Кафедра «Інтегровані технології машинобудування» ім. М.Ф. Семка

НТУ "ХПІ", навчально-науковий інститут механічної інженерії і транспорту

Кафедра «Інтегровані технології машинобудування» ім. М.Ф. Семка - НТУ "ХПІ", навчально-науковий інститут механічної інженерії і транспорту

Матеріали конференцій, програми, наукові статті за участю студентів та аспірантів

Матеріали конференцій, програми, наукові статті.

У 2021 році провідне світове видавництво Springer опублікувало науковий збірник «Advanced Manufacturing Processes II», який створений за підсумками 2-ї Грабченківської міжнародної конференції «Передові виробничі процеси» (Interpartner 2020). Вчені Харківського Політеху були серед організаторів і учасників цієї конференції, а також серед редакторів книги та авторів статей, які увійшли до неї. Видання пропонує всеосяжний огляд інноваційних досліджень на стику виробництва, розробки нових матеріалів і машинобудування.

001

 

Збірник «Advanced Manufacturing Processes II» (Передові виробничі процеси II) видано в 2021 році в рамках серії наукових книг «Lecture Notes in Mechanical Engineering» (Конспекти лекцій з машинобудування). Він був опублікований міжнародним видавництвом Springer, що передбачає індексування в базі даних Scopus, а також надання матеріалів на розгляд до бази даних Web of Science.
До видання увійшли вибрані статті учасників 2-ї Грабченківської міжнародної конференції «Передові виробничі процеси» (Interpartner 2020), яка відбулася у вересні 2020 року в Одесі. У ньому можна побачити огляди інноваційних методів виробництва і конструювання, звіти про розвиток технологій створення сучасних матеріалів і процесів їх обробки, опис останніх досягнень у виробництві технологій і якості, аналіз можливостей для міждисциплінарних досліджень в інженерії. Крім того, збірник спрямований на полегшення комунікації та співпраці між різними групами, які працюють над аналогічними темами і пропонує міст між академічними та промисловими дослідниками.
У збірнику — 82 статті, з них — стаття «Performance and Relative Consumption of Diamond Grains During High-Speed Diamond Sharpening of Superhard Materials», автори — співробітники кафедри інтегрованих технологій машинобудування ім. М.Ф. Семка НТУ «ХПІ» Дмитро Ромашов, Володимир Федорович, Володимир Доброскок, Іван Пижов, Євген Островерх.
У 2022 році це ж видання опублікувало статтю «Natural Vibrations of a Turbine Blade During Milling» за участю аспіранта кафедри Валерія Летюка та його наукового керівника, завідувача кафедрою Олександра Шелкового.

002_01

 

Здобувачі вищої освіти та їх керівники мають змогу опубліковувати свої наукові розробки у таких виданнях як:

Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Технології в машинобудуванні. Вестник Национального технического университета «ХПИ». Серия: Технологии в машиностроении = Bulletin of the National Technical University “KhPI”. Series: Techniques in a machine industry: зб. наук. пр. / Нац. техн. ун-т «Харків. політехн. ін-т». — Харків : НТУ «ХПІ», 2022 — № 2(6). —126с. — ISSN 2079-004Х.

Який включено до «Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії», категорія «Б» (наказ МОН України № 409 від 17.03.2022 р.).

Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Технології в машинобудуванні. Вестник Национального технического университета «ХПИ». Серия: Технологии в машиностроении = Bulletin of the National Technical University “KhPI”. Series: Techniques in a machine industry: зб. наук. пр. / Нац. техн. ун-т «Харків. політехн. ін-т». – Харків: НТУ «ХПІ», 2023– № 2(8). – 150 с.–ISSN 2079-004Х(Print), ISSN 2786–7587(Online).

Який включено до «Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії», категорія «Б» (наказ МОН України  № 320 від 07.04.2022 р.). Періодичність   2 рази на рік.   УДК 620- УДК 629 та  до зовнішніх інформаційних систем, у тому числі в наукометричну базу даних Index Copernicus (Польща), Google Scholar; зареєстрований у світовому каталозі періодичних видань бази даних Ulrich’s Periodicals Directory (New Jersey, USA).

005

 

Такі, наприклад , як стаття Летюка Валерія Івановича (Letiuk Valerii) – аспіранта кафедри «Інтегровані технології машинобудування ім. М.Ф. Семка» Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», заступника начальника цеху в АТ “Українські енергетичні машини”, м. Харків, e mail: spirit.nrg.13@gmail.com, ORCID: 0000-0002-9600-2371

Щорічні міжнародні науково-практичні конференції «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я».

007

Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров‘я. (MicroCAD-2021). ПРОГРАМА.

Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я: тези доповідей ХXІХ міжнародної науково-практичної конференції MicroCAD-2021, 18-20 травня 2021 р.: у 5 ч. Ч. I. / за ред. проф. Сокола Є.І. – Харків: НТУ «ХПІ». – 333 с

Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я. (MicroCAD-2022). ПРОГРАМА.

Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я: тези доповідей ХXХ міжнародної науково-практичної конференції MicroCAD-2022, 19-21 жовтня 2022 р. / за ред. проф. Сокола Є.І. – Харків: НТУ «ХПІ». – 1107 с.

Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я. (MicroCAD-2023). ПРОГРАМА.

Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я: тези доповідей ХXХІ міжнародної науково-практичної конференції MicroCAD-2023, 17–20 травня 2023 р. / за ред. проф. Сокола Є.І. — Харків : НТУ «ХПІ». — 1406 с.

Нові та нетрадиційні технології в ресурсо- та енергозбереженні: Матеріали міжнародної науково-технічної конференції, 6-7 грудня 2023 р., м. Одеса. – Одеса: 2023. – 387 с.

Авторські свідоцтва та патенти

На кафедрі розроблено комплекси програмного забезпечення для впровадження на виробництві та навчальному процесі. У розробці брали участь науковий керівник, професор Шелковий О.М. аспірант Мироненко С.О. та співробітники кафедри. На програми оформлено авторські права.

Комп’ютерна програма призначена для геометричного моделювання плоских кінематичних кривих як потенційних профілів бічних поверхонь зубів зуборізних інструментів для виготовлення неевольвентних зубчастих передач.

3 LinesModel

 

Комп’ютерна програма призначена для дослідження якісних показників невольвентних зубчастих зачеплень.

1 Gear

 

Комп’ютерна програма призначена для математичної обробки емпіричних даних, отриманих багаторазовими вимірами дійсних розмірів деталей партії, виконаних на ідентичному устаткуванні при заданому технологічному процесі.

2 Statistics

 

04 SKMBT_C28423012610580
05 SKMBT_C28423012610571
06 Патент_151483