Унікальний девайс для зварювання ХПІ виграв конкурс стартапів

Команда «Weldtogether» викладачів та студентів НТУ «ХПІ» стала переможцем загальноуніверситетського конкурсу молодіжного підприємництва «Summer startup session 2023». Харківські політехніки презентували портативний девайс для контактного зварювання. За підсумками заходу стартап Weldtogether здобув низку перемог у наступних номінаціях: I командне місце; найкраща ідея проєкту; найкраща бізнес-модель; найкраща презентація.

Запропонований портативний девайс для контактного (точкового) зварювання компактний та безпечний, його зручно використовувати у побутових умовах, для створення архітектурних дизайн-проєктів та сувенірної продукції, для навчальних цілей: у навчальній лабораторії, в аудиторіях.

Для забезпечення безперебійної роботи гаджета використовуються сучасні технології — система створена на сучасному 32-розрядному мікроконтролері. Крім того, користувач може вибирати індивідуальні параметри зварювання: час, кількість та потужність імпульсів. Можна зберегти виставлений режим у пам’яті пристрою, щоб надалі не налаштовувати кожного разу.

Для комфорту користувача сам процес зварювання запускається лише однією командою. У девайса є дисплей із кольоровим графічним інтерфейсом, на якому можна відстежувати та контролювати процес зварювання. Також є можливість аварійної зупинки гаджета, що є важливим для користувача та його безпеки.

До складу команди увійшли співробітники та студенти НТУ «ХПІ»:

CEO проєкту Альона Глушко — старший викладач кафедри зварювання;

CAO проєкту Наталія Шматько — професор кафедри менеджменту;

СТО В’ячеслав Куліченко — доцент кафедри промислової та біомедичної електроніки;

Олександр Рожнов – студент кафедри зварювання;

digital manager: Аліса Паламарчук та Ірина Хірна — студентки кафедри менеджменту.

«Наш пристрій — про безпеку, економію часу та матеріалів. І що дуже важливо сьогодні — про економію енергії. Ми вважаємо, що у військовий період та після перемоги необхідно допомогти нашій країні зберегти енергосистему, з чим успішно впорається цей прилад. До того ж його унікальність полягає в тому, що немає необхідності щоразу при включенні заново встановлювати параметри. Також до девайсу можна підключати змінні тримачі різного типу електродів для односторонньої та наскрізної подачі струму. Є активне охолодження, захист від перегріву та випадкової активації», — розповіли автори проєкту.