Головна сторінка

ГОЛОВНЕ

Кафедра іноземних мов НТУ «ХПІ» здійснює всебічну підготовку бакалаврів, магістрів і аспірантів з англійської, німецької та французької мов. Для цього на кафедрі працює 33 викладача, серед них 10 кандидатів наук; 4 доценти ВАК. Викладачі кафедри приймають активну участь у наукових заходах України та світу, публікують свої дослідження у провідних журналах. Розроблені викладачами кафедри методичні публікації активно використовуються на заняттях. З метою обміну досвідом кафедра співпрацює з аналогічними кафедрами інших вишів Харкова та України, підтримує контакти з іноземними освітніми установами. Кожного року кафедра організує та проводить міжвузівську студентську конференцію іноземними мовами “Science looks ahead”.

Випускники НТУ «ХПІ», які навчалися зокрема й на нашій кафедрі іноземних мов, успішно використовують здобуті ними знання у своїй роботі, як науковій, так і прикладного спрямування. Багато з них працевлаштовані у стратегічно важливих підприємствах України та мають контракти із закордонними компаніями.

БАЧЕННЯ

Ми бачимо своїм завданням надавати допомогу студентам і працівникам НТУ «ХПІ» у вивченні іноземних мов. Для цього ми застосовуємо новітні інтерактивні методи навчання, в тому числі із застосуванням комп’ютерних технологій, опанували методику дистанційного навчання і контролю знань студентів, що стало нагальним під час пандемії COVID-19 і зберігає свою актуальність у період воєнного стану. Нашим викладацьким пріоритетом є орієнтація на практику: ми намагаємося досягати того, щоб знання, якими ми ділимось, стали для студентів та молодих науковців серйозним фундаментом і вагомою підтримкою на їхньому кар’єрному шляху.

МЕТА

Метою кафедри іноземних мов НТУ «ХПІ» є забезпечення високоякісної освіти студентів, магістрів та аспірантів у галузі вивчення англійської, німецької та французької мов. Ми прагнемо того, щоб підготовані нашими викладачами майбутні фахівці мали достатній рівень іншомовної компетентності для впевненого спілкування в обраній ними професійній галузі, зокрема оволоділи комунікативними вміннями, навичками створення та аналізу наукових текстів іноземними мовами, опанували спеціалізовану термінологію, пов’язану з їхнім фахом.