Архів подій

 

   

Виставка членів фотогуртка «SPALAH» при галереї «ART KhPI» «Харків Зінаїди Серебрякової» відкрилася у Музеї видатних харківʼян ім. К.І. Шульженко. Працюватиме до 5.10.21.

Поспішайте! Вхід вільний. 

 

 

У Науково-технічній бібліотеці НТУ “ХПІ” (ауд. 63) експонується художня виставка «Нескучне», присвячена памʼяті Зінаїди Серебрякової (10 грудня 1884, с. Нескучне, тепер Харківського р-ну Харківської обл. — 19 вересня 1967 р., Париж).

Організаторами її виступили Неформальне товариство друзів Зінаїди Серебрякової та Етнографічний музей “Слобожанські скарби ім. Г. Хоткевича НТУ “ХПІ”.

Складається виставка з двох частин. В експозиції — фрагменти фотовиставки «Нескучне: фотопогляди», яка була створена за результатами обласного  фотоконкурсу, що проводився протягом 2019 року Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової (повністю виставка демонструвалася у галереї “Мистецтво Слобожанщини”).

Серед авторів виставки — знаний фотомитець Володимир Оглоблін та випускниця Політеху,  учасниця багатьох фотовиставок, зокрема й персональних, членкиня Національної спілки фотохудожників України Олена Долженко. Не залишать байдужими й роботи Сергія Голуба, Ірини Деркач, Олександра Коцарева та інших фотографів. Глядач буде зачарований світлинами «мисливців за прекрасною миттю» і обовʼязково піде з виставки з гармонією в душі та радістю на серці.

Друга частина проєкту — виставка переважно графічних робіт Зінаїди Чумаковської (1919 — 2006), художниці-аматорки, уродженки с. Нескучного, яка була названа на честь Зінаїди Серебрякової, оскільки бабуся і дідусь дівчинки працювали в садибі Серебрякових і були з господарями в добрих стосунках. Зінаїда Єгорівна Чумаковська мріяла стати художницею, але після закінчення 1 курсу Харківського художнього інституту влітку 1941 року пішла на фронт, а після війни працювала у Гірничому інституті (пізніше трансформованому в ХІРЕ). На виставці — портрети, пейзажі, зокрема й околиць Нескучного.

Відкриття виставки — 20.09.21 о 10.30.

Виставка працює щодня з 10 до 16 години, крім вихідних.

 

********************************

 

ХАРКІВ ЗІНАЇДИ СЕРЕБРЯКОВОЇ

 Фотовиставка студентських робіт

 

17.09.21 о 17.00

  Музей видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко запрошує на відкриття виставки, присвяченої пам’яті визначної художниці, чиє життя було пов’язане з Харковом.

 

  З 10 грудня 2020 року, дня народження нашої землячки, визначної художниці Зінаїди Серебрякової, до кінця минулого року галерея “ART KhPI”, що працює у Палаці студентів НТУ “ХПІ”,  провела фотоконкурс та онлайн-виставку “Харків, яким його бачила Зінаїда Серебрякова”.

  У конкурсі та виставці узяли участь члени фотогуртка “SPALAH” при  галереї   “ART KhPI”, причому деякі з них одночасно стали учасниками і Обласного фотоконкурсу “Міста Зінаїди Серебрякової”, онлайн-виставка за результатами якого була розміщена на ресурсах художньої галереї “Мистецтво Слобожанщини” Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва . 

  Політехівський конкурс відбувся за підтримки Профкому студентів НТУ “ХПІ”, а організаторами його були галерея “ART KhPI”, Неформальне товариство друзів Зінаїди Серебрякової, Етнографічний музей «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ».

  Фотохудожникам пропонувалося відправитися у подорож по Харкову і спробувати знайти куточки міста, які не змінилися за 100 минулих років (фрагменти вулиць, будинки, дворики) і відтворити втаємничену красу цих місць. Важливо було, щоб робота, крім документальної відповідності, відзначалася художньою оригінальністю, виразністю.

  З цим непростим завданням вдалося впоратися частині учасників проєкту, причому деяким з них не довелося далеко ходити, бо і на території ХПІ ще можна знайти куточки старовини.

  Ознайомитися з онлайн-виставкою “Харків, яким його бачила Зінаїда Серебрякова” можна на Інтернет-ресурсах галереї “ART KhPI”: https://www.facebook.com/media/set?vanity=artkhpi&set=a.1730284180459955

Telegram: https://t.me/artkhpi

Instagram: https://www.instagram.com/artkhpi/ 

Cайт http://web.kpi.kharkov.ua/artkhpi/

   А «вживу» роботи переможців та лауреатів конкурсу запрошуємо подивитися на виставці «Харків Зінаїди Серебрякової»з 17.09.21 до кінця вересня у Музеї видатних харківʼян ім. К.І. Шульженко.

Вхід вільний.

 Адреса: пров. Байкальський, 1 (м. Захисників України).

Тел. для довідок: 067 91 014 91.

 

 

 

Сьогодні, 10 грудня 2020 року, у день народження нашої землячки Зінаїди Серебрякової, ми починаємо вас знайомити з роботами учасників Обласного фотоконкурсу “Харків, яким його бачила Зінаїда Серебрякова” і запрошуємо на онлайн-виставку  https://www.facebook.com/media/set/?vanity=artkhpi&set=a.1730284180459955

Профиль в телеграм  https://t.me/artkhpi

Неформальне товариство друзів Зінаїди Серебрякової, Харківський художній музей, Харківська обласна бібліотека для дітей, Етнографічний музей «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ», галерея “ART KhPI” у 2020 році не випадково запросили юних фотохудожників (дітей шкільного віку) узяти участь у обласному конкурсі та онлайн-виставці «Харків, яким його бачила Зінаїда Серебрякова», присвячених визначній художниці.
Зінаїда Серебрякова (1884 – 1967) – всесвітньо відома художниця, яка народилася у селі Нескучному (тепер Харківського району Харківської області). Тут протягом 20 років вона створила шедеври, що стали класикою світового мистецтва. Але і з Харковом вона була пов’язана з першого року свого життя. У 1918-1920 роках саме у Харкові вона знайшла притулок під час жахів Громадянської війни і написала низку творів.
Фотохудожникам пропонувалося відправитися у подорож по Харкову і спробувати знайти куточки міста, які не змінилися за 100 минулих років (фрагменти вулиць, будинки, дворики) і відтворити втаємничену красу цих місць. Важливо було, щоб робота, крім документальної відповідності, відзначалася ХУДОЖНЬОЮ ОРИГІНАЛЬНІСТЮ, ВИРАЗНІСТЮ.
Сьогодні ми покажемо вам кілька міських пейзажів Зінаїди Серебрякової і частину конкурсних робіт юних фотохудожників. Інші роботи будуть викладені найближчими днями. Журі вже визначилося з переможцями і лауреатами конкурсу, але хотілося б дізнатися і про реакцію глядачів. Отже, пишіть, які роботи вам особливо сподобалися і, якщо можете, аргументуйте вашу думку. Після закінчення публікації ми оголосимо переможців і вручимо нагороди.
Конкурс же продовжується, і з 11.12.20 починається його другий етап.
Для участі у конкурсі треба до 5.12.2021 надіслати прикріпленими файлами на адресу mmkrasikov@gmail.com фотографії (кількість не обмежується) на тему «Харків, яким його бачила Зінаїда Серебрякова».
Цифровий формат: JPG або TIF-файл, не менше ніж 2400х3600 пікселів, або 300 dpi; кожний файл має бути підписаний українською мовою і в назві має містити: імʼя, прізвище автора, вік, заклад, назву. У листі повинна бути зведена інформація (прикріпленим текстовим документом) про всі роботи автора і про нього, а також П.І.Б. керівника гуртка, його телефон та ел. пошту.
Участь у конкурсі безкоштовна.
У наступному році, якщо не буде карантинних обмежень, в грудні 2021 р. виставка пройде в офлайн-режимі. Оформлені у рамках або паспарту роботи (кількість не обмежується) прийматимуться на конкурс у Харківському художньому музеї (вул. Жон-мироносиць, 11, каб. №5) орієнтовно до 20.11.21. Формат не регламентується, хоча бажано не менше А 4. У правій нижній частині етикетка (назва роботи, рік створення; прізвище та ім’я автора, вік; навч. заклад, керівник). Ті ж самі дані повинні бути написані олівцем на звороті роботи або паспарту.
Вік учасників: до 16 років.
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ: обов’язково надати список учасників українською мовою у друкованому вигляді з зазначенням прізвищ, імен, віку учасників, П.І.Б. керівника, його телефону та ел. пошти.
Попередньо всі роботи та списки учасників надсилаються за адресою: mmkrasikov@gmail.com. Довідки за тел.: 067-91-014-91 (Красиков Михайло Михайлович).
Найкращі роботи будуть представлені на виставці, яка проходитиме у грудні 2021 р. у Виставковій залі Харківського художнього музею.
Протягом 2022 року виставка також демонструватиметься у Харківській обласній бібліотеці для дітей.
Усіх учасників виставки та педагогів чекають НАГОРОДИ!

 

 

Запрошуємо на зустріч із педагогом та культурологом Сергієм Кургановим та презентацію його книги «Ребенок и взрослый в учебном диалоге». 2-е изд., доп. СПБ,, 2019.
2.03.20 16.30 Палац студентiв НТУ «ХПI» Ауд. №5.
Сергій Курганов сам по собі Людина-Подія, оскільки є непересічним педагогом, одним із засновників цілого напрямку в педагогіці — Школи діалогу культур. Видана у Москві 1989 р. видавництвом «Просвещение» його книга «Ребенок и взрослый в учебном диалоге» вплинула як на теоретиків, так і на практиків у педагогічній галузі, визнана класикою педагогічної думки. У книзі проаналізований досвід проведення уроків-діалогів, у ході яких школярі розвивають здатність до самостійного мислення, осмислення проблем з різних позицій, знаходячи їх культурно-історичні прототипи. Доповнене перевидання цієї книги, яке вийшло у Санкт-Петербурзі у видавництві «Образовательные проекты»у 2019 р., вже стало подією для культурологів та педагогів, і на нашій презентації, яка є першою, може стати подією для більш широких кіл зацікавленої аудиторії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26-02-2020, 16:30, Палац студентів НТУ “ХПІ”, ауд. №5. Відкрите заняття фотошколи “SPALAH” — Клуб любителів тревел-фото.
У програмі:
Соковиті мандри в ритмі slow travel
з Тетяною Грибовою

Подорож #1. Дивовижна Шрі-Ланка, острів 1000 вражень

Минуле і сучасність. Ландшафти і смаки. Міфи і реалії. Поради і лайфхаки мандрівникам.

Що привело Марко Поло на острів в 600 км від екватору, «фортеця в небесах» і мед з пальми, чайні сади попід хмарами, трекінги та мандри вінтажним потягом, найтепліший океан і мангрові ліси, місце вигнання Адама і Єви, куди з Києва 10 годин польоту… І це лише мала частина несподіванок, які готує мандрівнику «благословенна земля».

Про проєкт
Він для тих, хто мандрує в пошуках справжніх відкриттів.
Фактично це серія діалогів і фотоілюстрацій, щоб …
розширити наш простір, культурний і географічний,
придивитися до цікавих місць на карті світу,
почути захоплюючі факти, історії та легенди,
відчути дух місця…
відкривати світ…
об’єднати тих, хто готовий залишити улюблений диван заради особливих вражень,
бо, як стверджував мудрий Лао-цзи, «шлях у тисячу лі починається з першого кроку».

Ведуча: Тетяна Грибова, тревел-експерт і фотожурналіст. Філолог за фахом, знавець чаю і прянощів. Відвідала десятки краін, робила репортажі для украінських та закордонних медіа, склала чималу кількість авторських маршрутів для міні-груп, майже 10 років була представницею в Україні готельної групи Jetwing (Шрі-Ланка).

Адреса: вул. Пушкінська, 79/1. Тел. 067 91 014 91, 066 859 92 96

 

 

 Запрошуємо на бесіду з Олегом Володимировичем Ковалем 17.02.2020 о 17:30, аудиторія №18, у галерею «ArtKhpi»  у Палаці студентів (вул. Пушкінська 79\1) тема: «Ян ван Ейк: оптична та ментальна революція у мистецтві».
2020 рік у Бельгії визнано роком Яна ван Ейка. Євросоюз визнав цю посвяту і поширив її на увесь простір спільноти. Тому новий цикл бесід з історії образотворчого мистецтва лектор пропонує почати з постаті цього визначного художника Нідерландів, ім’я якого пов’язують з певною оптичною і ментальною революцією у живописі. Це стосується як славновідомого «Гентського вівтаря», так і станкових творів художника, семантика яких вкрай складна і потребує ретельного мистецтвознавчого коментаря. Особливо це стосується портретної станкової композиції. Автор лекції також намагається розібратися у нових концепціях творчості нідерландського мистця, що виникли протягом останнього десятиліття і дати їм наукову оцінку (роботи О. Степанова, Б. Успенського та інших). Серед основних питань також в контексті розмови: місце і специфіка просторових мистецтв в культурі Нідерландів XV-XVI ст.; неоготика і італійський романізм у Північному Відродженні; візуальний наратив у мистецтві Північного Відродження.

Запрошуємо на відкрите заняття фотошколи «SPALAH» 18.12.19 о 16.30. ауд. 18 Палацу студентів НТУ «ХПІ». У програмі: Олексій Самойленко — фотохудожник, обернений у Минуле. Зустріч 2.

Вхід вільний.
Довідки за тел. 067 91 014 91
Олексій Самойленко є українським фотографом, на рахунку якого багато перемог, як у всеукраїнських, так і в міжнародних фотоконкурсах. Його роботи неодноразово експонувалися в галереях Європи та зберігаються в приватних колекціях України, Німеччини та Великобританії. Самойленко є яскравим представником класичної харківської фотографії та активним культурним діячем міста Харкова в області фотомистецтва.

 

Протягом тривалого часу О.Самойленко працює над фотопроєктом, присвяченим історії України. Серія арт-фотографій знайомить глядача з особливостями розвитку української культури, релігії та побуту в період, що охоплює більш трьохсот століть. Часовий відрізок, відображений на них, сягає корінням в 40-е тисячоліття до нашої ери і завершується епохою Середньовіччя. Майстерно виконані роботи дозволяють глядачеві стати “очевидцем” подій, учасниками яких виступали наші далекі предки, перейнятися їх віруваннями, відчути самобутню атмосферу давніх часів.
Олексій Самойленко, чия виставка зараз з великим успіхом проходить у Харківському художньому музеї, вже був гостем фотостудії “SPALAH”, однак на прохання студентів погодився ще раз зустрітися з зацікавленою публікою, розповісти про свої приголомшливі проєкти та поділитися деякими секретами своєї фотомайстерності.

У лекції йтиметься про творчість випускника НТУ «ХПІ», епатажного і неординарного митця зі світовим імʼям Сергія Браткова. Він — один із фундаторів легендарного обʼєднання «Літера А», учасник «Групи швидкого реагування», художник-концептуаліст і фотомайстер. Особлива оптика його робіт, колажність техніки та медіальність роботи з образом і словом дають змогу розмірковувати щодо прогностичної сили мистецтва і його подальшого розвитку.

Довідка про лектора:
Олег Володимирович Коваль — мистецтвознавець, культуролог, семіотик, лінгвіст, член Національної спілки художників України (секція мистецтвознавства), Міжнародної асоціації мистецтвознавців (АИС). Основна галузь його наукових інтересів — семіотика культури, мови і мистецтва. Займається також проблемами лінгвістики дискурсу і лінгвоестетики. Працює над дослідженням вербально-візуального синтезу в теорії і практиці візуального мистецтва 20-21-го століть. Автор книг “Сотворение знака. Очерки о лингвоэстетике и семиотике искусства” (разом із В.В. Фещенко, Москва, видавництво “Языки славянской культуры”, 2014), “Школа рисунка карандашом” (разом із В.П. Сєніним, Харків — Москва, видавництво “Клуб сімейного дозвілля”, 2007, 2010, 2011) та понад 250 статей з питань загального мовознавства, теорії та історії мистецтва і культури. Є співробітником галереї “ART KhPI” та викладачем історії мистецтва Харківського художнього училища. Був шеф-редактором журналу прикладного мистецтва та антикваріату «Anima Rerum / Душа речей».


Емоції стали в останні роки темою пильної уваги гуманітарних та суспільних наук .
Читаючи художню літературу, спогади, листи, розповідь про мандрівку, які були написані в XIX ст., наскільки ми можемо уявити собі емоційне життя людини минулого?
Яким чином в новій історії посилюється значення, яке надається почуттям та їх виявленню ?
Наскільки індивідуальне переживання обумовлюється культурою?
Усі ці питання привертають до себе увагу не тільки в історичному аспекті, а й як та галузь, яка дуже багато може розповісти про людину сучасну, зокрема про наші емоційні
реакції.
А допоможе нам у цьому розібратися книга, що стала культурологічною подією: А. Л. Зорин. Появление героя : Из истории русской эмоциональной культуры конца XVIII —
начала XIX века . — М . : Новое литературное обозрение , 2016.- 568 с. ( Серия " Интеллектуальная история " ).
Засідання веде Тетяна Власова, кандидатка культурології, авторка публікацій, присвячених художній критиці ХlX — поч. ХХ ст., книжковiй ілюстрації, мові спогадів.