16.11.2021 р. в дистанційному форматі для студентів НТУ «ХПІ» (в тому числі курсантів Інституту танкових військ) і НАУ «ХАІ» відбулася друга лекція професора Литовської військової академії Миколи Добржинского.
Лекцію було присвячено опису методології дослідження надійності дизелів в складних умовах Афганістану. Дослідження проводилося на автомобілях Toyota Land Cruiser 100, M998A2, MB Unimog у горній пустелі в період з 2005 по 2012 рік.
Розглянуто загальну схему проведення дослідження, особливості теоретичних та експериментальних методів, специфіку отримання даних об’єктів, методи визначення впливу кліматичних та погодних умов на надійність двигунів та розподілу похибок при вимірюваннях, наведено опис аналітичної моделі робочого процесу двигунів в умовах високогір’я, методологію визначення властивостей мастила двигунів.
Зацікавленість студентів, курсантів і викладачів у матеріалі лекції підтверджується великою кількістю запитань в ході і наприкінці лекції. На запитання Микола Добржинський надав вичерпні відповіді, поділився досвідом з описом життєвих ситуацій, що виникали в нього під час проведення досліджень.
Між професором кафедри ДВЗ Ігорем Парсадановим і лектором Миколою Добржинським зав’язалася цікава наукова дискусія. По ходу лекції у відомого вченого в галузі надійності деталей циліндропошневої групи професора кафедри ДВЗ Володимира Пильова виникли пропозиції щодо подальшого розвитку наукових досліджень професора Миколи Добржинського з урахуванням досвіду кафедри в напрямі дослідження.
Відзиви студентів:
Студент 4-го курсу Олександр Мирошник, гр. Е-418б: «Лекции Николая Добржинского действительно очень интересны и познавательны. Глубоко раскрывают аспекты и проблемы использования ДВС в суровых условиях Афганистана . Ценность лекциям также добавляет, непосредственно, опыт лектора и конфиденциальность информации. Ранее не встречал такой информации ни в обычной, ни в технической литературе. Большое спасибо за данный курс!».
Студентка 1-го курсу Маляревська Анастасія, гр. Е-421б: «Очень интересная и познавательная лекция! Никогда не подумала бы, что современные автомобили, напичканные электроникой и технологиями, отказываются беспомощными в таких климатических условиях».