Кафедра «Інтегровані технології машинобудування» ім. М.Ф. Семка

НТУ "ХПІ", навчально-науковий інститут механічної інженерії і транспорту

Кафедра «Інтегровані технології машинобудування» ім. М.Ф. Семка - НТУ "ХПІ", навчально-науковий інститут механічної інженерії і транспорту

Зустрічі зі стейкхолдерами

Зустрічі зі стейкхолдерами на кафедрі ІТМ

Підготовка фахівців прикладної механіки (спеціальність 131) не може бути повною, якщо вона органічно не поєднує як теоретичну, так і практичну складову процесу навчання. При цьому практична складова процесу навчання дедалі більше виходить на перший план як під час підготовки бакалаврів та магістрів, так і при розподілі випускників на робочі місця.

Традиційно на кафедрі «Інтегровані технології машинобудування технологій машинобудування» імені М.Ф. Семка велика увага приділяється інтеграції теоретичного та практичного навчання студентів у рамках спеціалізацій: 131-01 – інтегровані технології машинобудування; 131-02 – інструментальне виробництво; 131-07 – стандартизація, сертифікація та управління якістю продукції.

Цей процес поєднує в собі роботу викладачів, персоналу кафедральних лабораторій, а також підприємств, на яких студенти проходять виробничу та переддипломну практики, набувають робочих спеціальностей.

Великий науково-технічний потенціал кафедри ІТМ імені М.Ф. Семко (навчально-виставковий центр метрологічних вимірювань, лабораторії різання матеріалів, високих технологій машинобудування, метрологічна та матеріалознавча лабораторії) дозволяє на високому рівні вирішувати питання практичної підготовки студентів щодо різних спеціальних дисциплін. Разом з тим, організаційна складова процесу створення виробу (від отримання заготовки до збирання вузла) не може бути повною мірою вивчена та освоєна без отримання практичного досвіду роботи на підприємствах повного циклу виробництва.

У цьому контексті у кафедри склалися стійкі навчальні та науково-виробничі зв’язки з такими підприємствами, як фірми «КОДА», «Вертикаль», заводами: ПАТ «Світло шахтаря», ДП ХМЗ «ФЕД», ВАТ «ТУРБОАТОМ».

Зустріч з стейкхолдерами підприємств.

 

Екскурсія для представників підприємств на кафедрі ІТМ.

На приклад, зустріч з представниками  перелічених підприємств в жовтні 2021р. На зустрічі стейкхолдери підприємств виказали свої побажання що до навчальних дисциплін студентів, концентрували увагу на глибокому вивченні комп’юторних технологій, спеціальних предметів та іноземної мови.

Студенти з увагою слухають роботодавців.

Дискусія між стейкхолдерами та випускниками кафедри, що зав’язалася при цьому, чітко показала, що не тільки керівництво підприємства та ВНЗ НТУ ХПІ «захворіли» на ідею дуального навчання, а й присутні при цьому студенти молодших курсів висловили зацікавленість у навчанні та роботі на ціх підприємствах.