Факультет заснований у 1921 році
Проводить підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів за 4 спеціальностями, по 8 спеціалізаціям.
Форма навчання – денна, заочна. Навчання здійснюється як за держзамовленням, так і за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб (за контрактом).
Спеціальність 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”
Спеціалізації: “Електромеханічні системи автоматизації та електропривод”, “Мехатроніка та робототехніка”
Підготовку проводить кафедра “Автоматизовані електромеханічні системи”.
Тел.: (057) 707-64-45, (057) 707-63-26, Web-сайт
Кафедра знаходиться в електротехнічному корпусі, к. 125.
Завідуючий кафедрою – Заслужений діяч науки і техніки України, Президент Української асоціації інженерів-електриків, д.т.н., проф. КЛЕПІКОВ Володимир Борисович. Тел. (057) 707-62-26.
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників: бакалавр, спеціалист, магістр.
Випускникам надається кваліфікація |
– на рівні бакалавра: бакалавр електромеханіки; – на рівні спеціаліста: інженер-електромеханік; – на рівні магістра: магістр електромеханіки. |
Основні спеціальні навчальні дисципліни: Обчислювальна техніка та програмування (теоретичні основи, програмування на мовах С, Pascal, Lisp, операційні системи, бази даних, електронні таблиці); Теорія автоматичного керування; Теорія електропривода; Електроніка та мікросхемотехніка; Моделювання електромеханічних систем; Інтелектуальні методи керування; Мікропроцесорний електропривод; Енергозбереження засобами регульованого електроприводу; Програмне керування механізмами; Мехатроніка; Системи автоматизованого проектування; Комп’ютеризовані системи електромобілів.
Коротка характеристика спеціальності: Випускники кафедри отримують можливість працювати в області розробки, дослідження, виробництва, монтажу, налагодження та експлуатації автоматизованих систем електроприводів машин і механізмів, мехатронних та робототехнічних пристроїв в усіх галузях промисловості, житлово-комунальному господарстві, будівництві, електро- і автотранспорті, виробництві електромобілів.
Студенти вивчають курси по електрообладнанню та електроприводам електромобілів, системам діагностики, захисту, управління рухом, автоматичної навігації, автономним джерелам електроживлення і суперконденсаторам, а також беруть участь у проектуванні, конструюванні та виготовленні електроприводів автомобілів, які замінюють двигуни внутрішнього згоряння. Випускники кафедри призначаються для роботи на фірмах, підприємствах та СТО по переобладнанню автомобілів в електромобілі, програмуванню бортових комп’ютерів, діагностиці мехатронних систем електромобілів, їх ремонту та експлуатації.
Міжнародні зв’язки кафедри надають студентам можливість одержання подвійного диплому НТУ “ХПІ” та університетів Німеччини, Болгарії, Франції, Чехії, Австрії.
Можливості працевлаштування: ВАТ “Важпромелектропроект”, АТЗТ “Важпромавтоматика”, Міжнародній консорціум “Енергозбереження”, АТ “Констар”, ВАТ НВП “Компел”, ЗАТ “Струм”, ЗАТ “Елакс”, корпорація “Харківський електрощитовий завод”, ДП завод “Електроважмаш”, НДІ “ХЕМЗ”, ТОВ ТБ “Електричні машини”, концерн УПЕК, ВАТ “ХЕЛЗ Укрелектромаш”, ВАТ “Харківліфт”, компанія “Філіп Моріс Україна”, корпорація ТРІОЛ ТОВ НВО “Вертикаль”, станції обслуговування електромобілів та ін. Зарубіжні підприємства: фірма “Siеmens”, компанія “Bosch”, Fraunhofer Institut, група “FAM”, концерн “Volkswagen” та ін.
Спеціальність 152 “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка”
Спеціалізація: “Інформаційно-вимірювальна техніка контролю якості, діагностики та екологічного моніторингу”
Підготовку проводить кафедра “Прилади і методи неруйнівного контролю”.
Тел.: (057) 707-63-80, (057) 707-69-34, Web-сайт, E-Mail
Кафедра знаходиться в електротехнічному корпусі, к. 213.
Завідуючий кафедрою – д.т.н., проф. СУЧКОВ Григорій Михайлович.
Телефон: (098) 595-00-58; (050) 762-02-94.
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників: бакалавр, спеціалист, магістр.
Випускникам надається кваліфікація |
– на рівні бакалавра: бакалавр з метрології та інформаційно-вимірювальної техніки; – на рівні спеціаліста: спеціаліст з інформаційно-вимірювальної техніки контролю якості, діагностики та екологічного моніторингу; – на рівні магістра: магістр з інформаційно-вимірювальної техніки контролю якості, діагностики та екологічного моніторингу. |
Основні спеціальні навчальні дисципліни: інформатика, електротехніка, мікропроцесорна техніка, мікроелектроніка, датчики контролю фізичних величин, цифрові вимірювальні прилади, технолгія виробництва приладів, проектування та конструювання приладів і систем.
Коротка характеристика спеціальності: Випускники підготовлені для роботи за наступними напрямками: розробка конкурентно-здатних, інтелектуальних первинних перетворювачів, які використовують в техніці та медицині; створення комп’ютерних діагностичних систем контролю якості речовин, матеріалів і виробів; розробка сучасних комп’ютерних дефектоскопів, структуроскопів, товщиномірів та інших пристроїв неруйнівного контролю (НК); ремонт і обслуговування технічних засобів НК; створення нових мікропроцесорних приладів і автоматизованих систем для наукових досліджень; вдосконалення існуючих і створення нових приладів і систем для контролю екологічних параметрів середовищ; розробка конкурентно-здатних та інтелектуальних датчиків і первинних перетворювачів як елементів діагностичних, наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем; метрологічне та промислове забезпечення приладів і систем; ремонт та обслуговування наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем; розробка і вдосконалення комп’ютерних комплексів для контролю параметрів виробів і середовищ.
Можливості працевлаштування: Випускники працюють в науково-дослідних лабораторіях, метрологічних службах інститутів та установ – ВАТ “Турбоатом”, ВАТ “Укренергочормет”, ДП “ХМЗ “ФЭД”, ОП “Запорізька атомна електростанція”, ООО НТП “Трансгаздіагностика”, ДП “Електротяжмаш”, Національний науковий центр “Інститут метрології”, “Харківський центр стандартизації, метрології і сертифікації”, ТОВ “Харківський завод промислових технологій”.
Спеціальність 171 “Електроніка”
Спеціалізація “Промислова електроніка”
Підготовку проводить кафедра “Промислова і біомедична електроніка”.
Тел.: (057) 70-76-312, (057) 70-76-044, Web-сайт
Кафедра знаходиться в електротехнічному корпусі, к. 301.
Завідуючий кафедрою – д.т.н., проф. чл-кор. НАН України СОКОЛ Євген Іванович
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників: бакалавр, спеціалист, магістр.
Випускникам надається кваліфікація |
– на рівні бакалавра: бакалавр електроніки; – на рівні спеціаліста: спеціаліст з промислової електроніки; – на рівні магістра: магістр з промислової електроніки. |
Основні спеціальні навчальні дисципліни: Програмування, цифрова схемотехніка, мікропроцесорна техніка, основи проектування електричних пристроїв, електронні системи керування та регулювання, цифрова обробка сигналів, мікропроцесорне керування перетворювачами, енергетична електроніка, джерела електроживлення. Тематика спеціальних дисциплін щорічно коригується з оглядом стану ринку сучасної електронної техніки.
Коротка характеристика спеціальності: Фахівці за спеціальністю “Електроніка” отримують якісну підготовку з електронної техніки. Вони вивчають ряд спеціальних курсів за розділами силової електроніки і мікроелектронної техніки. Підготовка проводиться за двома напрямками: “Перетворювальна техніка” – розробка електронних пристроїв для перетворення параметрів електричного струму та “Мікроелектронні і мікропроцесорні керуючі та інформаційні пристрої” – напрям пов’язаний з розробкою пристроїв передачі, обробки, зберігання і відображення інформації.
Можливості працевлаштування: ТОВ “Овен”, НВТ “Вертикаль”, ВАТ “Хартрон”, НВТ “ЕОС”, КП “Харківський метрополітен”, “Siemens Україна”, “Global Logic”, “НДІ радіовимірювань” та інші.
Спеціальність 153 “Мікро- і наносистемна техніка”
Спеціалізація “Фізична і біомедична електроніка”
Підготовку проводить кафедра “Промислова і біомедична електроніка”.
Тел.: (057) 70-76-312, 70-76-044, Web-сайт
Кафедра знаходиться в електротехнічному корпусі, к. 301.
Завідуючий кафедрою – д.т.н., проф. чл-кор. НАН України СОКОЛ Євген Іванович
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників: бакалавр, спеціалист, магістр.
Випускникам надається кваліфікація |
– на рівні бакалавра: бакалавр мікро- і наносистемної техніки; – на рівні спеціаліста: спеціаліст з фізичної і біомедичної електроніки; – на рівні магістра: магістр з фізичної і біомедичної електроніки. |
Основні спеціальні навчальні дисципліни: Програмування, біометрія,основи анатоміїї і фізіології, медична діагностика, фізіотерапевтичні апарати, пристрої лазерної діагностики і терапії, мікропроцесорна техніка, цифрова обробка сигналів, мікропроцесорне керування пристроями електронної медичної техніки, інформаційні пристрої медичної апаратури. Тематика спеціальних дисциплін щорічно коригується з оглядом стану ринку сучасної електронної медичної техніки.
Коротка характеристика спеціальності: Об’єктом професійного інтересу спеціалізації є багатофункціональні діагностичні комплекси – електрокардіографи, томографи, апарати ультразвукової діагностики та інші. Фахівці з біомедичної електроніки користуються попитом не лише в державних медичних закладах, а й приватних, що викликано необхідністю технічного обслуговування імпортної медичної техніки.
Можливості працевлаштування: “НДІ радіовимірювань”, фірма “Радмір”, ХЗТМП “Точмедприлад”, ТОВ “Медична фірма “АЛВІМЕД”, НП МБК “Лазер і здоров’я”, ТОВ “Фармацевтична компанія “Здоров’я””, ТОВ “Солар-Україна”.
Спеціальність 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”
Спеціалізація “Електричні апарати”
Підготовку проводить кафедра “Електричні апарати”.
Тел.: (057) 707-62-81, 707-68-64, Web-сайт, E-Mail, E-Mail
Кафедра знаходиться в електротехнічному корпусі, к. 217.
Завідуючий кафедрою – д.т.н., проф. КЛИМЕНКО Борис Володимирович,
Тел.: (050) 653-49-82, (067) 359-46-96
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників: бакалавр, магістр, (у 2016 р. проводиться останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста).
Випускникам надається кваліфікація |
– на рівні бакалавра: бакалавр електромеханіки; – на рівні спеціаліста: інженер-електромеханік; – на рівні магістра: магістр електромеханіки. |
Основні спеціальні навчальні дисципліни: Теоретичні основи електротехніки; Електричні апарати; Комплектні пристрої; Мікропроцесори і мікроконтролери; Електроніка і мікросхемотехніка; Електричні машини; Основи електропривода; Електропостачання промислових підприємств та цивільних споруд; Системи автоматичного проектування; Інформаційні технології.
Коротка характеристика спеціалізації: Спеціалізація “Електричні апарати” є однією із найбільш затребуваних і перспективних, оскільки зв‘язана з розробкою, проектуванням, дослідженням та експлуатацією електричних апаратів, які широко використовуються в електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних системах і установках для розподілення електроенергії, керування, захисту від аварійних режимів та автоматизації технологічних процесів у різних галузях промисловості, будівництві, транспорті, агропромисловому виробництві, комунальних підприємствах, житлових та адміністративних приміщеннях та у побуті. В процесі навчання студенти, здобуваючи вищу технічну освіту, отримують також гуманітарну та економічну підготовку. Значна увага приділяється мовній підготовці, а також практичній підготовці з інформатики, інформаційних технологій та комп’ютерного моделювання. Випускники технікумів, коледжів, ліцеїв мають право вступу за результатом фахового іспиту (без ЗНО) та навчаються за скороченою програмою (бакалавр за 3 роки).
Студенти старших курсів за особистим бажанням можуть отримати другу вищу військову технічну та економічну освіту. При кафедрі працює аспірантура.
Можливості працевлаштування: Випускники працевлаштовуються у проектних організаціях і дослідних інститутах, на підприємствах електроенергетики і електротехніки, залізничного та міського електротранспорту. Замовниками наших випускників є: ЗАТ “Струм”, ТОВ “АВМ АМПЕР”, ТОВ “Форт-Імекс”, ТОВ НВО “Вертікаль”, ТОВ “Електропівденатоммонтаж”, НТЦ “Харківрелекомплект”, ПАТ “Укртелеком”, ОКБ комплектних пристроїв “ЕЛКОР”, ДП “Завод “Електроважмаш”, ХДПЗ ім. Т.Г. Шевченко, КП “Харківський метрополітен”, АК “Харківобленерго”, ЗАТ “Електрощит”, ДП “Завод ім. В.О. Малишева”, ВАТ “Електромашина”, ВАТ “ХТЗ”, ДП “Південна залізниця”, ТОВ “Дженерал Енерджл Україна”, ТОВ “Харківський завод агрегатних верстатів”, СКБ “Укрелектромаш” та ін.
Характер роботи: проектування, конструювання, виробництво, експлуатація, організація і управління, інженерно-економічна, екологічна і комерційна діяльність, науково-дослідна робота, викладацька діяльність.
Спеціальність 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”
Спеціалізація “Електричні машини”
Підготовку проводить кафедра “Електричні машини”.
Тел.: (057)707-65-77, 707-68-44, Web-сайт, E-Mail
Кафедра знаходиться в електротехнічному корпусі, к. 113.
Завідуючий кафедрою ‑ д.т.н., проф., МІЛИХ Володимир Іванович. Тел.: (057) 707-65-14.
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників: бакалавр, спеціалист, магістр.
Випускникам надається кваліфікація |
– на рівні бакалавра: бакалавр з електромеханіки; – на рівні спеціаліста: інженер-електромеханік; – на рівні магістра: інженер-електромеханік – дослідник. |
Основні спеціальні навчальні дисципліни: Загальний курс електричних машин; Електричні машини автоматики та побутової техніки; Розрахунково-конструкторське автоматизоване проектування електричних машин; Електромагнітні розрахунки електричних машин; Технологія виробництва та виробництво електричних машин; Електропостачання промислових підприємств; Випробування та діагностика електричних машин;
Експлуатація та ремонт електричних машин; Автоматизоване проектування технології електричних машин в САПР.
Коротка характеристика спеціальності: Головний профіль – електричні машини (генератори та двигуни) і трансформатори. Вони мають надзвичайно широке розповсюдження, тому що основою виробництва і розподілу електроенергії, електроприводу найрізноманітніших механізмів і транспортних засобів є саме електричні машини і трансформатори. Готуються фахівці з розрахунку, проектування, технології їх виготовлення, виробництва, ремонту, налагоджування та експлуатації електричних машин промислового призначення і побутової техніки. Вони орієнтуються також на організацію, управління, інженерно-економічну, комерційну, науково-дослідну та викладацьку діяльність, на роботу у сферах IT-технологій, комп’ютерного оснащення та забезпечення розрахунково-проектних робіт, автоматизацію виробництва та управління технологічними процесами, виробництва та розподілу електроенергії, забезпечення електротранспорту. Випускники займають посади: інженерів–конструкторів, інженерів–технологів, начальників відділів і цехів, головних інженерів, головних конструкторів, головних технологів, головних енергетиків, директорів великих підприємств, керівників фірм.
Можливості працевлаштування. Гарантоване у постійних замовників наших спеціалістів – це підприємства: “З-д “Електроважмаш”, “Укрелектромаш”, “ХЕМЗ”, “Електромашина”, “Укрелектроремонт”, ТОВ НПК “Спеценергосервіс”, ТОВ НВО “Вертикаль”, “Завод ім. В.О.Малишева”, “Харківенергоремонт”, “Харківське агрегатне конструкторське бюро”, ХТЗ, ТЕЦ і ТЕС, ГЕС, АЕС, метрополітен, підприємства електротранспорту, нафтогазового та енергетичного комплексу та інші підприємства України та зарубіжжя.