Продовжуючи існуючи традиції, 12 листопада на кафедрі ПБМЕ відбувся відкритий семінар з “Ігрового проектування біомедичних приладів і систем”. Метою семінару було оволодіння сучасними методами дослідження і проектування медичних приладів і систем. В семінарі прийняли участь студенти 4-го курсу та аспіранти 2-го курсу кафедри Промислової та біомедичної електроніки.
Семінар «Ігрове проектування біомедичних приладів і систем» було побудовано на вивченні відповідних курсів: «Діагностичні прилади і системи» (Е-621б)», «Сучасні аспекти телемедицини» (А-2823), «Physiotherapeutic methods of influence» (E-621iб.e), загальних методів дослідження, розробки та побудови медичних приладів і систем, та відповідної нормативно-технічної документації.
Взагалі задачі проектування медичних приладів і систем вирішуються на рівні спеціальних конструкторських бюро та інших наукових установ, що мають необхідних спеціалістів, устаткування та відповідні виробничі потужності. Загалом в таких установах створюються робочі групи, що мають відповідних спеціалістів та працюють творчими колективами. Особливістю таких колективів є високий рівень індивідуальної відповідальності та фахової підготовки кожного з спеціалістів, та колективний підхід до прийняття рішень та виконання поставлених завдань.
Тому було створено дві групи: з студентів 4-го курсу (розробники біомедичної апаратури) та аспірантів 2-го курсу (науково-технічні працівники – дослідники).
Групи працювали як невеликий творчий колектив по створенню біомедичних приладів і систем. Кожен «розробник» отримав індивідуальне завдання щодо модернізації заданого приладу, та виконав певний перелік робіт проектно-конструкторського циклу щодо їх створення, а потім виніс свої доробки на обговорення наукової спільноти, тобто своїх «колег» – для розгляду та захисту свого проекту.
Кожен «дослідник» визначив проблемну галузь в біомедичній електроніці, дослідив сучасний стан вирішення існуючих проблем, розглянув існуючи методи та технології з свого напрямку, та запропонував свою стратегію наукового пошуку для їх вирішення.
При виконанні робіт, кожен учасник повинен був дотримуватись загально прийнятих норм та правил науково-дослідної роботи, використовувати відповідні нормативні документи та загально прийняті методи проектування.
На семінарі всі учасники зробили доповіді, та прийняли участь у обговоренні представлених робіт. При виконанні зазначеної роботи були досягнуті такі результати.
Студенти отримали знання щодо методів та етапів проектування біомедичних приладів, досвід щодо виконання практичної творчої роботи по модернізації обраного медичного приладу та навики командної роботи інженера-розробника біомедичних приладів.
Аспіранти отримали знання щодо методів творчого пошуку та опрацювання науково-технічної інформації, досвід щодо виконання аналітичного огляду науково-техничних проблем та формування напрямку і стратегії наукових досліджень та навики по підготовці та оформленню наукових доповідей і публікацій.
По результатам семінару всі учасники отримали добрі відгуки та рекомендації щодо підготовки участі та публікації отриманих результатів у VІ Міжнародної науково-технічної конференції «Актуальні проблеми автоматики та приладобудування».
Семінар відвідали гості – викладачі споріднених кафедр. Від них було отримано позитивні відгуки про роботу нашої молоді.
Керівник ігрового проектування – доцент кафедри, завідувач лабораторії біомедичної електроніки кафедри – Колісник Костянтин Васильович.