підкорила енергію. Були створені єдині енергетичні системи цілих країн. Постіндустріальна цивілізація підкорює інформацію, знання. Створюються єдині інформаційні мережі. Наприклад, мережа Internet. Будь-яка інформація в такій мережі стає доступною кожній людині. Будь-яка людина, що має комп’ютер, може послати свою інформацію в таку мережу, і вона буде доступна в будь-якій точці Землі.
Вже сьогодні Інтернет дозволяє людям об’єднувати свої зусилля для вирішення спільних проблем, які стоять перед людством: здобуття освіти, боротьба з хворобами, голодом, безробіттям. Єдині інформаційні мережі ¬ це прообраз колективного розуму людства.
Курс інформатики, який вивчається на факультеті, є введенням в предмет. Досліджувані тут питання потрібні кожному, хто буде використовувати комп’ютер для гри, для складання документів, для отримання інформації з компакт-диска або в мережі Internet, для аналізу в науці і бізнесі або для інших цілей. Іншими словами, вони потрібні кожному, хто живе в XXI столітті.
Введення в програмування є частиною курсу інформатики. Навіть якщо Ви ніколи не програмували, після вивчення Ви зможете самостійно писати програми для Вашого комп’ютера. Далі потрібна тільки практика.
Навіщо вивчати програмування? Це правда, що кожні дев’ять з десяти користувачів комп’ютерів ніколи самі не програмували і ніколи не будуть це робити. Разом з тим вони успішно використовують комп’ютер на роботі і для відпочинку, а також для спілкування в Інтернеті і для того, щоб мати доступ до світових інформаційних ресурсів. Уміння програмувати дозволить Вам більш ефективно використовувати комп’ютер в Вашій професійній діяльності.
Для організації самостійної роботи студентів-іноземців рекомендовано використовувати додаткову літературу та навчальні посібники, розроблені викладачами кафедри природничих наук, які містять теоретичний матеріал курсу і приклади розв’язання основних типових завдань і практичний матеріал, необхідний для виконання завдань.
Навчальна література
- Методичні вказівки до проведення лабораторних робіт з курсу «Основи інформатики та обчислювальної техніки»для іноземних студентів / Укладачі Н. В. Рязанова-Хитровська, А. І. Доброжан. – Харків : НТУ «ХПІ», 2021. – 58 с.