Кафедра “Автомобіле – і тракторобудування”
Спеціальність 7.090258 – Автомобілі та автомобільне господарство”
Розробка технологій експлуатації та ремонту; автотехнічна експертиза; діагностика систем автомобіля і передпродажна підготовка; організація та оптимізація перевезень; маркетингові дослідження ринку вітчизняних та зарубіжних автомобілів; виконання менеджерських функцій.
Спеціальність 8.090211 – “Колісні та гусеничні транспортні засоби”
Розробка нової техніки з використанням систем комп’ютерного проектування і сучасних інформаційних технологій; аналітичне та експериментальне дослідження та оптимізація конструктивних рішень; організація та проведення науково-дослідних робіт в області автотракторобудування.
Кафедра “Інформаційні технології і системи колісних і гусеничних машин”
Спеціальність 8.090211 Колісні та гусеничні транспортні кошти (до 2013р. – Озброєння і військова техніка)
Спеціалізація “Військові гусеничні та колісні машини”.
До 2013 року спеціальність називалася “Озброєння і військова техніка” (05050281), мала спеціалізацію “Конструювання бронетанкової техніки і озброєння”.
Фахівець, який отримав вищу освіту за цією спеціальністю, підготовлений для проектно-конструкторської, організаційної, експлуатаційної, випробувальної та науково-дослідної діяльності в області виробництва гусеничних і колісних машин (ГКМ) як спеціального, так і народно-господарського призначення.
Спеціальність Електричні системи і комплекси транспортних засобів
Спеціалізація “Електронні і мікропроцесорні системи транспортних засобів”.
По закінченні університету фахівець отримує кваліфікацію інженера-електромеханіка і підготовлений для проектно-конструкторської, організаційної, монтажно-налагоджувальної, науково-дослідної та ремонтно-діагностичної діяльності в області виробництва і експлуатації машин народно-господарського і спеціального призначення, до складу яких входять агрегати і системи з мікропроцесорним управлінням.
Спеціальність Інформаційні технології проектування
Спеціалізація “Комп’ютерне проектування транспортних засобів”.
Спеціальність існує в рамках бакалаврату за напрямом “Комп’ютерні науки”.
Фахівець, який отримав вищу освіту за цією спеціальністю, має знання та навички в області програмування і інформаційних технологій, так і в області об’єкта проектування – транспортних машин спеціального і народно-господарського призначення. Це досягається завдяки творчому підходу в навчанні, а саме індивідуальній роботі зі студентами. Лабораторні заняття проводяться на сучасному комп’ютерному обладнанні: процесори класу Intel i5-4670, з частотою 3,4 ГГц, ОЗУ – 8Гб, монітори 24 дюйми, і на ліцензійному програмному забезпеченні: MatLab, MathCad, ISIS Proteus, CodeVision AVR, Pro/ENGINEER, SolidWorks, Компас 3D, Model Vision Studium.
Кафедра “Двигуни внутрішнього згоряння”
Конструювання і виробництво двигунів внутрішнього згорання розробка сучасних двигунів внутрішнього згоряння, з використанням новітніх автоматизованих систем комп’ютерного проектування
Експлуатація, діагностика та організація ремонту двигунів внутрішнього згоряння
системи комп’ютерного управління і діагностики двигунів, екологізація двигунів, многотопливность
Кафедра “Електричний транспорт та тепловозобудування”
Спеціальність 092202 “Електричний транспорт”
За спеціальністю «Електричний транспорт» проводиться підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів у галузі створення та експлуатації електричного транспорту (електровози, електропоїзди, метропоезда та інші) і систем його електропостачання (тягові електричні станції та мережі).
Підготовка студентів за цією спеціальністю ведеться, орієнтуючись не тільки на традиційні види електричного транспорту для залізних доріг, але і на перспективні – високошвидкісний колісний, а також високошвидкісний магнитолевітуючий.
Спеціальність “Локомотиви та локомотивне господарство”
Випускники спеціальності мають широкий профіль: вони здатні проектувати тепловози, вагони і спеціальну залізничну техніку, а також їх складові: енергетичне обладнання – двигуни внутрішнього згоряння, електричні машини і електроприводу; механічну частину, систему управління рухом як магістрального, так і промислового рейкового транспорту. Вони також можуть проводити наукові та маркетингові дослідження, експлуатувати рухомий склад залізниць.
Навчання проводиться на базі сучасних комп’ютерних технологій. Виробнича практика студентів проходить на провідних підприємствах України, а також у депо.
Кафедра “Теорія і системи автоматизованого проектування механізмів і машин”
Спеціальність “Інформаційні технології проектування”
Спеціалізація “Комп’ютерне моделювання механічних систем”
Випускники даної спеціальності мають глибоку універсальну і фундаментальну загальноінженерну підготовку в поєднанні з відмінним володінням комп’ютерними методами моделювання об’єктів дослідження. Фахівці, які мають можливість за допомогою сучасних програмних комплексів оцінити характеристики конструкцій на різних етапах їх життєвого циклу, становлять потенційну технічну еліту.