Біля десяти студентів кафедри ПБМЕ в жовтні 2023 року розпочали навчання за програмою подвійних дипломів DSG:2. Цей проєкт реалізується з 2022 року Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та Магдебурзьким університетом ім. Отто-фон-Геріке (OVGU) (Німеччина). Студенти другого курсу спеціальності «Електроніка» НТУ «ХПІ» були зараховані до німецького вишу на перший курс і за умови успішного навчання отримають по закінченню два дипломи бакалавра – українського (харківського Політеху) та німецького університету-партнеру OVGU. Сьогодні НТУ «ХПІ» – єдиний український університет, який пропонує абітурієнтам вступити на 1-й курс бакалаврату на спеціальності, які узгоджені спільною програмою з OVGU.
Незважаючи за дуже щільний графік навчання одночасно у двох вищих навчальних закладах, наші студенти змогли поєднати денне навчання у німецькому університету та встигати відвідувати заняття у НТУ «ХПІ» або виконувати завдання по записам занять. Завдяки своїм зусиллям та наполегливості всі студенти в грудні місяці успішно здали сесію в Харківському Політехі.
Пишаємось нашими студентами за вибраний непростий професійний шлях. Бажаємо їм успіхів у навчання в Магдебурзькому університеті.
До уваги абітурієнтів українських біженців, які були змушені залишити Україну та перебувають у Німеччині чи інших країнах Європейського Союзу: спеціальність «Електроніка» в переліку спеціальностей електротехнічного профілю програми подвійного диплому DSG:2.
Всі новини про кафедру «Промислова і біомедична електроніка» (ПБМЕ) та взагалі цікавинки про електроніку можна знайти в телеграм-каналі https://t.me/electronics_PBME
Посилання на умови програми DSG:2:
https://www.kpi.kharkov.ua/ukr/mizhnarodni-zv-yazki/nimetsko-ukrainskiy-centr/programa-podvijnogo-dyplomu-dsg2/
Програма подвійного диплому DSG:2 є комплексною програмою освітньої підтримки українських біженців, які були змушені залишити Україну, перебувають у Німеччині чи інших країнах Європейського Союзу. З огляду на особливості європейської системи освіти в більшості випадків українські біженці, випускники шкіл не мають можливості безпосереднього вступу до університетів одразу після закінчення української школи. Для участі у програмі DSG:2 та зарахування до німецького університету, випускнику школи необхідно вступити до НТУ «ХПІ» на перший курс та розпочати навчання у віддаленому форматі. Після закінчення першого курсу учасники програми зараховуються на перший курс до німецького університету та розпочинають своє навчання у Німеччині як повноцінні німецькі студенти. Програмою передбачено переїзд до Магдебургу та проживання у гуртожитку. https://www.kpi.kharkov.ua/ukr/2023/11/page/4/