Про кафедру

Кафедра була заснована в 1984 році. Тоді вона носила назву кафедри економки і організації машинобудівної промисловості і забезпечувала економічну підготовку студентів інженерних спеціальностей машинобудівного та електротехнічного профілю. На початку 1995 року кафедра була включена до складу новоствореного економічного факультету під назвою кафедри економіки і маркетингу.

З дня заснування кафедри нею завідує д.е.н., проф. Яковлєв Анатолій Іванович. Він є автором більш ніж 400 наукових публікацій, серед яких 50 книг, опублікованих в 14 країнах світу. Йому присвоєно почесне звання заслуженого працівника народної освіти України та обрано Академіком Академії інженерних наук України.

Основний науковий напрям його робіт – економічні проблеми науково-технічного прогресу, інноваційної діяльності в тому числі – розвиток теорії і методів економічної оцінки нововведень. Яковлєва А.І. внесено до біографічного словника “Видатні люди ХХ століття” Міжнародного бібліографічного центру в м. Кембриджі.

З 1994 року кафедра готує спеціалістів з маркетингу. В 1998 році 40 перших студентів захистили дипломи спеціалістів, а в 2012 році відбувся вже 15-й випуск. В 2002 році кафедра отримала ліцензію на підготовку магістрів за спеціальністю 050108 “Маркетинг”, а в 2005 році успішно пройшла акредитацію за четвертим найвищим освітньо-кваліфікаційним рівнем. В 2002 році кафедра отримала ліцензію на підготовку бакалаврів за спеціальністю 050107 “Економіка підприємства”, а в 2007 році вперше було здійснено набір в магістратуру за цією спеціальністю.