Якщо Вас зацікавила ця спеціальність, Ви можете заповнити анкету попередньої реєстрації абітурієнта, що дасть Вам можливість своєчасно отримувати важливу інформацію щодо вступу до НТУ «ХПІ» натисніть кнопку:
Комп’ютерне моделювання та інтегровані технології
Вибір майбутньої професії без перебільшення можна назвати вибором життя. Від цього вибору залежить дуже багато, саме тому необхідно зважити всі «за» і «проти» обраної спеціальності.
Майже кожна людина, обираючи свою майбутню спеціальність, задає собі питання: «Чи затребувана ця спеціальність?», «Чому мене навчать», «Ким я буду працювати»…
Спробуємо відповісти на ці питання, з точки зору спеціальності «Комп’ютерне моделювання та інтегровані технології обробки тиском».
Чи актуальна ця спеціальність?
Для отримання заготовок обробкою тиском використовують різні матеріали, що деформуються: вуглецеві, леговані та високолеговані стали, жароміцні сплави, сплави на основі алюмінію, міді, магнію, титану, нікелю, а також пластмаси та полімери. Обробка тиском різних матеріалів, що деформуються, на сьогодні розвивається такими високими темпами, що виробничі потужності змушені збільшувати кількість висококваліфікованих працівників.
У сучасному світі практично всі етапи створення продукції тісно пов’язані з комп’ютерними технологіями та сучасним програмним забезпеченням. Вже сплинули часи, коли розрахунки робили на папері, а креслення створювали олівцем. Зараз місце паперу і олівця зайняли комп’ютерні технології, однак фахівців, які на високому рівні володіють комп’ютерним проектуванням і моделюванням процесів обробки тиском в Україні почали готувати відносно недавно.
В таких умовах попит на висококваліфікованих фахівців у сфері комп’ютерного проектування інструменту і моделювання процесів обробки тиском різних матеріалів і композитів з кожним роком зростає.
Крім того, індустрія швидко розвивається в усьому світі, і вимагає створення виробництв з використанням інноваційних технологій. Втіленням новітніх результатів науково-технічного прогресу у сферу проектування і модернізації техніки і технології необхідно забезпечити організацію самого процесу проектування, його оптимізації та інтеграції. Виробництва із застосуванням сучасних технологій при використанні оптимальних режимів виготовлення виробів дозволяють знизити витрати і підвищити конкурентоспроможність для цієї галузі.
Тому комп’ютерне моделювання, проектування, розробку технологічних процесів можуть здійснювати тільки висококваліфіковані фахівці, які підготовлені за відповідним профілем і мають відповідні навички. Потреба у фахівцях цієї галузі зростає з року в рік.
Навчальні програми побудовані таким чином, щоб підготувати всебічно розвиненого, якісного і сучасного фахівця. Велика увага приділяється як теоретичним основам спеціальності, так і практичним заняттям, на яких студенти створюють 3D моделі, займаються комп’ютерним моделюванням з використанням сучасного програмного забезпечення і виконують апробацію моделювання на лабораторних заняттях. Лабораторія кафедри оснащена сучасним обладнанням, яке використовується на провідних заводах і підприємствах галузі.
Навчання передбачає вивчення в розширеному обсязі програмування, моделювання та оптимізації технологічних процесів, методів пошуку технічних рішень і експериментальних досліджень, а також розробку і експлуатацію автоматизованих систем і технологій комп’ютерного проектування.
Під час навчання студенти набувають знання за напрямами:
- Комп’ютерне моделювання та проектування
- Комп’ютерно-інтегровані технологічні комплекси
- Експлуатація та комп’ютерна діагностика обладнання
- Комп’ютерна графіка та промисловий дизайн
- Маркетинг нових конструкційних матеріалів
- Системи автоматизованого проектування
- Розробка об’єктно-орієнтованих систем для інноваційних технологій
При підготовці фахівця з комп’ютерного проектування дуже важливо використовувати сучасні програмні комплекси. Під час навчання студенти опановують такі програмні комплекси: QForm, SolidWorks, Компас 3D, Inventor, ANSYS, AutoCAD, CATIA.
Де я зможу працювати після випуску?
Знання та навички, які отримують студенти під час навчання, дозволяють працевлаштуватися в широкому спектрі проектних, промислових і виробничих підприємств України і світу. До підприємств світового рівня, які широко використовують будь-які процеси обробки тиском в Україні, і на яких працюють наші випускники можна віднести: Boeing, Finprofile, Corum Group, IMBO, Motorimpex, Єверкон.
До підприємств світового рівня, які тісно працюють з системами автоматизованого проектування та розробки сучасних технологій для підприємств із застосуванням обробки тиском, в Україні можна віднести: PRODOTTI EBI BUTTI SRL, DABESA, FARGUELL NITRA, RUUKKI, POLIMIN, OZKA ENDUSTRIYEL, KEBA FASTENINGS, VETROPAK, TIKKURILA.
Попередня реєстрація абітурієнта
Якщо Вас зацікавила ця спеціальність, Ви можете заповнити анкету попередньої реєстрації абітурієнта, що дасть Вам можливість своєчасно отримувати важливу інформацію щодо вступу до НТУ «ХПІ» натисніть кнопку:
Шукайте нас в мережі: facebook.com >>>, instagram.com>>>