Кафедра Ливарного виробництва здійснює набір на перший (бакалаврський) рівень за спеціальністю 136 «Металургія» ОПП «Комп’ютеризоване ливарне виробництво, художнє та ювелирне литво», термін навчання 3 роки 10 місяців, а також за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» ОПП «Моделювання технічних систем», термін навчання 3 роки 10 місяців.
Литі вироби є основою різних машин, верстатів, тепловозів, автомобілів і т.п. Сучасні прилади і апарати не можуть бути виготовлені без використання точних і складних литих виробів із спеціальних сплавів з особливими фізичними та фізико – механічними властивостями. Майбутні інженери вчаться в сучасних навчальних лабораторіях: дослідження формувальних матеріалів, ливарних сплавів, теорії металургійних процесів, художнього лиття, екологічно чистих технологій, автоматизації ливарного виробництва, металографії, обчислювальному центрі. Обчислювальна комп’ютерна техніка широко застосовується при виконанні лабораторних робіт, курсовому і дипломному проектуванні.
При вивченні спеціальності «Художнє та ювелірне литво» достатню увагу приділяється оволодінню способами обробки художніх і ювелірних виробів. Знаходження правильних співвідношень матових і блискучих поверхонь, різних фактур, застосування емалей, чорніння, патинування дозволяє досягати необхідної виразності художнього твору і надавати виробу закінченість і ясність художнього образу.
Кафедра Ливарного виробництва здійснює набір на другий (магістерський) рівень освіти за спеціальністю 136 «Металургія» ОПП «Металургійні процеси та системи», термін навчання 1 рік 4 місяці, а також за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» ОПП «Моделювання технічних систем», термін навчання 1 рік 4 місяці.
Кафедра Ливарного виробництва здійснює набір на другий (магістерський) рівень за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» ОНП «Моделювання технічних систем», термін навчання 1 рік 9 місяців, а також за спеціальністю 136 «Металургія» ОНП «Металургія», термін навчання 1 рік 9 місяців.
Навчаючись на цих спеціальностях Ви купуєте знань в галузі металургійних технологій з використанням:
– Систем автоматизованого проектування:
• низький рівень КОМПАС, AutoCAD, Mechanical Desktop, Personal Designer.
• середнього рівня SolidWorks (SolidWorks Inc.), SolidEdge (Intergraph), Cimatron.
• високий рівень Unigraphics (EDS), Pro / Engineer (Parametric Technology).
– Автоматизованого інженерного аналізу за допомогою програмних комплексів: ANSYS, MSC / NASTRAN (MacNeal – Schwendler Corporation), UAI / NASTRAN (Universal Analytics Inc), LVM Flow, а також COSMOS / M, C – MOLD, MOLDFLOW і т.д.
3) Галузь знань-13 «Механічна інженерія»
Спеціальність – 136 «Металургія»
Підготовка здобувачів вищої освіти ступеню доктора філософії
Спеціальність 136 «Металургія» є розвитком спеціальності 05.16.04 – Ливарне виробництво (за напрямком механічної інженерії), за якою в НТУ «ХПІ» вже більше 50 років існувала аспірантура та проводились захисти докторських та кандидатських дисертацій в спеціалізованмх вчених радах НТУ «ХПІ», ФТІМС НАНУ та НМетАУ. За цією спеціальністю тільки з 2000р. по 2020 р. в НТУ «ХПІ» захищено 3 докторських та 5 кандидатських дисертацій, 1 з них – англійською мовою. навчання здійснюється в очній та заочній формі навчання в аспірантурі. Передбачено можливість навчання іноземних громадян. (Постанова №1151 від 06.11.15р., Наказ МОН України № 655 від 10.06.2016р.). Передбачається здобуття теоретичних знань, умінь, навичок та інших компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних наукових проблем у галузі механічної інженерії та/або
дослідницько-інноваційної діяльності, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, проведення власного наукового дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення; атестація у вигляді успішної публічного захисту дисертації в спеціалізованій вченій раді та присудження на підставі виконання освітньої та наукової складових програми ступеню доктора філософії за спеціальністю «Металургія». Навчання здійснюється при активній співпраці з стейкхолдерами, які підтвердили потребу в підготовці фахівців цієї спеціальності, в рамках діяльності наукової школи Комп’ютерно – інтегровані технології та обладнання ливарного виробництва кафедри «Ливарне виробництво» за напрямами: комп’ютерно-інтегроване проектування литих деталей; підвищення надійності складних систем, оптимізація технічних рішень в умовах проектування і реконструкції цехів і розробка на їх базі інноваційних технологій та обладнання; математичне моделювання технологічних процесів та оптимізація мехатронних систем; зміцнення деталей інноваційними методами хіміко-термічної та комбінованої обробки.