Про журнал
Вісник Національного технічного університету «ХПІ» внесено до «Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук», затвердженого рішенням Атестаційної колегії МОН України щодо діяльності спеціалізованих вчених рад, від 15 грудня 2015 р. Наказ № 1328 (додаток 8) від 21.12.2015 р.
У збірнику представлені теоретичні та практичні результати наукових досліджень і розробок в галузі транспортного машинобудування, що виконані викладачами вищої школи, аспірантами, науковими співробітниками різних організацій і підприємств.
Про редакційну раду
Редакційна колегія серії:
Відповідальний редактор: Єпіфанов Віталій Валерійович, канд. техн. наук, проф., НТУ«ХПІ»
Заст. відповідального редактора: Воронцов Сергій Миколайович, канд. техн. наук, доц.,НТУ «ХПІ»
Відповідальний секретар: Воронцов Сергій Миколайович, канд. техн. наук, доц., НТУ «ХПІ»
Члени редколегії:
Волонцевич Дмитро Олегович, д-р техн. наук, проф., каф. ІТСКГМ, НТУ «ХПІ»;
Дущенко Владислав Васильович, д-р техн. наук, проф., каф. ІТСКГМ, НТУ «ХПІ»;
Івашко Виктор Сергеевич, д-р техн. наук, проф., каф.»Технічна експлуатація автомобілів»,
Білоруський національний технічний університет, Білорусь;
Кальченко Борис Іванович, д-р техн. наук, проф., каф. АТ, НТУ «ХПІ»;
Клец Дмитрий Михайлович, д-р техн. наук, доц., каф. «Інформаційних технологій і
мехатроніки», ХНАДУ;
Омельяненко Віктор Іванович, д-р техн. наук, проф., каф. ЕТТ, НТУ «ХПІ»;
Парсаданов Ігор Володимирович, д-р техн. наук, проф., каф. ДВЗ, НТУ «ХПІ»;
Пильов Володимир Олександрович, д-р техн. наук, проф., каф. ДВЗ, НТУ «ХПІ»;
Самородов Вадим Борисович, д-р техн. наук, проф., каф. АТ, НТУ «ХПІ»;
Ткачук Микола Анатолійович, д-р техн. наук, проф., каф. ТММ і САПР, НТУ «ХПІ»;
Руцкий Мірослав, д-р техн. наук, проф., Гуманітарно-технологічний університет, Польща
Про рецензування
Всі рукописи спочатку розглядаються редакційною радою на предмет оцінки їх відповідності тематиці і вимогам Вісника Національного технічного університету «ХПІ», серія Транспортне машинобудування.
Після рішення редакційної ради, представлені рукописи спрямовуються внутрішньому та зовнішньому експертам, працюючим у відповідній області. Рукопис проходить подвійне сліпе рецензування: ні автори, ні рецензенти не знають один одного.
Про дотримання редакційної етики
Засади професійної етики в діяльності редактора і видавця
У своїй діяльності редактор Вісника Національного технічного університету «ХПІ», серія Проблеми механічного приводу, несе відповідальність за оприлюднення авторських творів, що накладає необхідність проходження наступним основоположним принципам:
— При прийнятті рішення про публікації редактор н Вісника Національного технічного університету «ХПІ», серія Проблеми механічного приводу, керується достовірністю представлення даних і наукової значимістю розглянутої роботи.
— Редактор повинен оцінювати інтелектуальний зміст рукописів незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних поглядів, походження, громадянства, соціального стану чи політичних уподобань авторів.
— Неопубліковані дані, отримані з представлених до розгляду рукописів, не повинні використовуватися для особистих цілей або передаватися третім особам без письмової згоди автора. Інформація або ідеї, отримані в ході редагування та пов’язані з можливими перевагами, повинні зберігатися конфіденційними, і не використовуватися з метою отримання особистої вигоди.
— Редактор не повинен допускати до публікації інформації, якщо є достатньо підстав вважати, що вона є плагіатом.
— Редактор спільно з видавцем не повинні залишати без відповіді претензії, що стосуються розглянутих рукописів або опублікованих матеріалів, а також при виявленні конфліктної ситуації приймати всі необхідні заходи для відновлення порушених прав.
Етичні засади в діяльності рецензента
Рецензент здійснює наукову експертизу авторських матеріалів, внаслідок чого його дії повинні носити неупереджений характер, що полягає у виконанні наступних принципів:
— Рукопис, отримана для рецензування, повинна розглядатися як конфіденційний документ, який не можна передавати для ознайомлення чи обговорення третім особам, які не мають на те повноважень від редакції.
— Рецензент зобов’язаний давати об’єктивну і аргументовану оцінку викладеним результатами дослідження. Персональна критика автора неприйнятна.
— Неопубліковані дані, отримані з представлених до розгляду рукописів, не повинні використовуватися рецензентом для особистих цілей.
— Рецензент, який не володіє, на його думку, достатньою кваліфікацією для оцінки рукопису, або не може бути об’єктивним, наприклад у випадку конфлікту інтересів з автором або організацією, повинен повідомити про це редакцію з проханням виключити його з процесу рецензування даної рукописи.
Засади, якими повинен керуватися автор наукових публікацій
Автор (або колектив авторів) усвідомлює, що несе первісну відповідальність за новизну і достовірність результатів наукового дослідження, що передбачає дотримання таких принципів:
— Автори статті повинні надавати достовірні результати проведених досліджень. Завідомо помилкові або сфальсифіковані затвердження неприйнятні.
— Автори повинні гарантувати, що результати дослідження, викладені в наданій рукописи, повністю оригінальні. Запозичені фрагменти або твердження повинні бути оформлені з обов’язковим зазначенням автора і першоджерела. Надмірні запозичення, а також плагіат в будь-яких формах, включаючи неоформлені цитати, перефразування або присвоєння прав на результати чужих досліджень, неетичні і неприйнятні.
— Необхідно визнавати внесок всіх осіб, так чи інакше вплинули на хід дослідження, зокрема, в статті повинні бути представлені посилання на роботи, які мали значення при проведенні дослідження.
— Автори не повинні надавати в Вісник Національного технічного університету «ХПІ», серія Проблеми механічного приводу, рукопис, яка була відправлена в інший журнал і знаходиться на розгляді, а також статтю, вже опубліковану в іншому журналі.
— Співавторами статті повинні бути вказані всі особи, які внесли істотний внесок у проведення дослідження. Серед співавторів неприпустимо вказувати осіб, які не брали участь в дослідженні.
— Якщо автор виявить істотні помилки або неточності в статті на етапі її розгляду або після її опублікування, він повинен якнайшвидше повідомити про це редакцію журналу.
Розділ для авторів
Правила оформлення і порядок подання статей у вісник НТУ «ХПІ»