Кафедра електричних машин НТУ «ХПІ» бере активну участь у встановленні та розвитку міжнародних відносин. Зокрема в період з серпня 2015 р. до теперішнього часу ведеться активна плідна співпраця з Магдебурзьким університетом ім. Отто-фон-Геріке, відповідно до існуючих домовленостей.
Відрядження молодих вчених
кафедри «Електричні машини» НТУ ХПІ
в Магдебурзький університет ім. Отто фон Геріке
на кафедру «Системи електроприводу»
з 25 січня по 02 лютого 2020 року
Цього разу м. Магдебург привітало нас чудовими новорічними нарядами і в повітрі ще відчувалось свято.
Під час перебування в Магдебурзькому університеті ім. Отто фон Геріке, співробітники кафедри «Електричні машини» доцент, канд. техн. наук Маслєнніков А.М., доцент, канд. техн. наук Єгоров А.В., доцент, канд. техн. наук Дунєв О.О. працювали в лабораторії кафедри «Системи електроприводу» як зазвичай активно і, після планування експериментів, складання схеми експериментальної установки, провели випробування електричної машини з поперечним магнітним потоком. Дослідження проводились для різних частот обертання в генераторному режимі роботи.
На підставі отриманих результатів дослідження розроблено модернізовану конструкцію електричної машини з поперечним магнітним потоком і створена її 3D-модель, а також підготовлено тези доповіді для участі в науковій міжнародній онлайн конференції, що відбудеться у м. Ванкувер (Канада) на англійській мові.
Кафедра«Системи електроприводу»Магдебурзького університету ім. Отто фон Геріке дуже інтернаціональна, на ній працюють науковці із різних країн світу згідноіз державними програмами обміну, що фінансуються із бюджету країни.
Нам вдалось познайомитися із одним із таких науковців, який приїхав по програмі обміну між двома ВНЗ Німеччини та Узбекистану– Ішназаров Ойбек Хайрілаєвіч, Інститут енергетики і автоматики Академії наук Республіки Узбекистан (м. Ташкент), доктор технічних наук, заступник директора із науки(на фото – другий із ліва).
Ми радо обмінялися контактами та запросили його на майбутню IEEE міжнароднуконференцію, яка відбудеться у Жовтні 2020 р. в НТУ «ХПІ» у Харкові, також запросили його абітурієнтів вступати до нас на кафедру на контрактну форму навчання.
Для продовження плідної співпраці укладено Угоду про наукове і творче співробітництво на період з 2020 р. до 2025 р. по темі: «Розвиток теорії і дослідження електричних машин з поперечним магнітним потоком» в рамках договору між Магдебурзьким університетом ім. Отто фон Геріке та Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» від 2 квітня 1993 р.
Відрядження молодих вчених
кафедри «Електричні машини» НТУ ХПІ
в Магдебурзький університет ім. Отто фон Геріке
на кафедру «Системи електроприводу»
В рамках міжнародного співробітництва між НТУ “ХПІ” та Магдебурзьким університетом ім. Отто фон Геріке (Німеччина, м. Магдебург) 2019 рік почався з десятиденного відрядження (20.01-30.01) групи молодих вчених і студента кафедри «Електричні машини» на кафедру «Системи електроприводу» в складі: доцент Маслєнніков А.М., доцент Дунєв О .О., доцент Єгоров А.В., студент Бредун Р.В.
Університет Отто фон Геріке в Магдебурзі був заснований в 1993 році і є одним з наймолодших університетів в Німеччині. Цей університет має близько 14 000 студентів на дев’яти факультетах. Він названий на честь фізика (і мера Магдебурга) Отто фон Геріке, відомого своїми експериментами з Магдебурзькими півкулями.
Колишній Технічний Університет Магдебург (технічна школа Магдебурга), педагогічний коледж і медична школа були об’єднані в університеті. Університет зараз складається з дев’яти факультетів.
В ході відрядження молоді вчені ознайомились з виготовленими зразками електрогенераторів з поперечним магнітним потоком, оформили презентацію щодо розробки магнітної системи та її особливостей проектування.
Культурною програмою стала подорож до м. Амстердам. Погода в цьому місті дуже мінлива тому за один день були і зливи, і сонце, і потужний вітер. Дуже красива і незвичайна міська бібліотека.
Місто Амстердам поправу є велосипедною столицею, про що свідчить не тільки кількість велосипедистів у дорожньому трафіку, а і кількість та масштаб велопарковок.
У цьому місті зустрічаються різні типи та модифікації електромобілів, які є транспортним засобом щоденного користування.
З 01 по 08 серпня 2017 року відбулася 5 поїздка науково-дослідницької групи НТУ “ХПІ” в Магдебурзький університет Отто фон Геріке (OvGU) у складі: доц, к.т.н. Маслєнніков А.М., ст. викл., к.т.н. Дунєв О.О., ст. викл., к.т.н. Єгоров А.В., студент Пушкарьов В.І. Величезну подяку в організації поїздки висловлюємо Jun.-Prof. Dr.-Ing. Stefan Palis і M. Sc. Ievgen Golovin.
Активна робота проф. Роберто Ляйдхольда дозволила організувати екскурсію на підприємство Enercon GmbH – один з основних виробників вітрогенераторів в світі, найбільший виробник вітрогенераторів в Німеччині. В 2007 році Enercon займав 50,3% ринку Німеччини і 14% світового ринку вітрогенераторів в 2008 році [вікіпедія].
У стінах університету проводилася науково-дослідна, конструкторська і дослідно-експлуатаційна робота:
На випробуваннях:
У 2016 році в період з 22.01 по 01.02 відбулася зимова подорож наукової групи співробітників кафедри у тому ж складі до Магдебурзького університету ім. Отто-фон-Геріке (м. Магдебург, Німеччина). На зустрічі, співробітники кафедри електричних машин НТУ «ХПІ» зробили доповідь та представили результати тривимірного моделювання тихохідного генератора змінного струму, завдання на який отримали у серпні 2015 р. За результатами зустрічі, було подовжено договір по співпраці, а також домовленість про виготовлення експериментального зразка тихохідного генератора. З директором інституту силових електротехнічних систем проф. Р. Лейдхолдом укладено усну домовленість про консультацію студентів, що виконують магістерські роботи студентів кафедри електричних машин в Магдебурзькому університеті.
У період 24–31.07.2015 група наукових співробітників кафедри у складі: доц. Маслєнніков А.М., доц. Плюгін В.Є., ас. Єгоров А.В., ас. Дунєв О.О. відвідали Магдебурзький університет ім. Отто-фон-Геріке (м. Магдебург, Німеччина) За результатами зустрічі з директором інституту силових електротехнічних систем проф. Р. Лейдхолдом було укладено договір по співпраці в розробці тихохідних генераторів.
Також у період 02–07.08.2015 групою наукових співробітників кафедри у тому ж складі відвідали Чеський технічний університет (м. Прага, Чехія). За результатами зустрічі із завідуючим кафедрою електричних приводів та тягових механізмів проф. Й. Леттлом була досягнута домовленість про використання програмного комплексу Ansys Maxwell для виконання наукових робіт студентів та науковців кафедри електричних машин.
Укладено договір на 2012-2014 рік Німецько-Українського співробітництва (DUPro) з Магдебурзького університетом Отто фон Геріке «Розробка та использование електричних машин з великим обертовим моментом і низькою частотою обертання з використанням нових матеріалів».