Кафедра економічного аналізу та обліку пишається своїми талановитими випускниками. Знайомтесь – Меднікова Ганна Володимирівна, випускниця 2011 року кафедри економічного аналізу та обліку. Ганна Володимирівна поділилася своїми враженнями за час навчання в університеті та дала кілька цінних порад для майбутніх абітурієнтів.
Представтеся, будь-ласка, (назвіть ПІБ, місце роботи і посаду)
Меднікова Ганна Володимирівна, працюю бухгалтером на ТОВ «Діна – Текс»
Яку спеціальність отримали та в якому році закінчили університет?
Університет закінчила в 2011 році за спеціальністю «Облік і аудит»
Чому ви обрали для навчання Національний технічний університет та спеціальність «Облік і оподаткування» («Облік і аудит»). Чим був обумовлений Ваш особистий інтерес до цієї спеціальності?
Я віддала перевагу цій спеціальності, так як вона завжди користується стабільним попитом на ринку праці, і має хороші перспективи подальшого професійного та кар’єрного росту.
Чи вважаєте Ви, що освіта, отримана в НТУ «ХПІ», допомогла отримати цю роботу?
П’ять років навчання були цікавими, важкими і результативними. Знання, отримані під час навчання на кафедрі економічного аналізу та обліку, безсумнівно допомогли реалізувати себе як досвідченого фахівця. Я отримала не тільки знання з області бухгалтерії і оподаткування, а й придбала аналітичні та організаторські здібності, вміння робити обґрунтовані висновки і швидко приймати грамотні рішення.
Які отримані у НТУ «ХПІ» знання Вам особливо знадобилися для подальшої роботи?
Отримані знання дуже знадобилися мені при виконанні посадових обов’язків на роботі, особливо навички ведення ділових переговорів і прийняття раціональних рішень в умовах неповноти інформації та обмеженості часу.
Що Вам дав Національний технічний університет «ХПІ» і чого не дав, а потрібно було б? За що цінує роботодавець, ділові партнери?
За роки навчання особисто мені хотілося більше годин практики, наприклад, із програмою 1С: Бухгалтерія. Будь-яка фірма, підприємство працює в цій програмі. Практичне вивчення обліку допомагає отримати великі знання з бухгалтерського та податкового обліку.
Які у Вас були плани при випуску і чи співпали вони з Вашою кар’єрою?
Після випуску я, як і планувала, працюю за фахом.
Якими якостями повинен володіти студент (майбутній випускник), щоб влаштуватися на роботу за фахом?
Для бухгалтера важливими і необхідними якостями є чесність, акуратність, організованість і відповідальність, логічне мислення, стрессоусточівость.
Найчастіше великі компанії беруть на роботу студентів з дипломом провідних вузів України. НТУ «ХПІ» займає гідне місце в ряді рейтингів, включаючи міжнародні. На Вашу думку, диплом випускника НТУ «ХПІ» дає студентам певний карт-бланш при працевлаштуванні?
Я думаю, не має. На моїй практиці було 3 працевлаштування, і жодного разу у мене не запитали, що я закінчувала. Роботодавцю важливо якими якостями володіє кандидат на вакантну посаду – його вміння, знання і який внесок він може внести в розвиток фірми або підприємства.
Що найбільше врізалося в пам’ять зі студентського життя? Про що дітям розкажете?
У нас була дуже дружна група, тому цікавих і веселих моментів вистачало. Мені здається, що у тих студентів, хто вчиться на очному відділенні, залишається в пам’яті більше цікавих моментів з студентського життя.
Як було організовано навчання? Чи могли Ви поєднувати навчання з роботою? Чи допомагало навчання в роботі?
Основним способом організації навчання була очна форма. Поєднувати з роботою можна. Взагалі, треба прагнути підробляти в студентські роки за фахом. Зарплата невелика, але зате це дає величезний плюс в майбутньому, коли у вас є диплом та ще й досвід роботи за фахом, а це, в свою чергу, один з основних критеріїв прийому на роботу.
Чи велике було навантаження в період навчання? Що дали Вам роки навчання в плані особистого зростання і особистих якостей?
Під час навчання я, в першу чергу, отримала цінний досвід. Я навчилася спілкуватися по-дорослому, тобто приймати людей з усіма їх достоїнствами і недоліками, намагатися знаходити компроміси. Також напрацювала навик взаємодії з різними людьми: одногрупниками, однокурсниками, викладачами. За перший семестр у вузі зрозуміла, що без швидкої реакції на зміни обстановки не обійтися. Підготуватися до тесту за перерву, відповісти на питання викладача. У випускника університету при появі проблеми завжди народжується строгий план дій виходу з ситуації, що склалася. Навчання зробила мене стресостійкою, адже завдання студента – навчитися якомога легше переживати іноді складні хвилини навчання. Університет підвищує загальний рівень освіченості людини, вчить швидко вбирати знання, думати і аналізувати.
Розкажіть, які дисципліни і викладачі Вам особливо запам’яталися?
Я пишаюся тим, що є випускницею цього факультету, а саме кафедри еконмічного аналізу та обліку. Нам дуже пощастило з викладацьким складом: Жадан Тетяна Андріївна, Побережна Наталія Миколаївна, Решетняк Наталія Борисівна (макроекономіка), особливо хочеться відзначити Александрову Вікторію Олександрівну, яка була нашим куратором, а також вела у нас статистику – чудова людина і викладач.
Чим Ви займались у вільний від навчання час в університеті? Чи були задіяні в якихось студентських клубах?
У вільний час я підробляла.
Якими особистими досягненнями в НТУ «ХПІ» Ви можете пишатися?
Протягом навчання я брала участь брала науково-практичних семінарах та конференціях з обліку і аудиту.
Плани на майбутнє. Чого досягти хочете?
Вчитися, розвиватися, підвищувати свою кваліфікацію.
Що побажали б першокурсникам НТУ «ХПІ»?
Мало хто з першокурсників вже точно знає, чим хоче займатися. Університет дає можливість вибирати самі різні напрямки, предмети, додаткові заняття. Обов’язково відвідуйте заходи, які організовують великі компанії для студентів, проходите стажування. Як тільки з’явиться час і ви адаптуєте до навчального процесу, постарайтеся знайти роботу з неповною зайнятістю, яка буде пов’язана з вашої спеціальністю. Саме так ви зможете швидше зрозуміти, що вам ближче, і вже будете підходити до навчання більш усвідомлено, концентруючись на необхідних предметах. Досягайте нових успіхів, удосконалюйтеся, приймайте сміливі рішення!