G10 Металургія

Металургійні процеси та системи (МАГІСТР)

Кафедра Ливарного виробництва здійснює набір до другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю G10 – Металургія. Галузь знань G – Інженерія, виробництво та будівництво. ОПП Металургійні процеси та системи. Кваліфікація магістр з металургії. 90 кредитів ЄКТС, термін навчання 1 рік 4 місяця

Освітньо-професійна програма спрямована на підготовку фахівців, що проектують сучасні технологічні процеси металургійного виробництва, обладнання, ливарні цехи, володіють методиками контролю якості виробничого та технологічного процесів, розробки інноваційних технологій, що забезпечують ресурсо- та енергозбереження та гарантують захист навколишнього середовища.

Особливістю програми є її багатопрофільність, що визначається можливістю застосування набутих базових знань та компетентностей задля вирішення питань виготовлення якісного литва для машинобудування у воєнний період та відновлення машинобудівного та металургійного виробництва в пост воєнний період.

Підготовка дослідників для металургійного виробництва на машинобудівних 8 підприємствах, що мають вирішувати виробничі задачі з оптимізації технологій плавки та позапічної обробки за критеріями якості сплавів при забезпеченні енерго- та ресурсозбереження в технологічних процесах; моделювати функціонування металургійних систем в складі ливарних цехів, що призначені для виготовлення фасонного литва з різнорідних сплавів та марок сплавів, знаходити інноваційні рішення, які дозволяють цілеспрямовано керувати формуванням якості сплавів для фасонних виливків за умов погано контрольованої чи неконтрольованої якості різнорідної шихти задля забезпечення можливості отримання широкої номенклатури виливків для деталей різного функціонального призначення.

Програма включає відповідні навчальні компоненти, які формують навички проведення експериментально-промислових досліджень, дослідницькі компетентності та знання спеціальних розділів фундаментальних та професійно-орієнтованих компонентів і тим самим забезпечують формування якісного конкурентоздатного фахівця з початковою науковою підготовкою. Реалізація програми передбачає залучення до аудиторних занять представників роботодавців, проведення практики на виробництвах галузі Налагоджена взаємодія з роботодавцями щодо проходження екскурсій та практики на підприємствах галузі, передбачає відстежування трендів вимог роботодавців та можливість адаптації відповідно до них освітньої траєкторії, в тому числі з урахуванням професійних уподобань. Здобувачі вищої освіти мають можливість реалізувати індивідуальну освітню траєкторію за програмами академічної мобільності.