Вчені НТУ «Харківський політехнічний інститут» стали головними спікерами прес-конференції «Роль стартапів у інвестиційній привабливості України». Захід відбувся 20 січня в Харківському прес-клубі. Представники ХПІ — директор Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки, СЕО стартапу «iCardy», д.т.н. Роман Томашевський, директор стартап-центру «SPARK», к.е.н. Марія Маслак і професор, к.е.н. Тарас Данько обговорювали світові тенденції розвитку стартап-руху та проблеми, з якими доводиться стикатися в Україні. Також говорили про роль університетів у цьому процесі, зокрема, обговорювали потенціал нещодавно відкритого стартап-центру «SPARK» НТУ «ХПІ».
«SPARK» — майданчик для просування молодіжних бізнес ідей. Тут вже пройшло декілька заходів зі стартапів. Мені здається, це гарна запорука для підтримки та розвитку проектів нашої креативної молоді. Стартап зараз — відмінний шлях для швидкого розвитку бізнесу, швидкого масштабування», — зазначила директорка стартап-центру «SPARK» НТУ «ХПІ» Марія Маслак.
За словами Романа Томашевського, сьогодні вже можна говорити про декілька успішних стартапів харківських політехніків: «DEW POCKET» і «ELOMIA», яким вдалося залучити солідну інвестиційну підтримку, а також перемогти в технологічних виставках і конкурсах. Крім того, стартап вчених ХПІ — «iCardy», СЕО якого є Роман, у грудні 2020 року одержав підтримку Українського інвестиційного фонду, а також став переможцем двох технологічних конкурсів з розробки стартапів.
Як розповів професор кафедри міжнародного бізнесу та фінансів НТУ «ХПІ» Тарас Данько, головний рухомий фактор для створення стартапа — зміни світу, промисловий ривок. «Відбувається четверта промислова революція. Все старе відходить. Тому вихід один — створювати стартапи в нових технологіях, нових галузях. І все це ми повинні зрозуміти, засвоїти та розвивати», — підкреслив експерт.
В процесі дискусії учасники дійшли висновку, що для повноцінного функціонування стартап середовища в Україні необхідно: удосконалювати нормативно-правову базу, забезпечувати ефективну взаємодію стейкхолдерів (держави, органів місцевої влади, освітніх установ і їх випускників, представників бізнесу); впроваджувати позитивний, передовий досвід стартап-руху.
Спікери від ХПІ подякували організаторам заходу за можливість плідного обміну думками, що є запорукою подальшого ефективного розвитку стартап-культури.
Відео прес-конференції можна подивитися за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=QRDNn5ht7Iw