В НТУ «ХПІ» обрали переможців четвертого сезону освітньо-стипендіальної програми CIG R&D LAB від Chernovetskyi Investment Group (CIG). Ними стали стартапи WeLight і Opty team. Перший проект реалізує бездротову технологію передачі енергії на великі відстані з малими втратами. Другий — спрямований на боротьбу з коронавірусною інфекцією, шляхом розробки генератора озону для знезараження поверхонь і об’єктів. Автори «золотих» стартапів — студенти і викладачі ХПІ. Вони представляють кафедру промислової та біомедичної електроніки, хімічної техніки та промислової екології, фізвиховання. Переможці отримають подальше фінансування на розвиток своїх проектів.
Всього в четвертому сезоні від CIG R&D LAB від ХПІ брали участь більше тридцяти проектів, з яких було відібрано лише п’ять. Протягом року команди харківських політехніків працювали над своїми стартапами з менторами, експертами та стипендіальною підтримкою від Фонду. До фіналу вийшли такі проекти:
- Opty team — генератор озону для знезараження поверхонь і об’єктів від коронавірусної інфекції COVID-19 (Автори: студент Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки ХПІ кафедри промислової та біомедичної електроніки Роман Переходько, аспірантка кафедри хімічної техніки та промислової екології Оксана Гетта. Керівник проекту — старший викладач кафедри промислової та біомедичної електроніки Микола Махонін).
- WeLight — бездротова технологія передачі енергії на великі відстані з малими втратами (Автори: студенти Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки ХПІ кафедри промислової та біомедичної електроніки Олексій Пилипенко та Тетяна Коритченко. Науковий керівник — інженер-дослідник кафедри фізичного виховання Віталій Галиця) .
- FloatyColor — флуоресцентні фарби для малювання на воді (Автори: студенти Навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії ХПІ кафедри органічного синтезу і нанотехнологій Віталій Бондарєв і Влада Васильєва. Науковий керівник — доцент кафедри органічного синтезу і нанотехнологій Віталій Дістанов).
- 4W | RFID Open LAB — оптимізація ідентифікації вантажу на складі за допомогою RFID-технології (Автори: студент Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту ХПІ Володимир Алексєєв, доценти кафедри підйомно-транспортних машин і устаткування Іван Варченко і Всеволод Стрижак. Науковий керівник — завідувач кафедри підйомно-транспортних машин і устаткування Валентин Коваленко).
- WearTEG — тонкоплівковий термоелектричний генератор на поверхні тканини для живлення біосенсорів із використанням різниці температур людського тіла і навколишнього середовища (Автори: студент та аспірант Навчально-наукового інженерно-фізичного інституту ХПІ кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики Владислав Чорний і Дмитро Жадан. Науковий керівник — доцент кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики Наталія Клочко).