Викладачі ХПІ пройшли курс зі створення стартапів

Стартап-центр Spark НТУ «ХПІ» провів фінальну онлайн зустріч у рамках Школи-семінару «Стартап-інтенсив для викладачів». Майстер-клас був присвячений пітчингу та майстерності презентації. Загалом у програмі взяла участь понад сотня представників різних кафедр ХПІ. Вони пройшли курс з восьми лекцій від експертів у галузі підприємництва та розвитку проектів — про побудову команди, бізнес-процеси, комунікацію, цінності продукту, маркетинг, фінансову грамотність та інше.

Онлайн-захід відкрив ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол. Він підкреслив, що у цей важкий для країни час харківський Політех продовжує роботу з розвитку стартапів серед студентів та викладачів: «Сьогодні зроблено перші кроки щодо організації стартап-центру, і це нова сторінка не лише для ХПІ, а й для України. Важливо, щоб ми на цьому не зупинялися, а продовжували рухатися вперед. Навіть у тих умовах, коли наші студенти та викладачі знаходяться у різних куточках світу. Бажаю всім успіху та плідної співпраці!».

Фінальний майстер-клас був присвячений темі «Пітчінг. Майстерність презентації. Як презентувати себе, щоб на вас звернули увагу». Його спікером став головний аналітик виробничого акселератора INDAX, CEO компанії з виготовлення електрофурнітури «Plank», суддя в Українському фонді стартапів – USF Андрій Гулий. Він докладно розповів про цілі пітчингу (прим. презентація проекту тривалістю до 10 хв., щоб знайти інвесторів), як презентувати себе, щоб привернути увагу, про валідацію (оцінку) ідеї та MVP (прим. Minimum Viable Product — мінімально життєздатний продукт, що володіє елементарними функціями, достатніми для задоволення перших споживачів), пошук команди, PR проекту, нетворкінг, психологію інвесторів та індикатори цінності стартапу. Усі охочі могли взяти участь у дискусії, поставити спікеру питання, що їх цікавили.

Загалом проект Школа-семінар «Стартап інтенсив для викладачів» був спрямований на вирішення сучасних проблем стартап-руху України та охопив найважливіші аспекти, необхідні для організації, розробки, впровадження та комерціалізації власних ідей.

«Стартап-центр ХПІ продовжує роботу та будує плани на майбутнє. Ми чекаємо на викладачів, вчених, студентів та всіх, хто цікавиться розвитком підприємництва та стартап-руху. Бажаю всім удачі та миру!», — сказала директорка стартап-центру «Спарк» НТУ «ХПІ» Наталія Шматько.

Довідка:

Школа-семінар «Стартап-інтенсив для викладачів» стартувала у лютому 2022 року. Учасниками стали понад сто представників різних кафедр НТУ «ХПІ» – викладачі, науковці та інші працівники. Вони прослухали вісім лекцій, присвячених побудові команди, бізнес-процесам та бізнес-моделям, комунікації в команді, цінностям продукту і як їх визначити, маркетингу та дослідженню ринку, конкурентоспроможності, фінансовій грамотності.

Експертами були: Михайло Маркевич, CТО Elomia, випускник НТУ «ХПІ»; Роман Томашевський, СЕО iCardy, директор Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки НТУ «ХПІ»; Антон Шкоропатенко, CEO UNIT.City у Харкові; Катерина Золотарьова, засновниця бутік-школи англійської мови «English 4 Leaders», коуч, викладач, перекладач з англійської мови, проведення міжнародних освітніх тренінгів та семінарів у країнах Євросоюзу та в Україні; Катерина Зоріна, Product Manager ДІЯ.Бізнес.Харків; Вадим Роговський, PhD, експерт та член журі Ukrainian Startup Fund, експерт у Startup.Network, засновник Startup School, ментор Chernovetskyi Investment Group Seedstars, exCEO стартап інкубатора WannaBiz; В’ячеслав Шатілло, PhD technical, засновник та директор Консалтингової Компанії «ТОР», практикуючий бізнес-консультант та бізнес-тренер, віце-президент «Асамблеї ділових кіл України»; Лідія Пащук, експерт Unit City, Українського фонду стартапів, д.е.н., доцент КНУ ім. Т.Шевченка, Міжнародного інституту бізнесу, сертифікований викладач Чартерного інституту маркетингу (Велика Британія), консультант ПРООН.