Монографії

 Удосконалення методів підвищення довговічності парових турбін : колективна монографія / Т. М. Пугачова, О. В. Кошельнік, О. В. Круглякова, В. Г. Павлова, О. В. Долобовська . – Харків : Друкарня Мадрид, 2021. – 105 с.

В монографії викладено результати досліджень щодо вдосконалення методів оцінки стану роторів парових турбін і вибору їх раціональних конструкцій з метою підвищення тріщиностійкості й довговічності з урахуванням характеру пошкоджень у процесі тривалої експлуатації.
Для аспірантів, студентів, спеціалістів у галузі теплоенергетики та турбінобудування.


Е.Г.Братута, А.М.Павленко, А.В.Кошлак,О.В.Круглякова
Пористі теплоізоляційні матеріали: монографія. – Х.: ТОВ «ЕДЕНА», 2010. – 107 с.
bratuta_pavlenko 
У монографії наведено результати досліджень теплофізичних властивостей і методів виробництва пористих теплоізоляційних матеріалів, що використовуються в різних технологіях теплоенергетики, машинобудування, переробної, харчової та хімічної промисловості. Представлені теоретичні основи процесів спучування матеріалів при термообробці.
Монографія призначена для наукових, інженерно-технічних працівників, а також може бути корисна для аспірантів і студентів теплотехнічних спеціальностей вузів.


Павловский В.Г. 
Особливості гідродинаміки і теплообмену в некруглих каналах
Монографія. – Харків: НТУ «ХПІ», 2006. – 104 с.
pavlovskii_ukr

Монографія присвячена аналізу особливостей гідродинамічних і теплообмінних процесів в некруглих каналах з кутовими зонами (призматичних каналах). Представлені результати аналітичного рішення гідродинамічної задачі і ламінарного теплообміну в каналах з некруглим перетином та експериментального дослідження гідравлічного опору і турбулентного теплообміну в цих каналах. Обгрунтовано можливості інтенсифікації конвективного теплообміну в призматичних каналах за допомогою виступів-турбулізаторів на стінках каналу і дані практичні рекомендації для досягнення при цьому випереджального збільшення інтенсивності тепловіддачі в порівнянні зі збільшенням гідравлічного опору в каналі.
Розраховано на студентів, які вивчають теплообмінні процеси, аспірантів і наукових співробітників, зайнятих розробкою теплообмінних апаратів.

Comments are closed.