Абітурієнту
Галузь знань: 13 “Механічна інженерія“
Спеціальність: 133 “Галузеве машинобудування”
Конкурсна пропозиція «Машини і обладнання для технологічних процесів»
Профільований пакет дисциплін: “Автоматизовані та роботизовані технологічні комплекси в машинобудуванні” (підготовка на основі ПЗСО та МС).
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників: бакалавр, магістр.
Випускникам надаються системні знання та кваліфікація з автоматизвції та комплексної механізації машинобулування, сучасних виробничих процесів, робототехнічних систем та комп’ютерно-інтегрованих технологій.
Основні спеціальні навчальні дисципліни: Мікропроцесорні та програмні засоби автоматизації; Комп’ютерні технології в машинобудуванні; Основи інженерної творчості; Технологія вимірювання і прилади; Автоматизоване металорізальне устаткування та робототехнічні системи у машинобудуванні; Основи проектування систем автоматизації; Автоматизований електропривод; Технологія автоматизованого машинобудівного виробництва; Високі технології в машинобудуванні; Гнучкі виробничі системи; Програмування верстатiв з ЧПК; Автоматизація виробничих процесів; Реверсивиний інжинирінг; Основи технологічного прогнозування; Елекровимірювальне обладнання; Автоматизовані системи керування технологічними процесами; Мехатроніка та компонетика технологічного обладнання; Пристрої та системи автоматизації верстатів; CALS-технології в машинобудуванні; Структурно-параметрична оптимізація технологічних систем у машинобудуванні; Інтегровані виробничі системи; Технологічні проблеми сучасного виробництва.
Можливості працевлаштування.
- Машинобудівні виробництва будь якої форми власності
- Конструкторські відділи по проектуванню засобів автоматизації
- Технологічні відділи з автоматизації підготовки технологічних процесів обробки деталей і складання виробів
- Науково-дослідницькі підрозділи і інститути з питань автоматизації виробничих процесів
- Проектні організації з підготовки керуючих програм для верстатів з ЧПК і обробляючих центрів
Випускники нашої кафедри працюють на посадах: інженер-електромеханік, інженер-конструктор, інженер-дослідник на підприємствах: Державне підприємство Харківський машинобудівний завод “ФЕД” та ПАТ “ФЕД”, Державне підприємство “Завод імені В.О. Малишева”, АТ “Українськи енергетичні машини”(ТУРБОАТОМ), АТ «ХАРКІВСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД «КОРУМ СВІТЛО ШАХТАРЯ» в м.Харків та інші. Детальніше…
Галузь знань: 13 “Механічна інженерія”
Спеціальність: 131 “Прикладна механіка”
Конкурсна пропозиція «Технологічні та логістичні системи у машинобудуванні»
Профільований пакет дисциплін: “Технології автоматизованого виробництва та металорізальні системи” (підготовка на основі ПЗСО та МС)
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників: бакалавр, магістр.
Випускникам надаються системні знання та кваліфікація з технології машинобудування, металорізальних верстатів та інструментів.
Напрями підготовки студентів:
- Проектування нових технологічних процесів обробки деталей і складання машин
- Організація автоматизованого машинобудівного виробництва
- Проектування технологічних процесів обробки і складання виробів
- Проектування засобів технологічного оснащення і автоматизації
- Управління якістю машинобудівної продукції
- Сучасні методи проектування металорізальних верстатів і систем
- Математичне і комп’ютерне моделювання технічних систем
- Конструкторсько-технологічна підготовка виробництва
- Сервіс і технічна експлуатація технологічного обладнання
- Реверсивний інжинирінг на основі субтрактивних (обробка на верстатах з ЧПК) та адитивних технологій (3D друк)
Основні спеціальні навчальні дисципліни: Основи теорії різання матеріалів та ріжучий інструмент; Системи CAM/CAE в машинобудуванні; Металорізальні верстати; Механоскладальні цехи, транспортні системи та автоматичні лінії; Технологічна оснастка; Технології обробки типових деталей та ремонту; Технологічні процеси складання машин; Програмування верстатiв з ЧПК; Гнучкі виробничі системи; Експлуатація металорізального обладнання; Сучасні адитивні технології; Автоматизація виробничих процесів; Реверсивиний інжинирінг; Основи технологічного прогнозування; CALS-технології в машинобудуванні; Спеціальні енергоефективні технології; Динаміка та комп’ютерне моделювання технологічного обладнання; Надійність та екологічність верстатних систем; Мехатроніка та компонетика технологічного обладнання; Інтегровані виробничі системи; Основи інженерної творчості; Структурно-параметрична оптимізація технологічних систем у машинобудуванні; Технологічні проблеми сучасного виробництва.
Можливості працевлаштування:
- Машинобудівні виробництва будь якої форми власності
- Конструкторські відділи з проектування технологічного обладнання
- Технологічні відділи з проектування процесів обробки деталей і складання виробів, підготовки керуючих програм для верстатів з ЧПК і обробляючих центрів
- Відділи головного механіка з експлуатації та ремонту технологічного обладнання
- Науково-дослідницькі підрозділи і інститути з питань технологічної підготовки машинобудівних виробництв
Посади, які можуть обіймати випускники: інженер-технолог; інженер-конструктор; інженер з експлуатації та ремонту технологічного устаткування; керівник виробництва, підприємства, організації.
Випускники нашої кафедри працюють на посадах: інженер-механік, інженер-технолог, інженер-дослідник на підприємствах: Державне підприємство Харківський машинобудівний завод “ФЕД” та ПАТ “ФЕД”, Державне підприємство “Завод імені В.О. Малишева”, АТ “Українськи енергетичні машини”(ТУРБОАТОМ), АТ «ХАРКІВСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД «КОРУМ СВІТЛО ШАХТАРЯ» і д ІНШІ. Детальніше…